R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Google BArd Uygulaması Duyuruldu!

  Google BArd isimli yeni yapay zeka uygulamasını tanıttı. Uygulamanın kapalı beta sürecinin yakında başlayacağı açıklanıyor.

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  11.02.2023 15:21 2867 1 dk okuma süresi
  Google BArd Uygulaması Duyuruldu!
  Son Düzenleme:

  Google, piyasanın en önemli şirketlerinden birisi olsa da bu aralar tahtı sallanıyor. Özellikle "OpenAI" tarafından geliştirilen “ChatGPT”, Google’ı daha da tetikledi. Zira yapay zeka uygulaması, ciddi bir kullanıcı kazandı. Bu durum, Google hizmetlerinin kullanım oranını düşürüyor. Bu sebeple şirket, rekabete katılmak için “Google BArd” uygulamasını duyurdu. Şirket, BArd ile beraber kullanıcıların yapay zekadan yararlanacağını açıkladı.

  Google BArd duyuruldu

  ChatGPT, halihazırda aylık 100 milyon kullanıcıya sahip. Ayrıca 560 milyon ziyaret alıyor. Google, bundan etkilenerek kendi uygulamasını geliştirme kararı aldı. BArd, LaMDA teknolojisinden yararlanarak işlem yapacak. LaMDA, Google’ın geliştirmiş olduğu bir yapay zeka ağı. Bu ağ sayesinde firma, bu zamana kadar pek çok ürün ortaya koydu. Şimdi de bu ürünlere bir yenisini ekleyecek.

  Google LaMDA, gerçek zamanlı verileri analiz edip kaliteli yanıtlar sunacak. Ayrıca cevapların daha güvenilir olacağı belirtiliyor. Basit sorulara dahi detaylı dönüt yapacak bot, ChatGPT’den daha profesyonel olacak. Google’ın açıklamaları bu şekilde yer alıyor.

  Google BArd uygulamasının ne zaman çıkacağı ise henüz kesinleşmedi. Firma, kapalı beta sürecinin yakında başlayacağını söylüyor. Kapalı beta sürecinden sonra daha geniş bir beta sürecinin yapılacağı duyuruldu.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Google’dan Dev Hamle: Kanser Tespitini Kolaylaştıran Yapay Zekalı Mikroskop Geliyor!

  Google, kanser tespitinde doktorlara destek olacak yapay zeka tabanlı mikroskop üzerinde çalışıyor. Bu, hastalıkların erken teşhisinde devrim yaratabilir!

  WhatsApp iPad Uygulaması Geliyor!

  Meta, WhatsApp iPad uygulamasını çıkaracağını duyurdu. WhatsApp'ın iPad versiyonu, beta programına katılan seçkin kullanıcılarla şu an deneme aşamasında!

  Google Müjdeyi Verdi: Chromebook'ların Yazılım Desteği 10 Yıla Çıkıyor!

  Google, Chromebook'ların yazılım desteğini 10 yıla çıkararak kullanıcılarına daha uzun süreli bir deneyim sunuyor.

  Google Pixel Watch 2 Resmi Olarak Tanıtıldı: İşte Özellikleri ve Tasarımı!

  Google, Pixel 8'den sonra Watch 2 için tanıtım videosu paylaştı. Google'ın son akıllı saati Watch 2'nin tasarım özellikleri artık resmi olarak ortaya çıktı!

  Google BArd Uygulaması Duyuruldu!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et