R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Qualcomm Snapdragon X75 5G Modeminden Rekor Hız Geldi!

  Qualcomm'un Snapdragon X75 5G Modemi, sektörde yeni bir dönemin kapılarını aralıyor. Bu modemle veri aktarım hızlarında dünya rekoru kıran Qualcomm, mobil teknolojide neler sunabileceğinin sinyallerini veriyor. İşte detaylar!

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  11.08.2023 13:29 1630 1 dk okuma süresi
  Qualcomm Snapdragon X75 5G Modeminden Rekor Hız Geldi!
  Son Düzenleme:

  Qualcomm, sektördeki liderliğini Snapdragon X75 5G Modem-RF System ile bir kez daha gösterdi. Akıllı telefon ve tablet kullanıcıları için geliştirilen bu modemle veri aktarım hızında dünya rekorunu kırmayı başardı. Ticari cihazlarda yıl sonunda kullanıcılara sunulacak bu teknoloji, performans konusunda neler sunabileceğini de açıkça ortaya koydu.

  7.5 Gbps Hıza Nasıl Ulaşıldı?

  Qualcomm'un son teknoloji ürünü Snapdragon X75 5G Modem, 7.5 Gbps downlink hızını yakalama başarısını gösterdi. Bu etkileyici hıza ulaşmada 4 taşıyıcı birleştirme (CA), 4 TDD kanalı ve 1024 QAM teknolojisi etkili oldu. Modemin bu hızlara ulaşırken ayrıca 300 MHz spektrumdan da faydalandığına dikkat çekmek gerekiyor.

  Qualcomm'un bu harika modemini ilk olarak Şubat ayında gerçekleştirilen MWC etkinliğinde görmüştük. Hafızalarda taze olan ve Galaxy S23 serisinde kullanılan Snapdragon X70 modemine bir devam niteliği taşıdığı da biliniyor. Snapdragon 8 Gen 2 ile desteklenen diğer üst sınıf modellerde de bu modemin kullanılacağını belirtelim.

  Piyasaya Sürüm ve Beklentiler

  Qualcomm Snapdragon X75 ile donatılmış telefonlar 2023'ün ikinci yarısında piyasaya sürülecek. Modemin gerçek dünya senaryolarında ne gibi bir performans sergileyeceğini merakla bekleyen birçok kişi var. Ürünün piyasaya sürülmesiyle birlikte bu performansı hep birlikte değerlendirme fırsatı bulacağız.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Nothing Alt Markası CMF, Phone 1 ile Kısa Sürede Satış Rekoru Kırdı!

  Nothing'in alt markası CMF'nin ürettiği CMF Phone 1, 3 saatte 100.000 satış yaparak rekor kırdı. Uygun fiyatı ve dikkat çekici tasarımı ile büyük ilgi gördü.

  Samsung Müjdeyi Verdi: Galaxy Watch 7'nin Sağlık Özelliği Eski Modellere de Geldi!

  Samsung, Galaxy Watch 7'nin yeni sağlık özelliklerini tanıtırken, uyku apnesi algılama özelliğini eski Galaxy Watch modellerine de sunmaya başladı.

  TurkNet Yeni İnternet Abonelik Fiyatlarını Açıkladı: %25 Zam Geldi!

  TurkNet, yeni internet abonelik fiyatlarını açıkladı. Firma, fiyatları 399 TL'den 499,90 TL'ye yükseltti, yeni fiyatlar 15 Temmuz 2024'ten itibaren geçerli olacak.

  En Hızlı Sabit ve Mobil İnternet Kullanan Ülkeler Belli Oldu: İşte Türkiye’nin Sıralaması!

  Speedtest by Ookla'nın raporu, Türkiye'nin mobil ve sabit internet hızlarının küresel ortalamaların gerisinde kaldığını gösteriyor.

  Qualcomm Snapdragon X75 5G Modeminden Rekor Hız Geldi!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et