R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Instagram Kullanıcıların İsteğini Sonunda Dikkate Aldı! Instagram’a O Özellik Geliyor!

  Instagram kullanıcılarının uzun süredir şikayet ettiği bazı konularda önemli çalışmalar başladı. Instagram sonunda merakla beklenen o özelliğin denemelerine başladı.

  Yağız Özgün Kocabaş Yağız Özgün Kocabaş 24.05.2022 13:23 1180 2 dk okuma süresi
  Instagram Kullanıcıların İsteğini Sonunda Dikkate Aldı! Instagram’a O Özellik Geliyor!
  Son Düzenleme:

  Aktif kullanıcı sayısıyla en büyük sosyal ağ konumundaki Instagram, kullanıcı deneyimini arttırmaya devam ediyor. Kullanıcılardan aldığı geri dönüşümlere daha fazla dikkat etmeye başlayan Instagram, yeni özellikler getiriyor. O özelliklerden birisi de Instagram’ın gönderiyi tekrar paylaşamama sorununu çözüme kavuşturuyor. 

  Instagram kullanıcıları paylaşımlarını tekrar yayınlamak için resmi olmayan yazılımları/uygulamaları kullanıyor.

  Instagram’da bir gönderinin tekrar paylaşılması(repost) için herhangi bir özellik bulunmuyor. Bu yüzden kullanıcılar genellikle Instagram dışı yazılımları gönderiyi tekrar paylaşım için kullanıyor. Bu durumda kullanıcının Instagram hesabı güvenliği açısından ciddi bir tehdit meydana getiriyor.

  Instagram’a Repost Özelliği Geliyor

  Instagram, kullanıcılarının farklı yazılımlardan destek almak ve hesap güvenliğini hiçe saymak zorunda kalmalarına neden olan bu eksikliği gideriyor. Platform bunun için Instagram’a “repost butonu” getirecek. Sosyal medya devi Instagram’ın gönderiyi tekrar paylaşmayı sağlayacak özellik butonu üzerindeki çalışmaları için ilk açıklama Alessandro Paluzzi’den geldi.

  Instagram repost butonu, gönderi paylaşma seçeneklerine eklenecek.

  Instagram’ın üzerinde çalıştığı gönderiyi tekrar paylaşma özelliğiyle ilgili olarak Alessandro Paluzzi, kişisel Twitter hesabından görsel destekli paylaşımda bulundu. Paluzzi attığı tweet’inde yeni gelecek tekrar paylaşma butonunun görseline de yer verdi.

  Instagram kullanıcılarının “repost” yaptıkları gönderiler profil sayfasında ek sekme olarak görülecek. Kullanıcının repost ettiği ilgili gönderiyi paylaşan gerçek sahibinin hesap adı da yer alacak.

  Instagram repost

  Diğer Sosyal Medya Platformlarında Sıklıkla Kullanılıyor

  Instagram’da eksik olsa da diğer popüler sosyal ağlar Twitter ve Facebook kullanıcıları bu özellikten çok uzun zamandır faydalanabiliyor. TikTok ise bu özelliği çok kısa bir süre önce kullanıcılarına sunmuştu.

  Instagram’ın daha beta sürümünde olan bu özellik, kısa bir süre sonra tüm kullanıcılara açılacak. Siz Instagram’ın gelecek yeni özelliği hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum kısmından veya R10.NET Forum’dan paylaşabilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  MIUI 14 Güncellemesi Geliyor! Yeni Güncellemeyi İlk Alacak Olan Akıllı Telefon Modelleri Açıklandı!

  Yapılan açıklamalara göre MIUI 14 güncellemesi çok yakında tanıtılacak. Çin merkezli sosyal medya ağı Weibo, güncellemeyi ilk alacak modelleri paylaştı.

  CPO (Chief Philosophy Officer) Nedir?

  CPO, Silikon Vadisi'ndeki firmaların kullandığı yeni bir pozisyonun kısaltmasıdır. Açılımı, Chief Philosophy Officer veya Baş Felsefe Sorumlusu'dur.

  Twitter Renkli Onay Rozetleri Geliyor

  Twitter, yakın dönemde renkli rozet sistemine geçiyor. Elon Musk'ın yaptığı açıklamaya göre uygulamada artık mavi, gri ve altın renkte rozetler bulunacak.

  OPPO Pad 2 Özellikleri Sızdırıldı!

  Digital Chat Station, yakın zamanda OPPO Pad 2 özelliklerini sızdırdı. Bilgilere göre cihaz, beğenilecek özelliklerle gelecek ve orta segmente hitap edecek!

  Instagram Kullanıcıların İsteğini Sonunda Dikkate Aldı! Instagram’a O Özellik Geliyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et