R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Instagram'da Beğeni ve Görüntülenme Sayısı Devri Bitiyor!

  Instagram yeni güncellemesi ile birlikte videolardaki beğeni ve görüntülenme sayılarını gizleyebilecek. Yeni güncellemenin ne zaman yayınlanacağı ise henüz netlik kazanmadı.

  Ecem Ecem 21.06.2022 13:01 1121 2 dk okuma süresi
  Instagram'da Beğeni ve Görüntülenme Sayısı Devri Bitiyor!
  Son Düzenleme:

  Kullanıcı sayısını her geçen gün artırmaya devam eden Instagram, kullanıcı deneyimini geliştirmek için çalışmalara devam ediyor. Sürekli yeni güncellemelerle karşımıza çıkan Instagram bir süre önce diğer bir sosyal medya platformu olan TikTok’a rakip olarak yeni video güncellemesini yayınlamıştı. Reels videoları ile birlikte kullanıcıların takipçilerine özel videolar yayınlamalarına imkan tanınmıştı. 

  Instagram Beğeni ve Görüntülenme Sayıları Gizlenecek

  Instagram kullanımı giderek yaygın hale gelmişken bu süreçte özellikle Reels videolarında beğeni ve görüntülenme sayıları gündeme geldi. Pek çok kullanıcı tarafından görüntülenme ve beğenme özellikleri takip ediliyor. Yeni güncellemeler sonrasında kullanımın sadece beğeni ve görüntülenmelere odaklı olmaması gerektiğine karar verildi. Bunun üzerine Instagram yeni bir güncelleme üzerine çalıştığını açıkladı. Yeni güncellemenin hayata geçmesinin hemen ardından kullanıcılar içerik kalitesini ön plana çıkarabilmek için beğeni ve görüntülenme sayılarını istedikleri takdirde gizleyebilecekler. 

  Instagram Kullanıcıları Eşitlenecek

  Sosyal medyada yapılan bazı iddialara ve açıklamalara göre beğeni ve görüntülenme sayılarının gizlenmesi ile birlikte yine bu bölümde herhangi bir rakamın yer almasına izin verilmeyecek. Yapılan incelemelerde yüksek beğeni sayıları olan gönderiler, zaman geçmesine rağmen yeni beğeniler almaya devam ediyor. Yüksek beğenili videolar ise keşfet bölümünde sergilenerek daha fazla kullanıcının karşısına çıkmaya devam ediyor. Düşük görüntülenme ve beğeni sayısına sahip videoların şansı ise giderek düşmeye devam ediyor. 

  Beğeni sayılarını gören kullanıcılar yaptıkları değerlendirmelerde daha fazla etki altında kalıyorlar. Instagram şimdilerde yeni uygulamayı test etmeye başladığını duyurdu. Sadece rakamlar üzerinde değil aynı zamanda tam ekran video ve gönderi paylaşımı konusunda da bazı çalışmalar devam ediyor. Instagram yeni güncellemeleri sonrasında sosyal medya platformunun video üretim kapasitesini artırmayı planlıyor. Güncellemelerin kullanılabilir hale gelmesinin ardından videolar tam ekran olarak açılabilecek. Şimdilerde kullanıcılar videoları tam ekran olarak görebilmek için videoların üzerine tıklamalar zorundalar. Yeni güncellemenin ne zaman geleceği henüz bilinmiyor. 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Elon Musk’tan iPhone ve Android'e Gözdağı! Kendi Telefonunu Üreterek Dev Şirketleri Zora Mı Sokacak?

  Twitter'ın App Store ve Google Play’den kaldırılması dedikoduları Musk’ı sinirlendirdi. Musk, bu dedikoduları kendi telefonunu çıkarma tehdidi ile cevapladı.

  Hive Social Nedir?

  Hive Social, yakın dönemde popülerlik kazanan ve Instagram, Twitter, hatta MySpace'in bazı tanıdık öğelerini birleştiren bir sosyal medya platformudur.

  Marvel’s Spider-Man Miles Morales PC Sürümü Yayınlandı!

  Sony, uzun süredir merakla beklenen Marvel's Spider Man: Miles Morales PC sürümünü yayınladı. İşte Spider Man Miles Morales fiyatı ve sistem gereksinimleri!

  Google Search Console İle Ürünlerinizi Alışveriş Sekmesinde Göstermeye Başlayın!

  Google Search Console, online mağaza sahiplerinin, ürünlerini 'Alışveriş' sekmesinde gösterebilmelerine olanak sağlayacak. Bu önemli özellik, kademeli olarak kullanıma sunulacak.

  Instagram'da Beğeni ve Görüntülenme Sayısı Devri Bitiyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et