R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Elon Musk Açıkladı: Twitter Yeni Özellikler ile Çalkalanıyor!

  Twitter yeni özellikler ile gündeme düştü. Elon Musk, yaptığı açıklamalarda Twitter’ın gelecekteki yeniliklerinden bahsetti.

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  24.01.2023 17:13 1172 2 dk okuma süresi
  Elon Musk Açıkladı: Twitter Yeni Özellikler ile Çalkalanıyor!
  Son Düzenleme:

  Twitter, her ne kadar düşüşe geçmiş olsa da halen kullanılıyor. Elon Musk, firmanın ayakta durması için elinden gelen çabayı göstermeye gayret ediyor. Bunun için önemli yeniliklere imza atılıyor. Twitter için yapılacak olan bazı yenilikler, şirketin sahibi tarafından paylaşıldı. Bu yeniliklerden bazıları, büyük avantajlara yer veriyor.

  Twitter yeni özellikler getiriyor!

  Twitter’a eklenmesi beklenen yeniliklerden birisi yer işareti özelliği. iOS kullanıcıları, artık hızlı bir şekilde yer işareti ekleyebilecek. Bunun için tweetlerin sağ alt köşesine yer işareti simgesi ekleniyor. İnternet kullanıcısı, bu simgeye tıkladığında tweet, kayıt altına alınıyor. Kayıt edilen içeriklere yer işaretleri bölümünden ulaşılıyor. Bu yenilik ile beraber iOS kullanıcılarının daha pratik kayıt yapması sağlanacak. Bu özelliğin şimdiden geldiğini duyuralım.

  Elon Musk, Twitter’a gelecekte eklenecek bir yenilikten de bahsetti. Bilindiği üzere Twitter’da gezerken algoritma, takip edilmeyen kullanıcıları da gösteriyor. Yapay zeka, kullanıcının ilgisini çeken paylaşımlara ağırlık veriyor. Bu durum, her kullanıcının hoşuna gitmiyor. Musk, gelecekte “sana özel” ve “takip edilenler” seçeneklerinin yer alacağını belirtti. Eğer “takip edilenler” seçeneği seçilirse yalnızca takip edilen kullanıcılar ana sayfada görünecek. Eğer “sana özel” seçeneği seçilirse akışta takip edilmeyen kullanıcıların paylaşımları da gösterilecek.

  Android kullanıcıları artık mavi tik alabiliyor

  Twitter yeni özellikler ile daha iyi bir hale bürünüyor. Twitter’a yeni eklenen özelliklerden birisi Android kullanıcılarını ilgilendiriyor. Artık Android kullanıcıları, mavi tik alabilecek. Blue aboneliği sahibi olmak için aylık 11 dolar ödenmesi gerekiyor. Web sitesi üzerinden ise 8 dolara abonelik alınabiliyor. Aboneliğin Android kullanıcılarına pahalı olmasının nedeni, Google’ın komisyon alması. Buna ek olarak yıllık abonelik de satılıyor. Yıllık abonelik için 84 dolar ödemek gerekiyor.

  Elon Musk’ın paylaştığı bir tweette dikkat çeken detay kültürel etkileşim oldu. Anlaşılan o ki gelecekte yabancı tweetler otomatik olarak ana dile çevrilecek. Bu da kullanıcıların yabancı tweetleri anlamasını sağlayacak. Bu özellik için “sana özel” seçeneğinin aktif edilmesi gerekecek.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Steam Büyük Zamlar ile Kullanıcıları Üzdü: %1.000’e Varan Zamlar!

  Popüler dijital oyun mağazası Steam, 2023 Şubat ayı itibariyle yeni bir zam açıkladı. Steam, bazı oyunlarda %1000'i bulan zamlar yaptı. İşte yeni oyun fiyatları!

  GeForce Now Yeni Oyunlar ile Oyuncuları Sevindirdi!

  Nvidia GeForce Now için yeni oyun listesini açıkladı. İşte 2023 Şubat ayında GeForce Now için açıklanan yeni oyunlar!

  Twitter API Erişimi Ücretli Hale Gelecek!

  Twitter'dan gelen son bilgiler Twitter API kullanıcılarını üzdü. Gelen bilgilere göre Twitter API ücretli olacak. İşte detaylar!

  Twitter Kimlik Doğrulama Sistemi Getirebilir!

  Sosyal medya platformu Twitter, "gerçek bilgi" ilkesine ağırlık vermeye devam ediyor. Bu çerçevede platformda "kimlik doğurlama" modeline geçilecek. İşte Twitter kimlik doğrulama sisteminden ilk bilgiler!

  Elon Musk Açıkladı: Twitter Yeni Özellikler ile Çalkalanıyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et