R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Elon Musk Etkisi: Twitter Kurucusu, Twitter'dan Ayrıldı

  Jack Dorsey Twitter'dan ayrıldı. Bu adım ise Twitter kurucularından hiçbirinin artık şirkette olmadığını gösteriyor.

  Miraç Yılmaz
  Miraç Yılmaz R10 Editörü
  26.05.2022 13:06 1502 2 dk okuma süresi
  Elon Musk Etkisi: Twitter Kurucusu, Twitter'dan Ayrıldı
  Son Düzenleme:

  Twitter'ın kurucu ortağı Jack Dorsey, şirketin Elon Musk'a satışında önemli bir rol oynadıktan sadece haftalar sonra sosyal medya platformunun yönetim kurulundan ayrıldı.

  Aslında Dorsey'in çıkışı önceden planlanmıştı. Twitter ilk olarak Kasım ayında Dorsey'in şirketin 2022 hissedarlar toplantısında görev süresi dolduğunda yönetim kurulundan çıkacağını açıkladı. Son toplantı ise Çarşamba günü gerçekleşti.

  Dorsey, Twitter'ı 2006 yılında Noah Glass, Biz Stone ve Ev Williams ile birlikte kurdu. Ancak son adım, Twitter'ın tüm kurucularının artık şirketle resmi bağlarını kopardığı anlamına geliyor.

  Jack Dorsey Twitter'dan ayrıldı: Kurucuların hiçbiri artık şirkette değil

  Twitter yönetim kurulu, Çarşamba günü gerçekleşen toplantıda iki büyük ismi emekliye ayırdı. Dorsey'i yönetim kurulu üyeliğinden ve Musk'ın özel sermaye şirketi Silver Lake'in CEO'su olan Egon Durban ise kuruldan tamamen çıkarıldı. 

  Jack Dorsey Twitter'dan ayrıldı

  25 Nisan'da Twitter'ın yönetim kurulu, şirketin Tesla CEO'su Musk'a 44 milyar dolara satılmasını oybirliğiyle onayladı. Dorsey, Musk'ın şirketi sağlam bir yöne götürebileceğine inandığını tweetleyerek hareketi kişisel olarak destekliyor gibi görünüyordu.

  "Twitter CEO'su olmayacağım" çıkışı

  Dorsey, Twitter'ın potansiyel sahibi Elon Musk'ın hayranı. Twitter, Musk'ın şirkette kalmak da dahil olmak üzere bir şekilde kendisine yaklaştığını kabul etmesine rağmen, Dorsey "bir daha asla Twitter CEO'su olmayacağını" tweetledi.

  "Hepinizin bilmesini istiyorum ki bu benim kararımdı ve ona sahibim. Tabii ki benim için zordu.... Bu seviyeye ulaşan çok fazla şirket yok. Ve şirketlerini kendi egolarına göre seçen çok fazla kurucu yok."

  En son 2021 yılına kadar iki kez Twitter CEO'su olarak görev yapan Dorsey, aynı zamanda eski adıyla Square olarak bilinen ödeme şirketi Block'un da kurucusu ve CEO'su

  Kasım ayında, CEO'luk görevini Parag Agrawal'a devretti ve bir sonraki yıllık hissedarlar toplantısında görev süresi dolduğunda yönetim kurulundan ayrılacağını söyledi.

  Dorsey son zamanlarda Bitcoin'e olan ateşli desteğiyle manşetlere girdi. Ayrıca son tweet'lerde kripto para birimini desteklemeye devam edeceğini gösteriyor.

  Siz Jack Dorsey'in Twitter'dan ayrılması hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlardan veya R10.NET Forum'dan paylaşabilirsiniz.

  Profesyonel editörlük kariyerime R10'da devam ediyorum.

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Twitter Kodları Yeniden Yazılıyor: İsim Değişebilir!

  Twitter mühendisleri, kaynak kodunu baştan yazmaya başladı ve ilk çalışmalarda kod satırlarında %10'luk bir azalma elde ettiler.

  Twitter Keşfet Nedir? - Sosyal Medyada Trendleri Keşfedin!

  Twitter Keşfet nedir? Sosyal medyanın en önemli özelliği olan Twitter Keşfet'i kullanarak trendleri, haberleri ve ilgi alanlarınızı keşfedin. En güncel bilgilere ulaşın!

  Twitter Trending Nedir? Twitter Türkiye Gündemi nasıl takip edilir?

  Dijital dünyada, "Twitter Trending nedir?" sorusunun yanıtını merak ediyor musunuz? Bu detaylı ve bilgilendirici rehber, Twitter'da trend olanın ne olduğunu ve bunun nasıl kullanılabileceğini derinlemesine bakacağız.

  Twitter, AB'nin Dezenformasyonla Mücadele Kurallarını Reddediyor!

  Twitter, AB'nin dezenformasyonu tespit etme ve önleme çabalarına destek veren gönüllü mücadele kurallarını sürdürmeyi düşünmüyor.

  Elon Musk Etkisi: Twitter Kurucusu, Twitter'dan Ayrıldı

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et