R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  X'e (Twitter) Görüntülü Arama Özelliği Geliyor!

  X platformunun CEO'su Linda Yaccarino, platforma yeni bir görüntülü arama özelliği ekleneceğini duyurdu. Bu yenilik, Yaccarino ve Elon Musk'ın vizyonundaki 'her şey bir arada uygulama' stratejisinin bir bölümünü oluşturuyor.

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  11.08.2023 14:33 1680 2 dk okuma süresi
  X'e (Twitter) Görüntülü Arama Özelliği Geliyor!
  Son Düzenleme:

  Sosyal medya devi olan X (eski adıyla Twitter), çok yakında kullanıcılara görüntülü sohbet özelliği sunmayı planlıyor. Bu adım, platformun 'her şey uygulaması' olma hedefine doğru ilerlemesinin bir parçası olarak görülüyor.

  X'in Evrimi: Daha Fazla Özellik, Daha Fazla Fırsat

  CNBC ile yapılan röportajda X CEO’su Yaccarino'nun belirttiği gibi kullanıcılar, yakında telefon numaralarını paylaşmak zorunda kalmadan görüntülü görüşmeler yapabilecek. Bu, platformun son zamanlarda eklediği birçok yenilikten sadece biri. 

  Özel mesajlaşma, uzun video paylaşımı, canlı yayınlar, sohbet odaları ve şimdi de X Premium kullanıcılarının reklam gelirlerinden kazanç elde edebilmesi ile X, gerçekten de 'her şeyin uygulaması' olma yolunda ilerliyor.

  X tasarımcısı Andrea Conway'in "Az önce X'ten birini aradım" paylaşımı, bu yeni özelliğin sinyallerini vermişti. Ancak bu paylaşımda sesli ya da görüntülü arama mı yapıldığına dair net bir bilgi verilmedi. Şimdiyse bu özelliğin görüntülü arama olduğu kesinleşti.

  Diğer Uygulamalarla Karşılaştırma

  Görüntülü sohbet konusunda Zoom, Microsoft Teams, Google Meet ve Apple FaceTime gibi platformlar zaten mevcut. Ancak Yaccarino ve Musk, X'in sadece tweetlerle sınırlı olmadığını, gerçek zamanlı bir "şehir meydanı" haline geldiğini vurguluyor.

  Uzun biçimli videonun eklenmesi, X'in yeni alanlara yaptığı yeniliklerden biri. Mayıs ayında platform, Twitter Blue avantajıyla kullanıcılara iki saate kadar video yükleme fırsatı sundu. Aynı zamanda içerik oluşturuculara da gelir elde etme imkanı sunarak, bir kullanıcının 24.000 dolar kazandığını duyurmuştu.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Müjde Geldi: Elon Musk’ın Uydu İnterneti Starlink, Yakında Türkiye’ye Geliyor!

  Starlink, Türkiye'ye giriş yapmak için adımlarını hızlandırıyor. Elon Musk'ın bu uydu internet projesi, Türkiye'de faaliyet için BTK ile görüşmelere başladı!

  Google’dan Dev Hamle: Kanser Tespitini Kolaylaştıran Yapay Zekalı Mikroskop Geliyor!

  Google, kanser tespitinde doktorlara destek olacak yapay zeka tabanlı mikroskop üzerinde çalışıyor. Bu, hastalıkların erken teşhisinde devrim yaratabilir!

  WhatsApp iPad Uygulaması Geliyor!

  Meta, WhatsApp iPad uygulamasını çıkaracağını duyurdu. WhatsApp'ın iPad versiyonu, beta programına katılan seçkin kullanıcılarla şu an deneme aşamasında!

  X (Twitter) Ücretli Mi Oluyor?

  Elon Musk, popüler sosyal medya platformu X'in artık ücretli olacağını duyurdu. Bu değişiklik, platformdaki bot ve sahte hesap sorununu çözmeyi hedefliyor.

  X'e (Twitter) Görüntülü Arama Özelliği Geliyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et