R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  WhatsApp Haberler Özelliği Geliyor!

  Popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, şaşırtan özelliği üzerimde çalışıyor. WhatsApp, kendi haber bülteni aracını geliştiriyor. İşte WhatsApp haberler özelliğinden gelen ilk bilgiler!

  Yağız Özgün Kocabaş
  Yağız Özgün Kocabaş R10 Editörü
  23.02.2023 14:35 1725 3 dk okuma süresi
  WhatsApp Haberler Özelliği Geliyor!
  Son Düzenleme:

  Dünya üzerinde günlük aktif 2 Milyardan fazla kullanıcıya sahip anlık mesajlaşma uygulaması “WhatsApp”, yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. WhatsApp, son dönemde kullanıcıların dikkatini çeken çok sayıda önemli yeniliği getirmişti. Özellikle kullanıcıların WhatsApp’ı mesajlaşmanın dışında daha aktif şekilde kullanmasını sağlamayı hedefliyor. Bu doğrultuda da “Facebook” ve “Instagram” ile “WhatsApp” çatı şirketi uygulamadaki “Durum” özelliğine yenilikle getirmişti.

  Meta tarafından WhatsApp’a getirilen yenilikler, ağırlıklı olarak kullanıcıların daha aktif şekilde mesajlaşmasını sağlamaya yönelikti. Gelen yeni bilgilere göre Meta, bu kez WhatsApp için çok farklı bir özellik getirmeye hazırlanıyor. Şirket, “WhatsApp Haber Bülteni” özelliği üzerinde çalışıyor.

  WhatsApp Haber Bülteni Özelliği Geliyor!

  WhatsApp Haber

  Çatı şirket Meta, kullanıcıların WhatsApp uygulamasını daha aktif şekilde kullanmasını sağlamayı amaçlıyor. Bu çerçevede de “Durum” özelliğindeki yenilikler bir “sosyal medya” olarak kullanılmasını da sağlamıştı. Şirketin üzerinde çalıştığı yeni özelliğin ise WhatsApp uygulamasını farklı bir yapıya büründüreceği belirtildi.

  Meta, WhatsApp kullanıcılarının gündem takibini de uygulama üzerinden gerçekleştirmesini hedefliyor. Bu doğrultuda da popüler mesajlaşma uygulamasına “Haber Bülteni Aracı” getirmeye hazırlanıyor. Kullanıcılarının haber takibini yapmakta farklı uygulama ve kaynakları kullanmanın getirdiği zorluktan kurtulmasını sağlamayı amaçlıyor. WhatsApp haber aracı özelliği geleceği iddiasıysa, uygulamaya dair başarılı sızıntılarıyla bilinen “WaBetaInfo” tarafından paylaşıldı.

  Birden Fazla Kişiyle Mesaj Paylaşma Özelliği Genişletilecek

  WhatsApp Haber

  Ortaya çıkan bilgilere göre Meta, WhatsApp’ta kullanıcıların hali hazırda kullandığı bir özellikten faydalanacak. Kullanıcılar, bir mesajı aynı anda birden fazla kişiye gönderebiliyor. İşte şirket, bu özelliği kullanarak bir “haber bülteni” alanı yaratmayı hedefliyor. WaBetaInfo tarafından ortaya atılan iddiaya göre şirket, söz konusu özelliği “bilgi” ve “haber” yaymak için kullanacak.

  Şirkete göre uygulamanın günlük aktif kullanıcı sayısı “2 Milyar” seviyesini aştı. Bu günlük aktif kullanım sayısının düşük yüzdesi tarafından özellik kullanılsa bile çok büyük etki yaratacağı düşünülüyor. Özellikle bu kullanım potansiyeli ile bile çok kısa süre içerisinde en önemli ve en popüler haber bültenlerinden birisine dönüşebileceği belirtiliyor. Bu durumda WhatsApp uygulamasının mesajlaşma hizmetinin ötesinde önemli bir “haber kaynağı” haline dönüşebilir.

  Kullanıcıların Uygulamada Geçireceği Zaman Artacak

  WhatsApp, yeni haber aracı özelliğiyle birlikte kullanıcıların uygulamada geçirdiği süreyi de arttıracak. Uygulama şu anda sadece mesajlaşma ve Durum paylaşımları için kullanılıyor. Eğer haber takibi içinde kullanılabilir hale getirilirse, kullanıcıların uygulamada geçireceği zamanın daha fazla olacağı belirtildi. 

  WhatsApp ile ilgili ortaya çıkan iddiaya ilişkin daha fazla bilgi ise paylaşılmadı. Bununla birlikte “WaBetaInfo” tarafından ortaya çıkartılan özelliğin “kod taraması” ile çıkartıldığı belirtildi. WhatsApp cephesinden de herhangi bir resmi açıklama yayınlanmadı. Bu nedenle uygulamaya gelecek yeni aracın işleyişi ve temel özellikleri bakımından büyük farklılıkların görülebilmesi muhtemel olarak değerlendirildi. Buna WhatsApp’ın aracı getirmekten vazgeçmesinin dahil olduğu da belirtildi.

  En Çok WhatsApp Kullanıcısına Sahip 10 Ülke

  WhatsApp Haber
  SıraÜlkeKullanıcı Sayısı
  1Hindistan487.5 Milyon
  2Brezilya118.5 Milyon
  3Endonezya84.8 Milyon
  4ABD79.6 Milyon
  5Rusya67 Milyon
  6Meksika60 Milyon
  7Almanya49.2 Milyon
  8İtalya36.9 Milyon
  9İspanya32.2 Milyon
  10Arjantin26.5 Milyon

  WhatsApp’ın haber bülteni özelliği ile ilgili siz ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorum kısmına veya R10.NET Forum’a yazabilirsiniz.

  2008'den bugüne profesyonel içerik yazarlığı!

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Merakla Beklenen Uncharted 2 Filmi Geliyor!

  Uncharted serisinin devam filmi resmen duyuruldu. Tom Holland ve Mark Wahlberg'in başrolde olduğu Uncharted 2, yeni maceralarla sinemaseverlerle buluşacak.

  HMD'nin Yeni Tableti: Snapdragon 7 Gen 2 İle Geliyor!

  HMD Global, Snapdragon 7 Gen 2 işlemcili yeni tableti HMD Slate Tab'ı tanıtmaya hazırlanıyor. Güçlü teknik özellikleri ve yenilikçi tasarımıyla dikkat çekiyor.

  WhatsApp’a Kanal Analizleri Özelliği Geliyor!

  WhatsApp, kanal sahiplerine kitle ve içerik performansı hakkında detaylı veriler sunacak yeni analiz özelliğini test ediyor.

  WhatsApp, Yeni Görüntülü Arama Özelliklerini Duyurdu: İşte Gelen Yenilikler!

  WhatsApp, yeni görüntülü arama özellikleriyle sesli ekran paylaşımı, 32 kişilik katılımcı sınırı ve konuşan kişi vurgulama gibi yenilikler sunacak!

  WhatsApp Haberler Özelliği Geliyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et