R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Twitter DM'ler Artık Şifreli: Elon Musk Bile Erişemeyecek!

  Elon Musk, Twitter'ın yakında getireceği yenilikler hakkında bir açıklama yaptı. Musk, direkt mesajların artık şifreleneceğini ve bu şifrelemelerin o kadar güçlü olacağını söyledi ki, kendisinin bile bu mesajları göremeyeceğini belirtti. Bu adım, Twitter kullanıcılarının özel mesajlarının daha güvenli hale getirilmesine ve kişisel verilerinin daha iyi korunmasına yardımcı olacak.

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  10.05.2023 16:23 1624 2 dk okuma süresi
  Twitter DM'ler Artık Şifreli: Elon Musk Bile Erişemeyecek!
  Son Düzenleme:

  Elon Musk, Twitter platformunda yapmaya başladığı yeniliklere bir yenisini daha ekledi. Salı günü gerçekleştirdiği açıklama ile Twitter direkt mesajların şifreleneceğini duyurdu. Ayrıca, yakın zamanda Twitter kullanıcılarına sesli ve görüntülü görüşme imkanı sunulacağı müjdesi de verildi.

  Musk: DM'lerinizi Görmem İmkansız Olacak!

  Musk'ın yaptığı açıklamalar doğrultusunda, Twitter uygulamasının yeni versiyonu sayesinde kullanıcılar sadece en yeni ileti dizisini değil, dizideki herhangi bir iletiyi yanıtlama imkanına kavuşacak. Kullanıcılar, tepki olarak herhangi bir emojiyi de seçebilecekler. En önemli gelişme ise, DM'lerin artık şifreli olacak olması. 

  Şifrelenmiş mesajlara ne Twitter ne de Elon Musk erişebilecek. Bu durum, kullanıcıların gizlilik haklarının korunması adına büyük bir adım olarak değerlendiriliyor. Daha önceden yaşanan üçüncü parti uygulama geliştiricilerin bazı kullanıcıların özel mesajlarına erişim sağlaması skandalının ardından, bu karar önemli bir yere sahip.

  Twitter'da Sesli ve Görüntülü Konuşma Dönemi Başlıyor

  Elon Musk, Twitter'ın yeni sesli ve görüntülü konuşma özelliği üzerinde çalıştıklarını da ifade etti. Bu sayede kullanıcılar, telefon numaralarını vermeden platform üzerindeki diğer kullanıcılarla iletişim kurabilecek. Şu an için Twitter, Spaces özelliği ile kullanıcılarına sesli canlı konuşma imkanı sunuyor; ancak bu konuşmalar herkese açık ve grup sohbetleri şeklinde gerçekleşiyor.

  Gizlilik Hatırlatması: Geçmişteki Hatalar ve Düzeltmeler

  Nisan ayında yaşanan bir olayda, Twitter kullanıcılarının sadece kendilerinin belirlediği kişilerle yaptıkları özel konuşmalar herkese açık hale gelmişti. Twitter, bu durumu kabul ederek hatayı düzeltti ve kullanıcılarına e-posta yoluyla bilgilendirme yaptı. Yeni geliştirilen özellikler ve alınan önlemlerle, Twitter kullanıcılarının gizliliklerinin korunması adına daha güçlü bir yapıya kavuşması hedefleniyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Google Drive Yeniliklerle Güncellendi: Videolar Artık Daha Akıcı

  Google Drive, yeni özelliklerle beraber güncellendi. Yeni videolar, artık daha akıcı, arama daha kolay, sorgu süreleri uzadı.

  X (Twitter)’ Sesli ve Görüntülü Arama Özelliği Artık Herkese Açık!

  X uygulamasında artık herkes için sesli ve görüntülü arama özelliği! İletişimde sınırları kaldırın, her an bağlantıda kalın.

  Windows 11 ile Beraber Artık Bilgisayarlar Yeniden Başlatılmadan Güncellenebilecek!

  Windows 11'in yenilikçi "hot patching" özelliği ile kesintisiz güncellemeler dönemi başlıyor. Güvenlik yamaları artık yeniden başlatma gerektirmiyor.

  Samsung, XR Gözlüğü Geliştirecek: Özel Ekip Bile Kuruldu!

  Samsung'un XR gözlüğü, 2024'te geliyor. 4.3K çözünürlük, Snapdragon XR2+ işlemci ve uygun fiyatla teknoloji dünyasını yeniden şekillendiriyor.

  Twitter DM'ler Artık Şifreli: Elon Musk Bile Erişemeyecek!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et