R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Twitter, Kullanıcıları Çileden Çıkaran Özelliğini Geri Çekti

  Twitter, silinen gömülü tweetlerin içeriğini tekrardan web sitelerinde göstermeye başlayacak. Twitter, internet dünyasını karıştıran adımından vazgeçti.

  Omer Dursun
  Omer Dursun R10 Editörü
  13.04.2022 15:32 845 2 dk okuma süresi
  Twitter, Kullanıcıları Çileden Çıkaran Özelliğini Geri Çekti
  Son Düzenleme:

  Son haftalarda silinen tweetlerinizde tutarsızlıklar fark ettiyseniz, bunun nedeni Twitter'ın bazı değişiklikler yapmasıydı. Silinen tweetlerin web sitelerinde boşluklar bırakmasına neden olan habersiz değişikliğin ardından Twitter, web sitelerine gömülü silinmiş tweet içeriğini yeniden göstermeye karar verdi.

  Twitter, geçen hafta uygulamaya başladığı tartışmalı bir tweet kararını sessizce tersine çevirdi ve internette oluşan büyük bir açığı kapattı. Sosyal medya devi, bir tweet silinse bile gömülü olduğu web sitede tweetin içeriğini göstermeye devam edecek.

  Twitter, Silinmiş Tweetleri Yeniden Göstermeye Başlıyor

  İnternette artan dezenformasyon tehdidinden endişe duyan kişilerden gelen protesto sonrasında Twitter, silinmiş tweetler için uyguladığı kararı geri çekti. Silinen bir tweet web sayfasına gömülüyse, yeniden web sitesinde görünmeye devam edecek. 

  Yazılım geliştiricisi Kevin Marks tarafından fark edilen bu özellik, şirketin gömülü silinmiş tweetlerin içeriğini JavaScript ile kasıtlı olarak gizlemesini ele alıyordu. Ancak Marks'In açıklamasına göre silinmiş tweet içeriğinin webden kaldırılması “kamuya açık kaydı tahrif etmeye” yol açabilirdi. 

  Aslında Twitter, silinen tweet içeriklerini internet sitelerinde göstermeye devam ediyordu, fakat ani bir kararla kaldırılan bu özellik, büyük baskı sonucunda geri alındı. Bu, Twitter'da devre dışı bırakılmış veya yasaklanmış hesaplardan gelen ve Twitter'ın askıya aldığı Donald Trump gibi kişilerin gömülü gönderilerini görmeyi zorlaştıran tweetleri içeriyordu. 

  Twitter Kıdemli Ürün Müdürü Eleanor Harding, Twitter'ın, web'de arşivlenen silinmiş tweetleri gizleyerek kullanıcılarının isteklerine saygı göstermeye çalıştıklarını söyledi. Ancak şirket, silinmiş tweetleri göstermeyerek web güvenliği savunucularından büyük tepki aldı.

  Bir Twitter sözcüsü şikayetleri duyduktan sonra, “Alternatif çözümleri araştırırken bu düzenlemeyi şimdilik geri alıyoruz. Bakış açılarını sunan kişilere teşekkür ederiz, geri bildiriminiz Twitter'ı geliştirmemize olanak sağlıyor” dedi.

  Peki ya siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorum kısmında ya da R10 Forum‘da belirtebilirsiniz.

  R10.net'te içerik editörlüğü yapıyorum.

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  Tüm Yorumlar
  Toplam 2 Yorum
  • Bip
   Bip 1 yıl önce
   Bir taraf için olumlu öbür taraf için olumsuz bir durum
  • Yunus Sedat Aydın
   Yunus Sedat Aydın 1 yıl önce
   Bence Gereksiz.

  İlgili İçerikler:

  WhatsApp'tan Masaüstü Kullanıcılarına Sürpriz: Sevilen Özellik Geri Geliyor!

  WhatsApp, Web ve masaüstünde daha önce yer alan bir özelliği yeniden kullanıma sunuyor. Artık platformlardan 'Bir Kez Görüntüle' özelliğine erişim mümkün olacak!

  Resmî Açıklama: Sam Altman, OpenAI CEO'su Olarak Geri Dönüyor!

  Sam Altman, OpenAI CEO'su olarak şirkete geri dönüyor. Yeni yönetim kurulu ve Microsoft ile güçlenen ortaklık, yapay zekanın geleceğini şekillendiriyor.

  OpenAI Yönetimi Sam Altman'ı Geri Getirmek İstiyor!

  OpenAI yönetim kurulu, geçen günlerde görevden alınan Sam Altman ile şirketin CEO pozisyonuna yeniden atanması hususunda görüşmeler gerçekleştiriyor.

  Google’dan Android Kullanıcılarına Uyarı Geldi: APK'lar Tehlike Saçıyor!

  Google CEO'su, Android'in popüler bir özelliği olan APK yükleme işlemlerinin potansiyel tehlikelerine dikkat çekti. Uygulamaların, güvenliği riske attığını vurguladı.

  Twitter, Kullanıcıları Çileden Çıkaran Özelliğini Geri Çekti

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et