R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Yeni Peugeot 308 2022 Satışa Çıkıyor! İşte Yeni Peugeot 308 Özellikleri!

  Fransa merkezli otomobil devi Peugeot tarafından geliştirilen 300 serisi geniş skalasıyla yoğun şekilde kullanılıyor. Firmanın serinin en popüler modellerinden 308 için yenileme geldi. Yeni Peugeot 308 yakında Türkiye’de de satışa çıkıyor. İşte yeni Peugeot 308 modelinin özellikleri ve fiyatı!

  Yağız Özgün Kocabaş
  Yağız Özgün Kocabaş R10 Editörü
  21.08.2022 15:32 1860 2 dk okuma süresi
  Yeni Peugeot 308 2022 Satışa Çıkıyor! İşte Yeni Peugeot 308 Özellikleri!
  Son Düzenleme:

  Global otomobil pazarının önemli markalarından Fransız otomobil üreticisi Peugeot, Türkiye’de de yoğun şekilde tercih ediliyor. Dünyanın en köklü otomobil üreticilerinden Peugeot, başta Avrupa olmak üzere dünya genelinde tercih ediliyor. Fransız otomobil devinin piyasadaki en geniş skalaya sahip serisi ise “300 Serisi” olmuştu. Serinin tüm modelleri özellikleri ve performansı nedeniyle çok sevilmişti. Firma, şimdi de serinin yeni üyesi Peugeot 308 ile yollara çıkıyor. Uzun süredir merakla beklenen yeni Peugeot 308 modeli Türkiye’de de satışa çıkacak.

  Peugeot tarafından yapılan açıklamaya göre Peugeot 308 modeli Türkiye’de Eylül 2022’de satışa sunulmaya başlayacak.

  Peugeot 308 ile Gelen Yenilikler

  Yeni Peugeot 308

  Peugeot’un 300 Serisindeki yeni modeli Peugeot 308, “C Hatchback” sınıfında olacak. Modern özellikleri kullanıcıya sunacak araçta “Peugeot i-Cockpit 3D” teknolojisi bulunuyor. Aracın dış tasarımında ise dikkat çeken en önemli değişiklik ise logosu oldu. Yeni Peugeot 308, yepyeni Peugeot logosuyla piyasaya çıkacak.

  Peugeot 308, hem iç hem de dış tasarım bakımından neredeyse sıfırdan tasarlandı. Özellikle iç mekan tasarımı artık daha geniş olarak tasarlandı. Böylelikle arka koltuktaki yolcular için kullanım alanı da büyüdü. Daha kompakt direksiyonla sürüş konforu arttırıldı. Ayrıca yükseltilen “ön gösterge paneli” kullanıldı. Kişiselleştirilebilir “i-Toggles” ihtiva eden “dokunmatik multimedya ekranı” bulunuyor. Sürüş destek sistemi ile de yolculuklar, sürücüler için daha konforlu ve daha güvenli hale getirildi.

  Dış tasarımda ise yepyeni “Aslan Dişi” formundaki LED “gündüz sürüş farları” bulunuyor. Ayrıca arka tasarımında “Aslan Pençesi” formundaki “stop lamba tasarımı kullanıldı. Aslan asaletini muhteşem bir şekilde Peugeot stiliyle tasarlayan bir tasarıma büründürüldü.

  Yeni Peugeot 308 Türkiye satış fiyatı ise henüz açıklanmadı.

  Yeni Peugeot 308’e Çok Sayıda Ödül

  Yeni Peugeot 308

  Peugeot, yenilenen Peugeot 308 modelini piyasaya sunmadan önce çok sayıda ödülde kazandı. Bu ödüller arasında en dikkat çekeni ise “Red Dot Tasarım Ödülü” oldu. Peugeot 308 tasarımındaki başarısıyla “Red Dot Tasarım Ödülü 2022” ödülüne layık görüldü. Peugeot, yenilenen 308 modeliyle;

  • 2022 Yılın Kadınlar Dünyasında Yılın Otomobili
  • Yılın Otomobili(Almanya’da)
  • Yılın En İyi Şehirli Otomobili
  • En İyi Şehirli ve Kompakt Otomobil

  Gibi ödüllerin sahibi oldu. Türkiye’de Eylül’de piyasaya sürülecek Peugeot 308, ilk tanıtımından bugüne 11 farklı ödül kazandı.

  Yeni Peugeot 308 Özellikleri

  MotorŞanzımanYakıtTeknoloji
  1.2 PureTech 130hp EAT88 ileri EAT8 otomatikBenzinVisioPark3(4 kamera 360 derece park desteği)
     Kör Nokta Uyarı Sistemi (75m’ye kadar algılama)
     Dur&Kalk fonksiyonlu Adaptif Cruise Control ve Şerit Konumlandırma Asistanı(yarı otonom)
     180 Derece Geri Görüş Kamerası

  Yeni Peugeot 308 modeliyle ilgili sizin düşünceleriniz neler? Görüşlerinizi yorum kısmına veya R10.NET Forum’a iletebilirsiniz.

  2008'den bugüne profesyonel içerik yazarlığı!

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  iOS 18 ile iPhone'u Kapatmak Daha Kolay Olacak: İşte Gelecek Yeni Özellik!

  iOS 18 ile gelen yenilikler arasında, iPhone'u kapatmanın kolay yolu ve Denetim Merkezi'nde daha fazla özelleştirme imkanı bulunuyor.

  YouTube'a Yeni Özellikler Geliyor: İşte Detaylar!

  YouTube, yapay zeka destekli canlı sohbet özetleri, Google Lens araması, kanal QR kodları ve Shorts için yeni efektler gibi özellikler test ediyor.

  Samsung Galaxy Z Flip 6 Geliyor: İşte Tüm Özellikleri!

  Samsung Galaxy Z Flip 6, güçlü Snapdragon 8 Gen 3 işlemci, 120 Hz Dinamik AMOLED ekran ve gelişmiş kamera özellikleriyle tanıtıldı. Fiyat ve detaylar sızdırıldı.

  iOS 18 ile CarPlay’e Yeni Özellikler Geliyor: İşte Detaylar!

  iOS 18, CarPlay'e kişi fotoğrafları, sessiz mod, renk filtreleri, ses tanıma ve sesle yönlendirme gibi yenilikler getiriyor.

  Yeni Peugeot 308 2022 Satışa Çıkıyor! İşte Yeni Peugeot 308 Özellikleri!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et