R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  WhatsApp Durum Güncellemesi Yaptı!

  WhatsApp durum güncellemesi ile birlikte durum paylaşımlarının daha iyi hale gelmesini sağladı. İşte yeni güncellemenin detayları.

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  11.02.2023 15:12 2225 2 dk okuma süresi
  WhatsApp Durum Güncellemesi Yaptı!
  Son Düzenleme:

  WhatsApp, hikayeler benzeri durum özelliğine sahip bir uygulama. Durum güncellemesi atan bir kullanıcı, bu güncellemenin 24 saat boyunca görünmesini sağlıyor. Durum sistemi, aldığı 5 yenilik ile artık eskisinden daha başarılı olacak.

  WhatsApp durum güncellemesi yapıldı

  Sohbet yazılımı WhatsApp, 5 yeni durum yeniliğine yer veriyor. Bu yenilikler özetle şunlar olmakta:

  • Hedef kitle belirleme
  • Sesli durum paylaşma
  • Duruma ifade gönderme
  • Profil üzerinde durum halkası
  • Bağlantının ne olduğuna dair önizleme

  Hedef kitle seçici

  WhatsApp durum güncellemesi ile beraber kullanıcılar, hedef kitle seçiciyi kullanabilecek. Durum eklerken durumların kimler tarafından görüneceği ayarlanabiliyor. Hedef kitle seçici de aşağıdaki 3 tercih mevcut.

  • Kişilerim; Bu tercihi yapan bir WhatsApp üyesinin durumu yalnızca kişilere görünür.
  • Şunlar hariç kişilerim; Bu seçenek ile beraber hariç olan kişiler dışındaki insanlar durumu görür.
  • Sadece şu kişilerle paylaş; Belirli kişilerle durum güncellemesi paylaşılır.

  Sesli durum yollama

  WhatsApp’a eklenen bir diğer yenilik sesli durum güncellemesi oldu. Durum paylaşırken video veya fotoğraf atmak mümkün idi. Buna ek olarak artık sesli paylaşım da yapılabilecek. Yani durum atarken sesli mesaj girilip durumda çalınabilecek.

  Durum ifadelerini kullanma

  İnsanlar arasındaki etkileşimi arttırmak adına durum ifadeleri de eklendi. Durum ifadeleri ile beraber istenilen duruma ifade bırakılabiliyor. Kullanıcı, bir durum seçerek o durumu inceledikten sonra ifade gönderiyor. Bu ifade, karşı tarafa gidiyor. İfadeler arasında kalp gözlü yüz, gülen yüz, şaşırma ifadesi, ağlayan surat, birleşik el, alkış, kutlama işareti ve 100 puan bulunuyor.

  Durum profil halkaları

  WhatsApp’ın eklediği bir diğer özellik durum halkaları. Bu halkalar sohbetler sekmesinde profilin çevresinde görünüyor. Eğer bir profil, durum güncellemesi yayınladı ise halka, yeşil olarak görünüyor. Halkalı profil simgesine basıldığında ise duruma ulaşılıyor. Sohbetler sekmesinde her bir sekmenin sol tarafında halkalara ulaşılabilir.

  Bağlantı önizlemeleri

  WhatsApp durum güncellemesi arasında yer alan son yenilik ise bağlantı önizlemeleri oldu. Durumda paylaşılan bir bağlantıya ulaşıldığında bu bağlantının ne içerdiği ile ilgili bazı bilgiler görünüyor. Bağlantı görseli, başlık ve açıklamaya yer verilmekte. Bununla birlikte bağlantının alan adı da alt kısımda yazıyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  WhatsApp'a Yeni Özellik Geliyor: Kişilere Not Eklenebilecek!

  WhatsApp, kişisel notlar ekleyerek iletişimi kolaylaştıran yeni bir özelliği test ediyor. Sohbetler artık daha düzenli ve özel olacak!

  WhatsApp'ın Çizim Düzenleyici Aracı Güncellendi: İşte Yeni Tasarımı ve Özellikleri!

  WhatsApp çizim düzenleyici aracı yenilendi! Yeni tasarım daha kullanışlı, 24 renk seçeneği sunuyor ve Android beta kullanıcıları için hazır!

  Nvidia DLSS 3.7 Güncellemesi: Daha Yüksek Kalite ve Performans ile Geliyor

  Nvidia’nın DLSS 3.7.0 güncellemesi, oyunlarda görsel kaliteyi ve performansı artırarak kullanıcı deneyimini iyileştirmeyi vaat ediyor.

  iOS 18 ve iPadOS 18 Güncellemesi Alacak Cihazlar Belli Oldu: İşte Tam Liste!

  WWDC 2024'te iOS 18 ve iPadOS 18 güncellemesi alacak cihazlar açıklandı. İşte güncelleme alacak iPhone ve iPad modelleri!

  WhatsApp Durum Güncellemesi Yaptı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et