R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  WhatsApp Durumları Artık Gözümüzün Önünde Olacak!

  WhatsApp, Durumlar'ı kullanıcıların sohbet listesinde görmesini sağlayacak bir güncelleme üzerinde çalışıyor.

  Elif Toy
  Elif Toy R10 Editörü
  22.08.2022 14:18 1314 2 dk okuma süresi
  WhatsApp Durumları Artık Gözümüzün Önünde Olacak!
  Son Düzenleme:

  WhatsApp, yeni bir güncelleme ile Durum panelini sohbetlerin olduğu alana getirecek. Henüz ne zaman geleceği belli olmayan özellikle birlikte durumlar sohbet listesinde olacak.

  Dünyadaki en popüler mesajlaşma uygulamalarından olan WhatsApp yeni bir güncelleme için çalışıyor. Gelecek olan yeni güncelleme Durumlar ile ilgili. 

  Bilindiği üzere Durumlar, WhatsApp’ta kullanıcıların anlık paylaşım yapmasını sağlıyor. Rehberinizde ekli olan diğer kullanıcılar paylaştığınız durumları görüyor. Uygulamada kullanıcıların bu durumları cevaplama imkanları da bulunuyor.

  Gelecek olan yeni güncelleme ile birlikte WhatsApp, Durumlar panelini sohbet listesine taşıyacak. Durumlar, ayrı bir panelde bulunmayacak. 

  WhatsApp Durum Güncellemesi İsteğe Bağlı Olacak.

  WhatsApp Durumlar, kullanıcıların diğer sosyal platformlarda olduğu gibi gönderi paylaşmasına olanak sağlıyor. Gelecek olan yeni güncelleme ile bu paylaşımlar sohbet listesinin üst kısmında yer alacak.

  Gelecek yeni güncellemeyle Durumlar’ın, sadece isteyen kullanıcılarda bu şekilde görüneceğini hatırlatalım. Zira WhatsApp’ı eski formunda kullanmak isteyenler için herhangi bir değişiklik olmayacak. İsteyen kullanıcılar paylaşılan tüm durumları sohbet listesi açıkken görebilecek.

  WABetaInfo tarafından hazırlanan bu güncelleme WhatsApp’ın Beta sürümünü kullanan bazı kullanıcılarda yayınlandı. Android 2.22.18.17 sürümünü için henüz test aşamasında olan bu özellik, yakında diğer kullanıcılara da gelecek.

  Yeni Güncelleme Instagram’a Benzeyecek mi?

  WhatsApp’ın Durumlar sayfasını sohbet listesinin üstüne taşımak istemesi akıllara Instagram’ı getiriyor. Instagram’daki hikayeler tarzında bir güncellemenin geleceği bu noktada söylenebilir. 

  Günümüzde “Instagram hikayeler” tarzı paneli olan uygulamalar şu şekilde:
  Snapchat
  TikTok
  WhatsApp
  Twitter (Bir süre kullanıldıktan sonra kaldırıldı.)

  WhatsApp da aynı şekilde Durum’a bastığınız zaman kullanıcılar ile sohbet etmeyi kolaylaştıracak. Bu bakımdan Instagram ile benzer bir özellik taşıyacak. Bunun yanında WhatsApp’ın da Instagram gibi Durumlar’ın arasına reklam ekleme ihtimali var. 

  Öte yandan sosyal medya uygulamaları arasında günümüzde kıyasıya bir rekabet de bulunuyor. Gelen yeni güncellemeler ile bazı özellikler de haliyle benzerlik taşıyor.

  WhatsApp yeni güncelleme konusu ilgili henüz resmi bir açıklama yapmadı. Ancak ilerleyen süreçte silinen mesajları da geri getirme özelliği ile ilgili çalıştıkları biliniyor. 

  Peki siz bu durum hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  WhatsApp, Durum Güncelleme Arayüzünü Değiştiriyor: İşte Yeni Görünümü!

  WhatsApp, durum güncellemeleri için yeni bir arayüz sunuyor. Kullanıcılar, artık önizlemelerle daha hızlı etkileşimde bulunabilecek.

  WhatsApp'tan Yenilik: Kilit Ekranından Engelleme Özelliği Geldi!

  WhatsApp, kilit ekranından rahatsız edici mesajları engelleme özelliği sunuyor. Güvenliği artıran bu yeni adım, kullanım kolaylığı sağlıyor.

  WhatsApp Yenileniyor: Topluluk Kanallarındaki Duyurular Yanıtlanabilecek!

  WhatsApp'ta topluluk duyurularına yanıt verme özelliği, etkileşimi artırarak iletişimi daha dinamik hale getiriyor.

  Samsung, Akıllı Televizyon Modellerinde Artık Google Asistan’ı Kullanmayacak!

  Samsung, akıllı televizyon serilerinden Google Asistan desteğini kademeli olarak çıkaracağını duyurdu. Bu değişiklik, 1 Mart'tan itibaren etkili olacak!

  WhatsApp Durumları Artık Gözümüzün Önünde Olacak!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et