R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Twitter Ödeme Platformu Haline Dönüşecek!

  Twitter ödeme platformu haline dönüşüyor. Elon Musk’ın Twitter için yeni planları ortaya çıkmaya başladı. Aslında kendisi sinyali daha önce vermişti!

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  01.02.2023 14:26 2547 2 dk okuma süresi
  Twitter Ödeme Platformu Haline Dönüşecek!
  Son Düzenleme:

  Twitter, geçtiğimiz yıl 44 milyar dolarlık satış ile Elon Musk’a geçti. Bu geçişin ardından Musk, sosyal ağda çeşitli değişimler gerçekleştirdi. Bunlardan birisi mavi tik rozetinin herkes tarafından alınmasını sağlamaktı. Bir diğeri ise Blue aboneliği güncellemeleriydi. Bu gibi çeşitli güncellemelerle karşımıza çıkan Twitter, ödeme ağı kuracak.

  Twitter ödeme platformu olacak!

  Twitter, yeni bir araç üzerinde çalışıyor. Geçtiğimiz Kasım ayında Twitter Spaces’te bir konuşma yapılmıştı. Elon Musk, yaptığı konuşmada sosyal ağın ödeme aracına sahip olacağını ifade etmişti. Bununla beraber Twitter hesaplarının birbirine para aktarmasının mümkün olacağı söylenmişti. Şimdi bununla ilgili daha fazla detay gün yüzüne çıktı.

  Elon Musk’ın amacı, Twitter’ın gelir kaynaklarını artırmak. Bu sayede firma, daha çok gelire yer verecek. Bunun sebeplerinden birisi, şirketin gelir kaybı yaşamasıydı. Elon Musk, Twitter’ın para kazanması için Blue aboneliğini başlatmıştı. Şimdi de ödeme aracı üzerinde duruluyor.

  Twitter’da para transferi yapılacak

  Yeni sisteme göre Twitter kullanıcıları, birbirlerine para yollayabilecek. Adeta bir banka gibi çalışacak sistemde ödeme yöntemi de olacak. Yani bir firma, kullanıcılardan ödeme alabilecek. Bu da firmaları memnun edecek bir gelişme. Özelliğin Apple Pay veya Google Wallet gibi çalışması bekleniyor.

  Bu özellik yalnızca para transferi değil, aynı zamanda bağış amaçlı da kullanılabilecek. Örneğin içerik üreticileri, ödeme aracıyla bağış alabilecek. Ayrıca içerik üreticilerinin yararlanabileceği yeni bir sistem üzerinde de duruluyor. Buna göre Twitter üyeleri, içerik üreticilerine coin verebilecek. Bu coinler, para ile satın alınacak.

  Twitter için ortaya atılan bir diğer iddia banka kartı. Twitter ödeme platformu ile beraber banka kartına da yer verebilir. Henüz bu özellik doğrulanmasa da böyle bir beklenti de mevcut. Banka kartının yanı sıra NFC veya QR kod gibi sistemlerin de kullanılma ihtimalinin yer aldığını açıklayalım.

  Twitter’ın yeni sistemi için henüz altyapının hazırlandığı açıklanıyor. Yeni özelliğin ne zaman geleceği bilinmiyor. İlk olarak Amerika Birleşik Devletleri’nde hizmete açılacak. Bununla beraber normal paralar üzerinden ödeme destekleyecek. Bir süre sonra ise kripto paralarla ödeme yöntemini desteklemeye başlayacak.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Togg T10X için ön siparişler başlıyor: Tarih ve Ön Ödeme Detayları

  Uzun süredir merakla beklenen yerli otomobil Togg, T10X modeliyle tüm detaylarıyla gün yüzüne çıktı. Elektrikli C-SUV modeli, 953 bin TL'den başlayan fiyatıyla dikkat çekiyor.

  Twitter Blue Türkiye Fiyatı Açıklandı: Dudak Uçuklatıyor!

  Elon Musk'ın Twitter'ı satın almasıyla birlikte çıkan Twitter Blue'nin Türkiye fiyatları belli oldu.

  Twitter Şifreli DM Özelliğine Kavuşacak!

  Twitter'a şifreli DM güncellemesi geliyor. Detaylar haberimizde..

  Rekabet Kurumu Twitter’a Para Cezası Kesti!

  Twitter, Türkiye'den yeni bir ceza daha aldı. Rekabet Kurumu tarafından Twitter'a kesilen cezanın ödenip, ödenmeyeceği ise belli değil.

  Twitter Ödeme Platformu Haline Dönüşecek!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et