R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  TikTok’un Sevilen Özeliği Reddit’e Geliyor!

  Dünyanın en popüler platformlarından “Reddit,” yeni bir özelliği kullanıcılarına sunacak. Reddit Mobil uygulamasının daha işlevsel olması için TikTok’un sevilen özelliğini getirecek. İşte Reddit’in mobil uygulamasına gelecek yeni özellikten gelen ilk bilgiler!

  Yağız Özgün Kocabaş
  Yağız Özgün Kocabaş R10 Editörü
  08.03.2023 18:27 1813 2 dk okuma süresi
  TikTok’un Sevilen Özeliği Reddit’e Geliyor!
  Son Düzenleme:

  Geniş kullanıcı kitlesiyle dikkat çeken “Reddit,” kullanıcılarına yeni bir özelliği sunmaya hazırlanıyor. Ortaya çıkan bilgilere göre popüler sosyal medya platform Reddit’in mobil uygulaması çok daha fonksiyonel olacak. Daha estetik ve daha fonksiyonel tasarımlı bir mobil uygulamayla kullanıcı deneyiminin iyileştirilmesinin hedeflendiği belirtildi. Reddit, bunu yaparken de dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformu “TikTok” özelliklerinden ilham aldı.

  TikTok’un Sevilen Özelliği Reddit’te Kullanılacak

  Reddit

  Çin merkezli sosyal medya platformu “TikTok, her geçen gün kullanıcı sayısını arttırmaya devam ediyor. Dünya genelinde kullanıcı sayısını arttırmaya devam ederken, tartışmalarında odağında yer alıyor. Platformdaki paylaşım ve gündemlerin yanı sıra casusluk suçlamalarıyla uluslararası mecrada tartışılıyor. Ancak Çinli sosyal medya platformu, bu kez farklı bir konuyla gündeme geldi.

  TikTok, daha önce “Instagram”, “Facebook” ve hatta “WhatsApp” için özellikleriyle ilham olmuştu. TikTok’un popüler olan özellikleri, diğer platformlarca uyarlanmıştı. Son dönemde sıkça kullanılan “Instagram Reels” ve “Youtube Shorts” özelliklerinin çıkış noktası da TikTok olmuştu. Yeni bir uyarlama haberi de popüler platform “Reddit” cephesinden geldi. Reddit’in TikTok’ta çok sevilen o özelliği uyarlayacağı belirtildi.

  Reddit’te Video Dönemi

  Reddit’in söz konusu özelliği “mobil” uygulaması için getireceği belirtildi. Bu özellikle birlikte Reddit mobil uygulamasında “video” ve “metin için farklı akış sekmeleri olacak. Bu ayrımla beraber yeni özellik “subreddit” üzerinden gelen veya önerilerden gelen gönderiler kapsamda yer alacak.

  Reddit’te video dönemini başlatacak yeni özelliğin 2023 Mart ayının ikinci haftası itibariyle genel kullanıma sunulacağı belirtildi.

  Instagram Keşfet Özelliğini Uyarlamıştı

  Reddit

  Reddit’in TikTok özelliğini uyarlaması ise ilk değil. Zira popüler platform, kısa süre önce “Instagram Keşfet” özelliğini uyarlamıştı. Reddit kullanıcıları “Reddit Keşfet” özelliğini kullanmaya başlamıştı. Kullanıcılar, dahil oldukları “alt dizin” içerisinde yer alan “fotoğraf” ve “video” arasında gezinti gerçekleştirebiliyor. 

  Keşfet özelliğinin platformda kullanıma sunulmasından sonra Reddit’ten ilk veriler açıklanmıştı. Platfotmun yayınlana verilerine göre Reddit Keşfet’i kullananların minimum 1 yeni alt dizine katılım gösterdiği görüldü. 

  Reddit Keşfet özelliği, Reddit kullanıcılarını ikiye böldü. Bazı Reddit kullanıcıları yeni özelliğin işlevini çok beğendiğini dile getiriyor. Ancak bazı Reddit kullanıcıları, özelliğin Instagram’dan uyarlandığı gerekçesiyle eleştirilerde bulunuyor.

  Reddit Kullanıcı Sayısı

  YılKullanıcı Sayısı
  201370 Milyon
  201485 Milyon
  2015120 Milyon
  2016170 Milyon
  2017250 Milyon
  2018330 Milyon
  2019370 Milyon
  2020430 Milyon

  Reddit’in Keşfet ve video özellikleriyle ilgili sizin düşünceleriniz neler? Sizce platforma gelen yenilikler Reddit için ne kadar etkili oluyor? Görüşlerinizi yorum kısmına veya R10.NET Forum’a yazabilirsiniz.

  2008'den bugüne profesyonel içerik yazarlığı!

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Windows 11’de Başlat Menüsü Değişiyor: Telefon Bildirimleri ve Pil Durumu Göstergesi Geliyor!

  Windows 11'in yeni özelliğiyle, Android telefon bildirimleri ve pil durumu doğrudan Başlat menüsünden görüntülenebilecek, kullanıcılar için büyük kolaylık sağlanacak.

  Merakla Beklenen Uncharted 2 Filmi Geliyor!

  Uncharted serisinin devam filmi resmen duyuruldu. Tom Holland ve Mark Wahlberg'in başrolde olduğu Uncharted 2, yeni maceralarla sinemaseverlerle buluşacak.

  HMD'nin Yeni Tableti: Snapdragon 7 Gen 2 İle Geliyor!

  HMD Global, Snapdragon 7 Gen 2 işlemcili yeni tableti HMD Slate Tab'ı tanıtmaya hazırlanıyor. Güçlü teknik özellikleri ve yenilikçi tasarımıyla dikkat çekiyor.

  WhatsApp’a Kanal Analizleri Özelliği Geliyor!

  WhatsApp, kanal sahiplerine kitle ve içerik performansı hakkında detaylı veriler sunacak yeni analiz özelliğini test ediyor.

  TikTok’un Sevilen Özeliği Reddit’e Geliyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et