R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  WhatsApp 'Benden Sil' ile Silinen Mesajları Geri Getiriyor: Silinen Mesajlar Nasıl Geri Yüklenir?

  WhatsApp mesaj silme ile ilgili yeni bir güncellemeyi duyurdu. Bu güncelleme ile beraber silinen mesaj geri alınabiliyor olacak. İşte detaylar!

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  22.12.2022 19:25 1333 2 dk okuma süresi
  WhatsApp 'Benden Sil' ile Silinen Mesajları Geri Getiriyor: Silinen Mesajlar Nasıl Geri Yüklenir?
  Son Düzenleme:

  İnternet kullanıcıları, sohbet ederken bazen yanlışlıkla mesaj yollayabilir. Bu durumda yapılması gereken mesajı kaldırmak. Bu işlemi uygularken hatayla farklı bir mesajın da silinmesi muhtemel bir durum. Özellikle de tek taraflı silinme uygulandıysa! Eğer yanlışlıkla başka bir mesaj kaldırılırsa silinen mesaj tekrar geri getirilmiyor. Aynı durum “Benden Sil” butonu için de geçerli. Buna bir çözüm üreten WhatsApp ekibi, yeni bir güncelleme duyurdu.

  WhatsApp mesaj silme işlemi geri alınabilecek

  WhatsApp, yeni geliştirilen özellik ile beraber kaldırılan mesajı geri getirme sistemi kodladı. Kodlanan yeni özellik, yanlışlıkla “Benden Sil” butonunu kullananlar için geliştirildi. Bu özellik ile beraber bir kullanıcı, sildiği mesajı geri alabiliyor olacak. Bu özelliğin amacı, tek taraflı mesaj kaldırmalara karşı önlem almak. Alınacak olan önlem ile birlikte kullanıcıların hata yapma oranı düşürülecek.

  Örneğin bir sohbette yanlışlıkla mesaj atıldığını varsayalım. Bu mesajın kaldırılması gerekir. Mesajı kaldırırken hatayla “Benden Sil” seçeneğine basılır ise mesaj diğer kullanıcılarda gözükür. Eğer “Herkesten Sil” seçeneği kullanılırsa mesaj, tüm kullanıcılardan silinir.

  “Benden Sil” seçeneği kullanıldığı takdirde kullanıcı, 5 saniye boyunca buton ile karşılaşacak. Bu butonda “Geri Al” yazacak. Eğer 5 saniye içerisinde butona basılmaz ise bu durumda geri alma yapılamayacak. Eğer butona basılırsa mesajın tek taraflı kaldırılması geri alınmış olacak. Sonrasında “Herkesten Sil” seçeneği kullanılabilir olacak.

  Özet geçmek gerekirse WhatsApp mesaj silme özelliğine bir yenisi eklendi. Bu özellik ile beraber kullanıcı, tek taraflı sildiği mesajı geri alabilecek. Ardından tamamen kaldırabiliyor olacak. Bu özellik, pek çok kişi için büyük faydalar sağlayabilir. “Herkesten Sil” butonu için ise geri alma özelliği eklenmedi.

  Yeni özelliğin sunacağı faydalar

  WhatsApp kullanıcıları, yeni özellik ile birlikte büyük avantajlara ev sahipliği yapıyor. Bunlardan birisi yanlışlıkla kaldırılan mesajın geri alınması. Örneğin bir sohbet grubunda olduğunuzu varsayalım. Grupta yanlış bir mesaj attınız diyelim. “Benden Sil” seçeneği, mesajı yalnızca sizden siler. Güncelleme ile beraber silinen mesaj geri alındığı için bu problem çözülüyor. Kısacası yanlışlıkla silinen mesajlar geri alınıp tüm kullanıcılardan kaldırılabilecek.

  WhatsApp mesaj silme için eklenen yeni özellik, daha pek çok yarara sahip. Bunlardan bir diğeri yanlış anlaşılmaları engellemek. Bazı kullanıcılar, başkasına yazarken bir diğerine mesaj bırakabilir. Bu durum, mesajı atanın mahcup olmasına neden olmakta. Bu gibi durumları önlemek artık kısa süreliğine mümkün hale geldi. Tabii karşı taraf mesajı kısa süre içerisinde görürse bu durumda yapacak bir şey yok.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Mac Kullanıcılarına Müjde: WhatsApp Mac Beta Sürümü Kullanıma Sunuldu!

  WhatsApp'ın Mac Beta sürümü, kullanıcılara sunuldu. Açık beta süreci boyunca artık Mac kullanıcıları, WhatsApp’ı kullanabilecekler.

  Gmail Hesap Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

  Google hesabınızı silebilmek istiyorsanız hesabınıza giriş yapabilmeniz gerekir. Google hesabınızı silmeden önce onunla ilişkili tüm verileri yedeklemiş olmalısınız. Google hesabı nasıl silinir ve Google hesabını silmeden Gmail hesabı silinebilir mi?

  2023 Güncel DNS’ler: DNS Ayarları Nasıl Değiştirilir?

  En kolay yöntemlerle internet bağlantınızı hızlandırmak için DNS ayarlarını değiştirebilirsiniz. Güncel DNS adresleri ile kendinizi güvene alabilirsiniz.

  Samsung Türkiye ile Turkcell İş Birliği Gerçekleştirdi: 3 Aylık GeForce NOW Üyeliği Ücretsiz Alınabilecek!

  Samsung ile Turkcell arasında iş birliği anlaşması yapıldı. Bu anlaşmaya göre müşteriler, 3 aylık premium GeForce NOW aboneliği alabilecek.

  WhatsApp 'Benden Sil' ile Silinen Mesajları Geri Getiriyor: Silinen Mesajlar Nasıl Geri Yüklenir?

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et