R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Ve Threads, Türkiye’de Resmen Kapanıyor: Peki, Şimdi Ne Olacak?

  Threads, 29 Nisan'dan itibaren Türkiye'deki faaliyetlerine geçici bir süreliğine ara verdi. Rekabet Kurulu'nun aldığı karar doğrultusunda platformun erişimi engellendi.

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  29.04.2024 11:33 1109 2 dk okuma süresi
  Ve Threads, Türkiye’de Resmen Kapanıyor: Peki, Şimdi Ne Olacak?
  Son Düzenleme:

  Threads uygulaması, Rekabet Kurulu'nun aldığı geçici tedbir kararıyla 29 Nisan itibarıyla Türkiye'deki faaliyetlerini durdurdu. Uygulama ve Instagram arasındaki veri paylaşımı yasağı, kullanıcıların erişimini engelledi. Peki, bu durumun arkasındaki sebepler neler ve Threads Türkiye'de tekrar faaliyet gösterebilecek mi?

  Threads, Türkiye'deki kullanıcılarına veda etti. 29 Nisan 2024 tarihinden itibaren Türkiye operasyonlarını durduran Threads, Rekabet Kurulu'nun kararı gereği bu adımı attı. Platform, bu ayın başlarında yapılan bir güncelleme ile ülkemizden çekileceğini duyurmuştu. Ancak, bu durumun geçici olabileceği belirtiliyor.

  Neden Threads Kapatıldı?

  Rekabet Kurumu, Threads ve Instagram arasında gerçekleşen veri aktarımını tespit etti ve bu durumun 4054 sayılı Kanun'un 6. maddesini ihlal ettiğini belirledi. Bu ihlal, Threads uygulamasının Türkiye'deki faaliyetlerinin durdurulmasına yol açtı. Meta, bu karara itiraz ettiğini ve yasaklamayı kabul etmediğini açıkladı.

  Meta'nın açıklamasına göre Threads kullanıcıları, profillerini dondurabilecek veya istedikleri zaman tamamen silebilecekler. Dondurulan profiller, gelecekte tekrar erişime açılabilecek. Meta, Rekabet Kurumu ile bu konunun çözümü üzerinde çalıştığını ve Türkiye'deki Threads topluluğuna değer verdiğini belirtti.

  Kullanıcılar Ne Yapabilir?

  Threads profilini devre dışı bırakmak isteyen kullanıcılar, bilgilerini indirebilir ve profilini istedikleri zaman silebilirler. Ayrıca Meta Türkiye'deki kullanıcılarına karar hakkında bilgi vermek için önlemler aldığını ve içeriklerin muhafazası için gerekli düzenlemeleri yaptığını duyurdu.

  Threads Türkiye'de neden kapatıldı? 

  Rekabet Kurumu'nun Threads ve Instagram arasındaki veri paylaşımını yasaklayan kararı ve bu paylaşımın yasalara aykırı bulunması nedeniyle.

  Threads'in Türkiye'deki durdurulması kalıcı mı? 

  Şu an için geçici bir tedbir olan bu durum, Rekabet Kurumu ile yapılan görüşmelerin sonucuna bağlı olarak değişebilir.

  Threads kullanıcıları profil bilgilerini nasıl koruyabilir? 

  Kullanıcılar, profillerini dondurabilir veya bilgilerini indirip profillerini silebilirler.

  Meta'nın bu karara tepkisi ne oldu? 

  Meta, kararı kabul etmediğini ve itiraz edeceğini açıkladı.

  Türkiye'deki Threads kullanıcılarına yönelik bir bilgilendirme yapılacak mı? 

  Evet, Meta kullanıcılarına karardan haberdar edecek ve içeriklerinin muhafazası için gerekli önlemleri aldığını bildirdi.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  Tüm Yorumlar
  Toplam 1 Yorum

  İlgili İçerikler:

  iOS 18 ile Eski iPhone'lara Yeni Nefes! İşte Kullanabileceğiniz Özellikler

  Apple'ın yeni işletim sistemi iOS 18, iPhone XR ve XS gibi eski modellere de güncelleme imkanı sunuyor. Peki, bu eski cihazlarda hangi yeni özellikleri kullanabileceksiniz? İşte detaylar...

  Macaristan-İsviçre Maçı Ne Zaman, Saat Kaçta, Hangi Kanalda?

  Avrupa Şampiyonası EURO 2024, Almanya-İskoçya maçı ile resmen başladı. Bugün A Grubu'nda Macaristan, İsviçre ile karşılaşacak. Macaristan-İsviçre maçı hakkında tüm detayları öğrenmek için okumaya devam edin.

  Bugün ve Yarın Oynanacak EURO 2024 Maçları! EURO Maç Takvimine Göre Kimin, Ne Zaman Maçı Var?

  Almanya'nın ev sahipliğinde düzenlenen 17. Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2024) büyük bir heyecanla başlıyor. İşte bugün ve yarın oynanacak EURO 2024 maçlarının detayları ve Türkiye'nin maç takvimi.

  TRT 1 Neden Yok? TRT Nasıl Ayarlanır, TRT Yeni Frekansı Nedir?

  TRT 1 frekans bilgileri ve ayar detayları hakkında merak edilen tüm sorulara cevap veriyoruz. EURO 2024 maçlarını kesintisiz ve yüksek kalitede izlemek isteyenler için güncellenmiş frekans bilgilerini ve TRT 1'in nasıl ayarlanacağını adım adım açıklıyoruz

  Ve Threads, Türkiye’de Resmen Kapanıyor: Peki, Şimdi Ne Olacak?

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et