R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Instagram Kullanıcıların İsteğini Sonunda Dikkate Aldı! Instagram’a O Özellik Geliyor!

  Instagram kullanıcılarının uzun süredir şikayet ettiği bazı konularda önemli çalışmalar başladı. Instagram sonunda merakla beklenen o özelliğin denemelerine başladı.

  Yağız Özgün Kocabaş Yağız Özgün Kocabaş 24.05.2022 13:23 1126 2 dk okuma süresi
  Instagram Kullanıcıların İsteğini Sonunda Dikkate Aldı! Instagram’a O Özellik Geliyor!
  Son Düzenleme:

  Aktif kullanıcı sayısıyla en büyük sosyal ağ konumundaki Instagram, kullanıcı deneyimini arttırmaya devam ediyor. Kullanıcılardan aldığı geri dönüşümlere daha fazla dikkat etmeye başlayan Instagram, yeni özellikler getiriyor. O özelliklerden birisi de Instagram’ın gönderiyi tekrar paylaşamama sorununu çözüme kavuşturuyor. 

  Instagram kullanıcıları paylaşımlarını tekrar yayınlamak için resmi olmayan yazılımları/uygulamaları kullanıyor.

  Instagram’da bir gönderinin tekrar paylaşılması(repost) için herhangi bir özellik bulunmuyor. Bu yüzden kullanıcılar genellikle Instagram dışı yazılımları gönderiyi tekrar paylaşım için kullanıyor. Bu durumda kullanıcının Instagram hesabı güvenliği açısından ciddi bir tehdit meydana getiriyor.

  Instagram’a Repost Özelliği Geliyor

  Instagram, kullanıcılarının farklı yazılımlardan destek almak ve hesap güvenliğini hiçe saymak zorunda kalmalarına neden olan bu eksikliği gideriyor. Platform bunun için Instagram’a “repost butonu” getirecek. Sosyal medya devi Instagram’ın gönderiyi tekrar paylaşmayı sağlayacak özellik butonu üzerindeki çalışmaları için ilk açıklama Alessandro Paluzzi’den geldi.

  Instagram repost butonu, gönderi paylaşma seçeneklerine eklenecek.

  Instagram’ın üzerinde çalıştığı gönderiyi tekrar paylaşma özelliğiyle ilgili olarak Alessandro Paluzzi, kişisel Twitter hesabından görsel destekli paylaşımda bulundu. Paluzzi attığı tweet’inde yeni gelecek tekrar paylaşma butonunun görseline de yer verdi.

  Instagram kullanıcılarının “repost” yaptıkları gönderiler profil sayfasında ek sekme olarak görülecek. Kullanıcının repost ettiği ilgili gönderiyi paylaşan gerçek sahibinin hesap adı da yer alacak.

  Instagram repost

  Diğer Sosyal Medya Platformlarında Sıklıkla Kullanılıyor

  Instagram’da eksik olsa da diğer popüler sosyal ağlar Twitter ve Facebook kullanıcıları bu özellikten çok uzun zamandır faydalanabiliyor. TikTok ise bu özelliği çok kısa bir süre önce kullanıcılarına sunmuştu.

  Instagram’ın daha beta sürümünde olan bu özellik, kısa bir süre sonra tüm kullanıcılara açılacak. Siz Instagram’ın gelecek yeni özelliği hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum kısmından veya R10.NET Forum’dan paylaşabilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Apple iOS 15.6.1 Güncellemesi Yayında! Sorunlar Giderildi!

  Apple iOS 15.6.1 güncellemesi ile birlikte pek çok önemli güvenlik sorunu giderildi. Apple'a göre, iOS 15 sürümü, güvenlik açıklarına karşı yeni güncellemeyi hemen yüklenmeli. İşte iOS 15.6.1 güncellemesiyle gelenler!

  Youtube’den Netflix’e Rakip Oluyor! İşte Yeni Youtube Hizmeti!

  Google, Youtube için Netflix gibi platformlara rakip olacak yeni servisi üzerinde çalışıyor. 2022 bitmeden devreye alınacak Youtube "Channel Store" ile ilgili detaylarda ortaya çıkmaya başladı. İşte Youtube'nin Channel Store'sinin özellikleri!

  Instagram Takipçi

  Instagram takipçi, Instagram hesabını takip eden hesaplardır. Instagram takipçi arttırmak için içerikleri geliştirmek gerekir.

  OS (Operating System)

  OS veya Operating System, klavye, fare, yazıcı gibi donanımlar ile belleği, diski, depolama ve farklı çevre birimlerini yönetmeyi sağlayan bir dizi programdır.

  Instagram Kullanıcıların İsteğini Sonunda Dikkate Aldı! Instagram’a O Özellik Geliyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et