R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Youtube Başkalarına Abonelik Hediye Etme Özelliğini Test Ediyor!

  Youtube’de abonelik sistemi değişiyor. Kullanıcılar, Youtube kanallarının ücretli kanal aboneliğini başkalarına hediye edebileceği bir özellik deneniyor.

  Yağız Özgün Kocabaş
  Yağız Özgün Kocabaş R10 Editörü
  12.05.2022 14:56 2233 2 dk okuma süresi
  Youtube Başkalarına Abonelik Hediye Etme Özelliğini Test Ediyor!
  Son Düzenleme:

  Youtube, abonelik sisteminde uzun zamandır çeşitli güncellemeler yaparak, önemli değişiklikleri getirmişti. Şirket şimdi de platformdaki ücretli kanal aboneliklerini başka kullanıcılara hediye edebilme özelliğini getirmeye hazırlanıyor. 

  Hediye abonelik sistemi Twitch’te çok uzun süredir bulunuyor. Youtube hediye abonelik sistemi de buna benzer nitelikte olacak.

  Youtube Beta kullanıcı grubu tarafından deneniyor

  Youtube’de 2018 yılında başlayan kanal üyeliği veya kanal ücretli aboneliği, platformdaki içerik üreticilerine Youtube reklam geliri haricinde de ekstra gelir elde edebilme imkanı getirmişti. Youtube, yeni yaptığı çalışmayla ücretli kanal aboneliğinin daha da aktif hale gelmesini sağlayarak, içerik üreticilerinin kazançlarını arttıracak.

  Google, Youtube ücretli kanal aboneliği hediye etme sistemi ile ilgili ön detayları da “Destek Sayfası” üzerinden paylaştı. Platformda denenen hediye abonelik sistemi ile ilgili olarak ilk ortaya çıkan detay tek bir satın alımda 5 abonelik, 10 abonelik ve 20 abonelik şeklindeki hediye kanal üyeliği satın alınabileceği oldu. Ayrıca hediye aboneliklerin tıpkı Twitch’teki gibi Youtube canlı yayının sohbet kısmında yer alan diğer izleyicilere hediye edebilecek.

  Google, Youtube hediye kanal ücretli abonelik satın alımı gerçekleştiren kullanıcılara 1 aylık özel haklardan yararlanma fırsatı da sunacak. Böylelikle hediye abonelik sisteminin tercih edilmesini de teşvik etmeyi hedefliyor. Ancak bu avantajların ne olacağı henüz belli değil.

  Youtube’nin gelecek hediye abonelik sistemiyle ilgili siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlar kısmından veya R10.NET Forum’dan görüşlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

   

  2008'den bugüne profesyonel içerik yazarlığı!

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Microsoft, Xbox Game Pass Abonelik Ücretlerine Büyük Zam Geliyor!

  Microsoft, Xbox Game Pass abonelik ücretlerine zam yapıyor. Game Pass Ultimate, PC Game Pass ve Core için yeni fiyatlar 10 Temmuz 2024'te yürürlüğe girecek.

  Xiaomi, HyperOS 2.0 Testlerine Resmen Başladı: İşte Güncelleme Alacak Modeller!

  Xiaomi, Android 15 tabanlı HyperOS 2.0'ı test etmeye başladı. Eylül ve Ekim aylarında seçili cihazlara sunulacak güncelleme, performans iyileştirmeleri getirecek.

  Netflix Abonelik Ücretleri Zamlandı: İşte Yeni Fiyatlar!

  Netflix Türkiye abonelik ücretlerine %25 zam yaptı. Temel Plan 149,99 TL, Standart Plan 229,99 TL ve Özel Plan 299,99 TL oldu.

  AMD Ryzen AI 300 İşlemciler Teste Girdi: İlk Sonuçlar Açıklandı!

  AMD'nin yeni Ryzen AI 300 serisi işlemcileri, performans testlerinde güçlü sonuçlar sergiliyor. İşte Ryzen AI 9 HX 370 ve Ryzen AI 7 Pro 360'ın özellikleri!

  Youtube Başkalarına Abonelik Hediye Etme Özelliğini Test Ediyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et