R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Photoshop iPad Sürümü, PC Sürümünden Farksız Hale geldi!

  Adobe tarafından geliştirilen Photoshop’un iPad sürümüne gelen yeni özellikler, neredeyse bilgisayar versiyonunu yakaladı. İşte iPad’de Photoshop’a gelen o yeni özellik!

  Yağız Özgün Kocabaş
  Yağız Özgün Kocabaş R10 Editörü
  12.05.2022 14:32 2874 2 dk okuma süresi
  Photoshop iPad Sürümü, PC Sürümünden Farksız Hale geldi!
  Son Düzenleme:

  Apple’nin iPad ürünlerinde, Adobe tarafından geliştirilen Photoshop kullanılabiliyor. 2019 yılında geliştirilen Photoshop’un iPadOS versiyonu, tüm iPad modellerinde kullanılabiliyor. Adobe’nin mobilde kullanılabilirlik için geliştirdiği Photoshop’un Express uygulamasından daha gelişmiş özellikleri ihtiva ediyor olsa da Photoshop iPadOS, eksiklikleriyle de çok fazla olumsuz değerlendirme alıyordu.

  Photoshop iPadOS için Adobe yeni güncellemeler yayınlayarak, masaüstü versiyonundaki özelliklerinde yavaş yavaş iPad versiyonunda kullanılmaya başlanmasını sağlıyor. Çok yavaş ilerleyen bu gelişim son güncellemeyle birlikte ciddi bir ivme kazandı.

  Kapsamlı Photoshop iPadOS Güncellemesi Yayınlandı

  Adobe’nin Photoshop’unda kullanıcıların en sevdiği ve aynı zamanda en önemli özelliklerinden birisi olan “ContenT-Aware Fill (İçeriğe Uygun Dolgu)” özelliği Photoshop iPadOS versiyonuna da sonunda geldi. Kullanıcılar, yapay zeka teknolojisinin yardımıyla fotoğrafta yer alan bir nesneyi bu özellik sayesinde kaldırabiliyor.

  Adobe’nin yeni güncellemesiyle birlikte iPad Photoshop’ta arka planı kaldırma işlemi sadece tek bir dokunuşla basit bir şekilde gerçekleştirebilmektedir. Fotoğrafı açtıktan sonra “kement aracı” altında yer alan veya sağ kısımdaki “Özellikler” panelinde bulunan “Hızlı Eylemler” kısmındaki “Remove Backgroun(Arka Planı Kaldır)” seçeneğini işaretleyerek, pratik şekilde kullanabilmek mümkündür.

   Photoshop iPadOS versiyonunda “Select Subject” fonksiyonu da güncellemeyle birlikte geldi. Artık Photoshop iPadOS’ta da “Otomatik Ton”, “Otomatik Renk” ve “Otomatik Kontrast” seçenekleri kullanılabilecek.

  Yazılımların iPad sürümlerinde yakaladığı gelişim durumu hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Apple gerçekten kısa vadede masaüstü bilgisayarların yapabildiği her şeyi iPad’lere getirebilecek mi? Görüşlerinizi yorumlar kısmından veya R10.NET Forum’dan bizimle paylaşabilirsiniz.

  2008'den bugüne profesyonel içerik yazarlığı!

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  UTM Uygulaması iOS’a Geldi: Artık iPad ve iPhone’da Windows Çalıştırılabilecek!

  UTM, iPad ve iPhone'larda Windows ve Linux çalıştırmayı mümkün kılıyor. Apple'ın oyun emülatörlerine izin vermesiyle iOS cihazları için yeni bir dönem başlıyor.

  Apple'ın Yeni iPad Modelleri Sızdırıldı: iPad Mini Geliyor!

  Apple, yeni iPad modellerini duyurdu: iPad Mini 7, iPad 11 ve M5 iPad Pro. Bu cihazlar güçlü işlemcileri ve yeni özellikleriyle dikkat çekiyor.

  7. Nesil iPad Pro Tanıtıldı: İşte Fiyatı ve Özellikleri!

  Apple'ın yeni ve en ince tablet serisi iPad Pro 7. Nesil, M4 çipi ve OLED ekran teknolojisiyle tanıtıldı. Profesyoneller için ideal, yüksek performans sunuyor.

  Apple’dan Katlanabilir iPhone ve Hibrit iPad Geliyor: Tarih Verildi!

  Apple'ın 2025 yılında hibrit bir iPad modelini piyasaya süreceği iddia ediliyor. Katlanabilir bir iPhone ise 2026 yılında gelebilir!

  Photoshop iPad Sürümü, PC Sürümünden Farksız Hale geldi!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et