R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Elon Musk Açıkladı: Twitter Yeni Özellikler ile Çalkalanıyor!

  Twitter yeni özellikler ile gündeme düştü. Elon Musk, yaptığı açıklamalarda Twitter’ın gelecekteki yeniliklerinden bahsetti.

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  24.01.2023 17:13 1543 2 dk okuma süresi
  Elon Musk Açıkladı: Twitter Yeni Özellikler ile Çalkalanıyor!
  Son Düzenleme:

  Twitter, her ne kadar düşüşe geçmiş olsa da halen kullanılıyor. Elon Musk, firmanın ayakta durması için elinden gelen çabayı göstermeye gayret ediyor. Bunun için önemli yeniliklere imza atılıyor. Twitter için yapılacak olan bazı yenilikler, şirketin sahibi tarafından paylaşıldı. Bu yeniliklerden bazıları, büyük avantajlara yer veriyor.

  Twitter yeni özellikler getiriyor!

  Twitter’a eklenmesi beklenen yeniliklerden birisi yer işareti özelliği. iOS kullanıcıları, artık hızlı bir şekilde yer işareti ekleyebilecek. Bunun için tweetlerin sağ alt köşesine yer işareti simgesi ekleniyor. İnternet kullanıcısı, bu simgeye tıkladığında tweet, kayıt altına alınıyor. Kayıt edilen içeriklere yer işaretleri bölümünden ulaşılıyor. Bu yenilik ile beraber iOS kullanıcılarının daha pratik kayıt yapması sağlanacak. Bu özelliğin şimdiden geldiğini duyuralım.

  Elon Musk, Twitter’a gelecekte eklenecek bir yenilikten de bahsetti. Bilindiği üzere Twitter’da gezerken algoritma, takip edilmeyen kullanıcıları da gösteriyor. Yapay zeka, kullanıcının ilgisini çeken paylaşımlara ağırlık veriyor. Bu durum, her kullanıcının hoşuna gitmiyor. Musk, gelecekte “sana özel” ve “takip edilenler” seçeneklerinin yer alacağını belirtti. Eğer “takip edilenler” seçeneği seçilirse yalnızca takip edilen kullanıcılar ana sayfada görünecek. Eğer “sana özel” seçeneği seçilirse akışta takip edilmeyen kullanıcıların paylaşımları da gösterilecek.

  Android kullanıcıları artık mavi tik alabiliyor

  Twitter yeni özellikler ile daha iyi bir hale bürünüyor. Twitter’a yeni eklenen özelliklerden birisi Android kullanıcılarını ilgilendiriyor. Artık Android kullanıcıları, mavi tik alabilecek. Blue aboneliği sahibi olmak için aylık 11 dolar ödenmesi gerekiyor. Web sitesi üzerinden ise 8 dolara abonelik alınabiliyor. Aboneliğin Android kullanıcılarına pahalı olmasının nedeni, Google’ın komisyon alması. Buna ek olarak yıllık abonelik de satılıyor. Yıllık abonelik için 84 dolar ödemek gerekiyor.

  Elon Musk’ın paylaştığı bir tweette dikkat çeken detay kültürel etkileşim oldu. Anlaşılan o ki gelecekte yabancı tweetler otomatik olarak ana dile çevrilecek. Bu da kullanıcıların yabancı tweetleri anlamasını sağlayacak. Bu özellik için “sana özel” seçeneğinin aktif edilmesi gerekecek.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Samsung’un Akıllı Yüzüğü Geliyor: İşte Galaxy Ring Tasarımı ve Özellikleri!

  Samsung Galaxy Ring, sağlık izleme ve temassız ödeme özellikleriyle dikkat çekiyor. Bu akıllı yüzüğü firma, Mobil Dünya Kongresi'nde tanıttı.

  Apple'ın Yeni İşletim Sistemi iOS 18 ile Büyük Değişiklikler Geliyor: Tasarım Tamamen Değişiyor!

  iOS 18 ile Apple, tasarımı ve AI özellikleriyle yenilik getiriyor. iPhone 16 için A18 çip ve gelişmiş Siri, kullanıcı deneyimini zenginleştiriyor.

  Google'ın Oturum Açma Sayfası Yenileniyor: Kullanıcı Dostu Bir Tasarıma Kavuşuyor!

  Google, her türlü cihaz için optimize edilmiş, kullanıcı dostu yeni oturum açma sayfasını sunuyor. Estetik ve işlevsellik bir arada.

  X (Twitter)’ Sesli ve Görüntülü Arama Özelliği Artık Herkese Açık!

  X uygulamasında artık herkes için sesli ve görüntülü arama özelliği! İletişimde sınırları kaldırın, her an bağlantıda kalın.

  Elon Musk Açıkladı: Twitter Yeni Özellikler ile Çalkalanıyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et