R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Threads’te Etkileşimler Düştükçe Düşüyor!

  Instagram tarafından Twitter'a rakip olarak çıkartılan Threads isimli uygulamada etkileşimlerin sürekli olarak azaldığı görülüyor. Son verilere göre kullanıcıların bu platformda çok az vakit geçirdiği tespit edildi. İşte detaylar!

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  22.07.2023 14:19 1449 2 dk okuma süresi
  Threads’te Etkileşimler Düştükçe Düşüyor!
  Son Düzenleme:

  Meta'nın Twitter'a rakip olmak için piyasaya sürdüğü Threads, şu anda beklenen performansı sergileyemiyor. 

  Özellikle Instagram bünyesinde bulunan Threads uygulamasına getirilmesi planlanan yeni özellikler, kullanıcıların kronolojik akış gibi seçeneklere yönelmesi nedeniyle etkileşim sorunları çıkarıyor.

  Threads Kullanıcıları Azalıyor!

  Pazar analiz firması Sensor Tower'ın tahminlerine göre Threads uygulamasının günlük aktif kullanıcı sayısı, bir haftadan diğerine düşüş göstererek 13 milyona geriledi. Threads, 7 Temmuz'da kullanıcı sayısında zirveye ulaşmış olmasına rağmen, mevcut rakam, yüzde 70'lik bir düşüşü temsil ediyor.

  Kullanıcıların iOS ve Android uygulamalarında geçirdikleri ortalama süre de 19 dakikadan 4 dakikaya düştü. SimilarWeb analizlerine göre ABD'deki Android kullanıcıları için harcanan ortalama süre, uygulamanın piyasaya sürüldüğü günün 21 dakikalık zirvesinden 5 dakikaya geriledi. Bu durumla karşılaştırıldığında Twitter'ın günlük aktif kullanıcı sayısı yaklaşık 200 milyonda sabit kalırken, ortalama harcanan süre günde 30 dakika olarak belirlendi.

  Çok Fazla Eksik Var!

  Meta, bu ayın başında Threads'ın piyasaya sürülmesinden bir hafta sonra 100 milyondan fazla üye kazanmasını beklediklerini, ancak nihai düşüşü endişe verici bulmadıklarını belirtti. Firma, ek özellikler üzerinde çalıştıklarını ve kullanıcı deneyimini iyileştirmeyi hedeflediklerini ifade etti.

  Eleştirmenler, Threads'in diğer platformlara kıyasla yeni bir şey sunmadığını savunuyor. Dahası, diğer platformların sunduklarını bile sağlayamıyor. Bazı yazar ve yorumcular, Instagram'ın altyapısı kullanılarak oluşturulan Threads'in, Instagram'da takip ettikleri kişileri takip etmeyi seçen bazı kullanıcılar için sıkıcı hale geldiğine dikkat çekiyor. Öte yandan Threads'te şu ana kadar markaların yaygınlığı da kullanıcıların platformda şikayet ettiği bir diğer konu. Meta CEO'su Mark Zuckerberg ise topluluğu büyütmeye odaklanmadan önce istikrarı sağlamaya odaklandıklarını belirtiyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  Tüm Yorumlar
  Toplam 0 Yorum

  İlgili İçerikler:

  Threads’te Etkileşimler Düştükçe Düşüyor!

  Meta'nın yeni sosyal medya platformu Threads, Twitter ile rekabet etmekte zorlanıyor. Threads etkileşimleri gün geçtikçe azalmaya devam ediyor!

  Apple da Threads’te Yerini Almaya Başladı!

  Threads, ünlü isimlerin ve popüler markaların katılımıyla daha da popülerlik kazanıyor. Apple da Threads hesaplarını açarak bu trende katılıyor.

  Threads’te Etkileşimler Düştükçe Düşüyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et