R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Qualcomm Snapdragon X75 5G Modeminden Rekor Hız Geldi!

  Qualcomm'un Snapdragon X75 5G Modemi, sektörde yeni bir dönemin kapılarını aralıyor. Bu modemle veri aktarım hızlarında dünya rekoru kıran Qualcomm, mobil teknolojide neler sunabileceğinin sinyallerini veriyor. İşte detaylar!

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  11.08.2023 13:29 1584 1 dk okuma süresi
  Qualcomm Snapdragon X75 5G Modeminden Rekor Hız Geldi!
  Son Düzenleme:

  Qualcomm, sektördeki liderliğini Snapdragon X75 5G Modem-RF System ile bir kez daha gösterdi. Akıllı telefon ve tablet kullanıcıları için geliştirilen bu modemle veri aktarım hızında dünya rekorunu kırmayı başardı. Ticari cihazlarda yıl sonunda kullanıcılara sunulacak bu teknoloji, performans konusunda neler sunabileceğini de açıkça ortaya koydu.

  7.5 Gbps Hıza Nasıl Ulaşıldı?

  Qualcomm'un son teknoloji ürünü Snapdragon X75 5G Modem, 7.5 Gbps downlink hızını yakalama başarısını gösterdi. Bu etkileyici hıza ulaşmada 4 taşıyıcı birleştirme (CA), 4 TDD kanalı ve 1024 QAM teknolojisi etkili oldu. Modemin bu hızlara ulaşırken ayrıca 300 MHz spektrumdan da faydalandığına dikkat çekmek gerekiyor.

  Qualcomm'un bu harika modemini ilk olarak Şubat ayında gerçekleştirilen MWC etkinliğinde görmüştük. Hafızalarda taze olan ve Galaxy S23 serisinde kullanılan Snapdragon X70 modemine bir devam niteliği taşıdığı da biliniyor. Snapdragon 8 Gen 2 ile desteklenen diğer üst sınıf modellerde de bu modemin kullanılacağını belirtelim.

  Piyasaya Sürüm ve Beklentiler

  Qualcomm Snapdragon X75 ile donatılmış telefonlar 2023'ün ikinci yarısında piyasaya sürülecek. Modemin gerçek dünya senaryolarında ne gibi bir performans sergileyeceğini merakla bekleyen birçok kişi var. Ürünün piyasaya sürülmesiyle birlikte bu performansı hep birlikte değerlendirme fırsatı bulacağız.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Yeni Geliştirilen Süper Bilgisayarlar Geliyor: İnsan Beyninden Tam 2000 Kat Daha Hızlı!

  Deep South isimli süper bilgisayar, insan beynini 2000 kat aşarak bilim ve teknolojiye yeni kapılar açıyor.

  Bilgisayar Satış Rakamları Yükseliyor: Pandemiden Önceki Seviyelere Geldi!

  2024'ün ilk çeyreğinde bilgisayar pazarı, %1,5 oranında büyüme gösterdi. Apple satışları %14,6 artarken Asus'ta ise düşüş yaşandı.

  Spotify, Masaüstü İçin Yeni Bir Dönem Başlattı: Birlikte Müzik Dinleme Özelliği Geldi!

  Spotify, kullanıcıların arkadaşlarıyla eş zamanlı müzik dinlemelerine imkan tanıyan Spotify Jam adlı yeni özelliğini masaüstü versiyonuna ekledi.

  Intel Core i9-14900KS Dünya Rekorunu Alt Üst Etti: 9,1 GHz'lik Devrim!

  Intel Core i9-14900KS, hız aşırtmada 9.117 MHz rekoru kırdı. Yeni teknoloji harikası işlemci, sınırları zorlayarak tarih yazıyor.

  Qualcomm Snapdragon X75 5G Modeminden Rekor Hız Geldi!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et