R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Youtube Başkalarına Abonelik Hediye Etme Özelliğini Test Ediyor!

  Youtube’de abonelik sistemi değişiyor. Kullanıcılar, Youtube kanallarının ücretli kanal aboneliğini başkalarına hediye edebileceği bir özellik deneniyor.

  Yağız Özgün Kocabaş
  Yağız Özgün Kocabaş R10 Editörü
  12.05.2022 14:56 2169 2 dk okuma süresi
  Youtube Başkalarına Abonelik Hediye Etme Özelliğini Test Ediyor!
  Son Düzenleme:

  Youtube, abonelik sisteminde uzun zamandır çeşitli güncellemeler yaparak, önemli değişiklikleri getirmişti. Şirket şimdi de platformdaki ücretli kanal aboneliklerini başka kullanıcılara hediye edebilme özelliğini getirmeye hazırlanıyor. 

  Hediye abonelik sistemi Twitch’te çok uzun süredir bulunuyor. Youtube hediye abonelik sistemi de buna benzer nitelikte olacak.

  Youtube Beta kullanıcı grubu tarafından deneniyor

  Youtube’de 2018 yılında başlayan kanal üyeliği veya kanal ücretli aboneliği, platformdaki içerik üreticilerine Youtube reklam geliri haricinde de ekstra gelir elde edebilme imkanı getirmişti. Youtube, yeni yaptığı çalışmayla ücretli kanal aboneliğinin daha da aktif hale gelmesini sağlayarak, içerik üreticilerinin kazançlarını arttıracak.

  Google, Youtube ücretli kanal aboneliği hediye etme sistemi ile ilgili ön detayları da “Destek Sayfası” üzerinden paylaştı. Platformda denenen hediye abonelik sistemi ile ilgili olarak ilk ortaya çıkan detay tek bir satın alımda 5 abonelik, 10 abonelik ve 20 abonelik şeklindeki hediye kanal üyeliği satın alınabileceği oldu. Ayrıca hediye aboneliklerin tıpkı Twitch’teki gibi Youtube canlı yayının sohbet kısmında yer alan diğer izleyicilere hediye edebilecek.

  Google, Youtube hediye kanal ücretli abonelik satın alımı gerçekleştiren kullanıcılara 1 aylık özel haklardan yararlanma fırsatı da sunacak. Böylelikle hediye abonelik sisteminin tercih edilmesini de teşvik etmeyi hedefliyor. Ancak bu avantajların ne olacağı henüz belli değil.

  Youtube’nin gelecek hediye abonelik sistemiyle ilgili siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlar kısmından veya R10.NET Forum’dan görüşlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

   

  2008'den bugüne profesyonel içerik yazarlığı!

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Spotify, Sadece Sesli Kitaplar İçin Yeni Bir Abonelik Başlatıyor: İşte Detaylar!

  Spotify, sesli kitap aboneliğini hizmete sundu. Abonelik, kullanıcılara aylık 10 dolar karşılığında 15 saat sesli kitap dinleme imkanı sağlıyor.

  Microsoft’dan Dev Adım: Windows 11'de WiFi 7 Desteğini Test Ediyor!

  Windows 11, WiFi 7 desteğiyle internet deneyimini yüksek hız, düşük gecikme ve üstün güvenlikle yeniden tanımlıyor.

  Google Chrome, Yapay Zeka Destekli Yazma Asistanını Test Ediyor!

  Google, Chrome'da 'Yazmama Yardım Et' adı verilen yenilikçi bir yapay zeka destekli özelliği deniyor. Bu özellik, metin oluşturmaya yardımcı olmayı amaçlıyor.

  Twitch Abonelik Ücretlerine Zam Geldi: İşte Güncel Fiyatlar!

  Twitch abonelik ücretleri arttı! Avustralya, Kanada, UK ve Türkiye'de yeni fiyatlar 28 Mart'ta geçerli olacak.

  Youtube Başkalarına Abonelik Hediye Etme Özelliğini Test Ediyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et