R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  YouTube Videolarında Beğeni Butonu Artık Çok Daha Eğlenceli

  Youtube, uzun süredir üzerinde çalıştığı yeni güncellemesiyle animasyonlu beğen butonu getirdi. Animasyonlu beğen butonuyla videolara beğeni atmak çok daha ilgi çekici oldu.

  Yağız Özgün Kocabaş
  Yağız Özgün Kocabaş R10 Editörü
  27.04.2022 13:40 1389 2 dk okuma süresi
  YouTube Videolarında Beğeni Butonu Artık Çok Daha Eğlenceli
  Son Düzenleme:

  Youtube, hem kullanıcı hem de içerik üretici açısından kullanım deneyimini iyileştirecek, ufak ama önemli güncellemelerine devam ediyor. Youtube en son 2021’in Kasım ayında videolardaki “dislike” yani beğenmeme sayılarını herkese açık olmaktan çıkartmıştı. Bu kararına gerekçe olarak da içerik üreticilerini korumayı gösterdi. Genel kullanıcı kitlesi ise bu kararı pek beğenmemişti.

  YouTube, beğenmeme sayılarına alternatif olarak videolara ’emojiyle tepki verme özelliği’ geliştiriyor. 

  YouTube beğen butonu artık daha renkli

  Youtube yeni güncellemesiyle birlikte videolardaki beğeni butonunu daha renkli hale getirdi. Şuan için Android ve iOS mobil işletim sistemli cihazlarda animasyonu Youtube beğeni butonu bulunuyor. Yeni buton ile birlikte artık kullanıcı bir videoyu beğendiğinde buton çevresinde rengarenk küçük bir kutlama patlaması oluyor. Rengarenk konfetilerle bezenmiş olan küçük kutlama, video hoşuna gittiği için beğeni butonuna basan kullanıcıyı gerçekten daha fazla beğenmesine dair verdiği takdiri/tebriği daha etkili kılıyor.

  Youtube

  Animasyonlu video beğeni butonu özelliği sadece mobil cihazlarda bulunuyor. Youtube masaüstü ve diğer platformlarda henüz beğeni butonu klasik formatında bulunuyor. Buton güncellemesi sadece beğeni butonuna geldi, “beğenme” veya diğer Youtube video etkileşim butonlarına herhangi bir yenilik gelmedi.

  Hareketli beğeni butonu özelliği Youtube’de deneme sürecini tamamladı ve herkese açıldı. Hareketli buton özelliği Spotify ve Twitter’da uzun zamandır bulunuyor.

  Youtube’ye Emojiler Geliyor

  Youtube 2021 Kasım ayında dislike sayısına alternatif olarak yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Youtube tarafından “Zamanlanmış Tepkiler” olarak isimlendirilen bu özellikle birlikte videonun farklı noktalarına arklı beğeni veya beğenme etkileşimi bırakılabilecek. Çünkü kullanıcı emoji ile tepki verme özelliği sayesinde videonun istediği saniyesine “kahkaha”, “gülen surat”, “şaşkınlık”, “kızgınlık” vb. gibi emoji ifadelerini bırakabilecek. 

  Youtube’de beğeni ve beğenme konusundaki bu son gelişmeler hakkında siz neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlara ve R10.NET Forum’a bırakabilirsiniz.

  2008'den bugüne profesyonel içerik yazarlığı!

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Google'a Kolay Arama Özelliği Geliyor: Artık Çok Daha Hızlı Aradığınızı Bulacaksınız!

  Google'ın yeni Simple Search özelliği, arama sonuçlarınızı hızlandırıyor ve daha doğrudan bilgilere ulaşmanızı sağlıyor.

  Google Bard, Yeni Özelliğe Kavuştu: Artık YouTube Videolarını İzleyebilecek!

  Google Bard, YouTube videolarını analiz ederek önemli noktaları ortaya çıkarıyor ve kullanıcıların içerik tüketim şeklini yeniden şekillendiriyor.

  YouTube’dan Reklam Engelleyici Kullananlara Yeni Önlem: Hız Sınırlaması Geliyor!

  YouTube, reklam engelleyicilere karşı aldığı önlemlerle kullanıcı deneyimini etkiliyor. Firefox kullanıcıları özellikle bu yavaşlamadan etkileniyor.

  Gmail'e Yeni Özellik Geldi: Tanıtım E-postalarını Sonlandırmak Çok Kolaylaşacak!

  Gmail'in Android uygulamasına eklenen yeni abonelik iptali özelliği, kullanıcılara tanıtım e-postalarından kolayca kurtulma imkanı sunuyor.

  YouTube Videolarında Beğeni Butonu Artık Çok Daha Eğlenceli

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et