R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Amazon’da Tansiyon Yükseliyor: İşçiler Prime Day’e Karşı İsyanda!

  Amazon’un her yıl üyelerine özel olarak düzenlediği global alışveriş etkinliği Prime Day, çalışanlarını bu kez isyan ettirdi. Amazon Prime Day süresince yaşanan yoğunluk nedeniyle iş kazalarının arttığını ifade eden çalışanlar, Change.org üzerinden düzenledikleri kampanya ile dünya kamuoyunda ses getirdi.

  Berfu
  Berfu R10 Editörü
  13.07.2022 19:26 1779 2 dk okuma süresi
  Amazon’da Tansiyon Yükseliyor: İşçiler Prime Day’e Karşı İsyanda!
  Son Düzenleme:

  ABD’nin en büyük ikinci işvereni olan Amazon Prime Day 2022 etkinliği ile bu yıl da gündemde bomba etkisi yarattı. Yalnız bu kez konuşulan Amazon Prime Day indirimleri ve alışveriş yapanların memnuniyeti değil, çalışanların isyanı oldu. 2020 yılı verilerine göre 500 bini aşkın kişiyi istihdam eden Amazon’un çalışanları yaşanan yoğunluk nedeniyle bir kampanya başlattı. İşçilerin talepleri ise oldukça net; yalnızca daha iyi bir ortamda çalışmak. 

  Amazon’un Prime Day yoğunluğu çalışanlarını çileden çıkardı

  Amazon her yıl yaz aylarında iki gün boyunca düzenlediği Prime Day etkinliği sayesinde gelirini yüksek oranda katlamakta. Amazon Prime üyelerine özel olarak düzenlenen alışveriş festivali, haliyle çalışanların sırtındaki iş yükünü de artırmakta. Ancak bu yıl işler pek de Amazon’un planladığı gibi gitmedi. Bu duruma artık sessiz kalmayan ve bir “dur” demek isteyen Amazon çalışanları, Change.org üzerinden kampanya başlattı. Düzenledikleri kampanyada Prime Day’de yaşanan yoğunluk nedeniyle iş kazalarının arttığının altını çizen çalışanlar, tüm dünyayı saran bu alışveriş çılgınlığı için bir çağrıda bulundu. İş ortamlarındaki zorluğu gösteren fotoğraflara bakılmadan sipariş verilmemesini istedi. Kampanyadaki şu cümleler ise medyanın gündemine oturdu;

  “Prime Day anlaşmaları, Epic Prime günü yaralanmalarına yol açıyor. Prime Day’de sipariş vermek için tıklamadan önce Change.org’daki bağlantıya göz atın. Paylaştığımız fotoğraflar, Amazon çalışanlarının her gün karşılaştığı gerçekliğe bir bakış sunuyor.”

  Amazon ve çalışanları arasındaki gerilim aslında uzun süredir devam etmekte. Özellikle çalışanlar sendikalaşabilmek için büyük bir mücadele vermekte. Bu noktada bazı bölgelerde çalışanların sendikal haklarına kavuştukları bilinmekte.


   

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Büyük Rekabet: Apple, Huawei'ye Karşı Fiyatlarda İndirime Gitti!

  Apple, Çin'deki satışlarını artırmak için Huawei'ye karşı iPhone modellerinde yüzde 20'yi aşan agresif indirimler yaptı. İndirimler, 28 Mayıs'a kadar sürecek.

  Google, Yeni Görüntü Oluşturucu Yapay Zekasını Tanıttı: Karşınızda Imagen 3!

  Google, I/O 2024'te gelişmiş doğal dil anlama yeteneklerine sahip yeni yapay zeka modeli Imagen 3'ü tanıttı. Bu model, yüksek kaliteli görüntüler oluşturabiliyor.

  OpenAI, Yeni Yapay Zeka Modelini Tanıttı: İşte Karşınızda GPT-4o!

  OpenAI'nin yeni yapay zeka modeli GPT-4o, metin, ses ve görseller üzerinden daha akıcı etkileşim sunarak kullanıcı deneyimini iyileştiriyor.

  Bilgisayar Satış Rakamları Yükseliyor: Pandemiden Önceki Seviyelere Geldi!

  2024'ün ilk çeyreğinde bilgisayar pazarı, %1,5 oranında büyüme gösterdi. Apple satışları %14,6 artarken Asus'ta ise düşüş yaşandı.

  Amazon’da Tansiyon Yükseliyor: İşçiler Prime Day’e Karşı İsyanda!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et