R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  WhatsApp Durumları Artık Gözümüzün Önünde Olacak!

  WhatsApp, Durumlar'ı kullanıcıların sohbet listesinde görmesini sağlayacak bir güncelleme üzerinde çalışıyor.

  Elif Toy Elif Toy 22.08.2022 14:18 1091 2 dk okuma süresi
  WhatsApp Durumları Artık Gözümüzün Önünde Olacak!
  Son Düzenleme:

  WhatsApp, yeni bir güncelleme ile Durum panelini sohbetlerin olduğu alana getirecek. Henüz ne zaman geleceği belli olmayan özellikle birlikte durumlar sohbet listesinde olacak.

  Dünyadaki en popüler mesajlaşma uygulamalarından olan WhatsApp yeni bir güncelleme için çalışıyor. Gelecek olan yeni güncelleme Durumlar ile ilgili. 

  Bilindiği üzere Durumlar, WhatsApp’ta kullanıcıların anlık paylaşım yapmasını sağlıyor. Rehberinizde ekli olan diğer kullanıcılar paylaştığınız durumları görüyor. Uygulamada kullanıcıların bu durumları cevaplama imkanları da bulunuyor.

  Gelecek olan yeni güncelleme ile birlikte WhatsApp, Durumlar panelini sohbet listesine taşıyacak. Durumlar, ayrı bir panelde bulunmayacak. 

  WhatsApp Durum Güncellemesi İsteğe Bağlı Olacak.

  WhatsApp Durumlar, kullanıcıların diğer sosyal platformlarda olduğu gibi gönderi paylaşmasına olanak sağlıyor. Gelecek olan yeni güncelleme ile bu paylaşımlar sohbet listesinin üst kısmında yer alacak.

  Gelecek yeni güncellemeyle Durumlar’ın, sadece isteyen kullanıcılarda bu şekilde görüneceğini hatırlatalım. Zira WhatsApp’ı eski formunda kullanmak isteyenler için herhangi bir değişiklik olmayacak. İsteyen kullanıcılar paylaşılan tüm durumları sohbet listesi açıkken görebilecek.

  WABetaInfo tarafından hazırlanan bu güncelleme WhatsApp’ın Beta sürümünü kullanan bazı kullanıcılarda yayınlandı. Android 2.22.18.17 sürümünü için henüz test aşamasında olan bu özellik, yakında diğer kullanıcılara da gelecek.

  Yeni Güncelleme Instagram’a Benzeyecek mi?

  WhatsApp’ın Durumlar sayfasını sohbet listesinin üstüne taşımak istemesi akıllara Instagram’ı getiriyor. Instagram’daki hikayeler tarzında bir güncellemenin geleceği bu noktada söylenebilir. 

  Günümüzde “Instagram hikayeler” tarzı paneli olan uygulamalar şu şekilde:
  Snapchat
  TikTok
  WhatsApp
  Twitter (Bir süre kullanıldıktan sonra kaldırıldı.)

  WhatsApp da aynı şekilde Durum’a bastığınız zaman kullanıcılar ile sohbet etmeyi kolaylaştıracak. Bu bakımdan Instagram ile benzer bir özellik taşıyacak. Bunun yanında WhatsApp’ın da Instagram gibi Durumlar’ın arasına reklam ekleme ihtimali var. 

  Öte yandan sosyal medya uygulamaları arasında günümüzde kıyasıya bir rekabet de bulunuyor. Gelen yeni güncellemeler ile bazı özellikler de haliyle benzerlik taşıyor.

  WhatsApp yeni güncelleme konusu ilgili henüz resmi bir açıklama yapmadı. Ancak ilerleyen süreçte silinen mesajları da geri getirme özelliği ile ilgili çalıştıkları biliniyor. 

  Peki siz bu durum hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  WhatsApp’tan Acil Güncelleme Çağrısı! Bilgiler Ele Geçirilebilir!

  WhatsApp, güvenlik açığına neden olan bir saldırıdan dolayı kullanıcılarından güncelleme yapmasını talep etti.

  WhatsApp Görüşmelerine Link ile Katılma Desteği Gelecek!

  Meta, yeni WhatsApp güncellemeleriyle kullanım deneyimini arttırmaya devam ediyor. Şirket son olarak WhatsApp Call Link özelliğini duyurdu. İşte grup sohbetlerine yeni deneyim getirecek özelliğin detayları!

  WhatsApp Bundan Sonra Android Tablet ve iPad'lerde Kullanılabilecek!

  Meta yeni güncelleme yaparak WhatsApp'ı Android tablet ve iPad'lere uygun hale getiriyor. Kullanıcılar artık kolaylıkla WhatsApp'ı SIM kartsız kullanacaklar.

  iOS 16 ile Pil Yüzdesi Daha Fazla Modelde Olacak! İşte O Modeller!

  Apple, iOS 16 güncellemesini yayınlanmıştı. Uzun süredir kaldırılan pil yüzdesi özelliği iOS 16 ile geri dönmüştü. Ancak bazı iPhone modellerinde olmadığı görülmüştü. Şimdiyse ortaya çıkan bilgilere göre pil yüzdesi özelliği daha fazla modele gelecek.

  WhatsApp Durumları Artık Gözümüzün Önünde Olacak!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et