R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Elon Musk Açıkladı: Twitter Yeni Özellikler ile Çalkalanıyor!

  Twitter yeni özellikler ile gündeme düştü. Elon Musk, yaptığı açıklamalarda Twitter’ın gelecekteki yeniliklerinden bahsetti.

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  24.01.2023 17:13 1558 2 dk okuma süresi
  Elon Musk Açıkladı: Twitter Yeni Özellikler ile Çalkalanıyor!
  Son Düzenleme:

  Twitter, her ne kadar düşüşe geçmiş olsa da halen kullanılıyor. Elon Musk, firmanın ayakta durması için elinden gelen çabayı göstermeye gayret ediyor. Bunun için önemli yeniliklere imza atılıyor. Twitter için yapılacak olan bazı yenilikler, şirketin sahibi tarafından paylaşıldı. Bu yeniliklerden bazıları, büyük avantajlara yer veriyor.

  Twitter yeni özellikler getiriyor!

  Twitter’a eklenmesi beklenen yeniliklerden birisi yer işareti özelliği. iOS kullanıcıları, artık hızlı bir şekilde yer işareti ekleyebilecek. Bunun için tweetlerin sağ alt köşesine yer işareti simgesi ekleniyor. İnternet kullanıcısı, bu simgeye tıkladığında tweet, kayıt altına alınıyor. Kayıt edilen içeriklere yer işaretleri bölümünden ulaşılıyor. Bu yenilik ile beraber iOS kullanıcılarının daha pratik kayıt yapması sağlanacak. Bu özelliğin şimdiden geldiğini duyuralım.

  Elon Musk, Twitter’a gelecekte eklenecek bir yenilikten de bahsetti. Bilindiği üzere Twitter’da gezerken algoritma, takip edilmeyen kullanıcıları da gösteriyor. Yapay zeka, kullanıcının ilgisini çeken paylaşımlara ağırlık veriyor. Bu durum, her kullanıcının hoşuna gitmiyor. Musk, gelecekte “sana özel” ve “takip edilenler” seçeneklerinin yer alacağını belirtti. Eğer “takip edilenler” seçeneği seçilirse yalnızca takip edilen kullanıcılar ana sayfada görünecek. Eğer “sana özel” seçeneği seçilirse akışta takip edilmeyen kullanıcıların paylaşımları da gösterilecek.

  Android kullanıcıları artık mavi tik alabiliyor

  Twitter yeni özellikler ile daha iyi bir hale bürünüyor. Twitter’a yeni eklenen özelliklerden birisi Android kullanıcılarını ilgilendiriyor. Artık Android kullanıcıları, mavi tik alabilecek. Blue aboneliği sahibi olmak için aylık 11 dolar ödenmesi gerekiyor. Web sitesi üzerinden ise 8 dolara abonelik alınabiliyor. Aboneliğin Android kullanıcılarına pahalı olmasının nedeni, Google’ın komisyon alması. Buna ek olarak yıllık abonelik de satılıyor. Yıllık abonelik için 84 dolar ödemek gerekiyor.

  Elon Musk’ın paylaştığı bir tweette dikkat çeken detay kültürel etkileşim oldu. Anlaşılan o ki gelecekte yabancı tweetler otomatik olarak ana dile çevrilecek. Bu da kullanıcıların yabancı tweetleri anlamasını sağlayacak. Bu özellik için “sana özel” seçeneğinin aktif edilmesi gerekecek.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  BİM, Marketleri Gelecek Hafta Teknoloji Ürünleri ile Dolduruyor!

  BİM marketleri, 28 Haziran'da Ola elektrikli bisiklet, Samsung Galaxy A04 telefon ve TCL akıllı TV gibi cazip teknoloji ürünlerini uygun fiyatlarla sunacak.

  iPhone 16 Pro Serisine Yeni Kamera Özellikleri Geliyor: İşte Detaylar!

  iPhone 16 Pro serisi, 48MP ultra geniş kamera, genişletilmiş optik yakınlaştırma, yansıma önleyici kaplama ve gelişmiş ana kamera sensörü ile geliyor.

  Snapchat’e Yapay Zeka Destekli Yeni Özellikler Geldi!

  Snapchat, yeni yapay zeka modeli GenAI ile AR deneyimlerini güçlendiriyor. Bitmoji arka planları, sohbet duvar kağıtları ve yapay zeka lensleri ile büyülüyor.

  PUBG UC Satın Almak İçin Yeni Adres: Plyr.com

  Bizler de sizlere, son zamanlarda adından sıkça söz ettiren Plyr.com’u tanıtmak istedik.  Plyr, güvenilir ve kolay bir şekilde; isterseniz üye olmaksızın alışveriş imkanı tanır.

  Elon Musk Açıkladı: Twitter Yeni Özellikler ile Çalkalanıyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et