R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  WhatsApp Durumları Artık Gözümüzün Önünde Olacak!

  WhatsApp, Durumlar'ı kullanıcıların sohbet listesinde görmesini sağlayacak bir güncelleme üzerinde çalışıyor.

  Elif Toy
  Elif Toy R10 Editörü
  22.08.2022 14:18 1166 2 dk okuma süresi
  WhatsApp Durumları Artık Gözümüzün Önünde Olacak!
  Son Düzenleme:

  WhatsApp, yeni bir güncelleme ile Durum panelini sohbetlerin olduğu alana getirecek. Henüz ne zaman geleceği belli olmayan özellikle birlikte durumlar sohbet listesinde olacak.

  Dünyadaki en popüler mesajlaşma uygulamalarından olan WhatsApp yeni bir güncelleme için çalışıyor. Gelecek olan yeni güncelleme Durumlar ile ilgili. 

  Bilindiği üzere Durumlar, WhatsApp’ta kullanıcıların anlık paylaşım yapmasını sağlıyor. Rehberinizde ekli olan diğer kullanıcılar paylaştığınız durumları görüyor. Uygulamada kullanıcıların bu durumları cevaplama imkanları da bulunuyor.

  Gelecek olan yeni güncelleme ile birlikte WhatsApp, Durumlar panelini sohbet listesine taşıyacak. Durumlar, ayrı bir panelde bulunmayacak. 

  WhatsApp Durum Güncellemesi İsteğe Bağlı Olacak.

  WhatsApp Durumlar, kullanıcıların diğer sosyal platformlarda olduğu gibi gönderi paylaşmasına olanak sağlıyor. Gelecek olan yeni güncelleme ile bu paylaşımlar sohbet listesinin üst kısmında yer alacak.

  Gelecek yeni güncellemeyle Durumlar’ın, sadece isteyen kullanıcılarda bu şekilde görüneceğini hatırlatalım. Zira WhatsApp’ı eski formunda kullanmak isteyenler için herhangi bir değişiklik olmayacak. İsteyen kullanıcılar paylaşılan tüm durumları sohbet listesi açıkken görebilecek.

  WABetaInfo tarafından hazırlanan bu güncelleme WhatsApp’ın Beta sürümünü kullanan bazı kullanıcılarda yayınlandı. Android 2.22.18.17 sürümünü için henüz test aşamasında olan bu özellik, yakında diğer kullanıcılara da gelecek.

  Yeni Güncelleme Instagram’a Benzeyecek mi?

  WhatsApp’ın Durumlar sayfasını sohbet listesinin üstüne taşımak istemesi akıllara Instagram’ı getiriyor. Instagram’daki hikayeler tarzında bir güncellemenin geleceği bu noktada söylenebilir. 

  Günümüzde “Instagram hikayeler” tarzı paneli olan uygulamalar şu şekilde:
  Snapchat
  TikTok
  WhatsApp
  Twitter (Bir süre kullanıldıktan sonra kaldırıldı.)

  WhatsApp da aynı şekilde Durum’a bastığınız zaman kullanıcılar ile sohbet etmeyi kolaylaştıracak. Bu bakımdan Instagram ile benzer bir özellik taşıyacak. Bunun yanında WhatsApp’ın da Instagram gibi Durumlar’ın arasına reklam ekleme ihtimali var. 

  Öte yandan sosyal medya uygulamaları arasında günümüzde kıyasıya bir rekabet de bulunuyor. Gelen yeni güncellemeler ile bazı özellikler de haliyle benzerlik taşıyor.

  WhatsApp yeni güncelleme konusu ilgili henüz resmi bir açıklama yapmadı. Ancak ilerleyen süreçte silinen mesajları da geri getirme özelliği ile ilgili çalıştıkları biliniyor. 

  Peki siz bu durum hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  iPhone 16 Pro Max Periskop Kameraya Sahip Olacak!

  İddialara göre iPhone 16 Pro Max, periskop kameraya sahip olacak. Ayrıca iPhone 16 serisinde ekran altı kamera teknolojisinin olacağı da ifade ediliyor!

  iPhone 15 Wi-Fi 6E Desteğine Sahip Olacak!

  İddialara göre iPhone 15 serisinde Wi-Fi 6E teknolojisi kullanılacak. Wi-Fi 6E, daha yüksek bağlantı hızları ve daha düşük gecikme imkanı sunuyor.

  Mac Kullanıcılarına Müjde: WhatsApp Mac Beta Sürümü Kullanıma Sunuldu!

  WhatsApp'ın Mac Beta sürümü, kullanıcılara sunuldu. Açık beta süreci boyunca artık Mac kullanıcıları, WhatsApp’ı kullanabilecekler.

  Resmî Açıklama Geldi: WhatsApp Fotoğraf Kalitesi Artık Bozulmayacak!

  WhatsApp fotoğraf kalitesi için yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Buna göre artık fotoğraflar, sıkıştırılmadan orijinal bir şekilde gönderilebilecek.

  WhatsApp Durumları Artık Gözümüzün Önünde Olacak!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et