R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Instagram Kullanıcıların İsteğini Sonunda Dikkate Aldı! Instagram’a O Özellik Geliyor!

  Instagram kullanıcılarının uzun süredir şikayet ettiği bazı konularda önemli çalışmalar başladı. Instagram sonunda merakla beklenen o özelliğin denemelerine başladı.

  Yağız Özgün Kocabaş
  Yağız Özgün Kocabaş R10 Editörü
  24.05.2022 13:23 1381 2 dk okuma süresi
  Instagram Kullanıcıların İsteğini Sonunda Dikkate Aldı! Instagram’a O Özellik Geliyor!
  Son Düzenleme:

  Aktif kullanıcı sayısıyla en büyük sosyal ağ konumundaki Instagram, kullanıcı deneyimini arttırmaya devam ediyor. Kullanıcılardan aldığı geri dönüşümlere daha fazla dikkat etmeye başlayan Instagram, yeni özellikler getiriyor. O özelliklerden birisi de Instagram’ın gönderiyi tekrar paylaşamama sorununu çözüme kavuşturuyor. 

  Instagram kullanıcıları paylaşımlarını tekrar yayınlamak için resmi olmayan yazılımları/uygulamaları kullanıyor.

  Instagram’da bir gönderinin tekrar paylaşılması(repost) için herhangi bir özellik bulunmuyor. Bu yüzden kullanıcılar genellikle Instagram dışı yazılımları gönderiyi tekrar paylaşım için kullanıyor. Bu durumda kullanıcının Instagram hesabı güvenliği açısından ciddi bir tehdit meydana getiriyor.

  Instagram’a Repost Özelliği Geliyor

  Instagram, kullanıcılarının farklı yazılımlardan destek almak ve hesap güvenliğini hiçe saymak zorunda kalmalarına neden olan bu eksikliği gideriyor. Platform bunun için Instagram’a “repost butonu” getirecek. Sosyal medya devi Instagram’ın gönderiyi tekrar paylaşmayı sağlayacak özellik butonu üzerindeki çalışmaları için ilk açıklama Alessandro Paluzzi’den geldi.

  Instagram repost butonu, gönderi paylaşma seçeneklerine eklenecek.

  Instagram’ın üzerinde çalıştığı gönderiyi tekrar paylaşma özelliğiyle ilgili olarak Alessandro Paluzzi, kişisel Twitter hesabından görsel destekli paylaşımda bulundu. Paluzzi attığı tweet’inde yeni gelecek tekrar paylaşma butonunun görseline de yer verdi.

  Instagram kullanıcılarının “repost” yaptıkları gönderiler profil sayfasında ek sekme olarak görülecek. Kullanıcının repost ettiği ilgili gönderiyi paylaşan gerçek sahibinin hesap adı da yer alacak.

  Instagram repost

  Diğer Sosyal Medya Platformlarında Sıklıkla Kullanılıyor

  Instagram’da eksik olsa da diğer popüler sosyal ağlar Twitter ve Facebook kullanıcıları bu özellikten çok uzun zamandır faydalanabiliyor. TikTok ise bu özelliği çok kısa bir süre önce kullanıcılarına sunmuştu.

  Instagram’ın daha beta sürümünde olan bu özellik, kısa bir süre sonra tüm kullanıcılara açılacak. Siz Instagram’ın gelecek yeni özelliği hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum kısmından veya R10.NET Forum’dan paylaşabilirsiniz.

  2008'den bugüne profesyonel içerik yazarlığı!

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Tarih Verildi: Google, Etkin Olmayan Gmail Hesaplarını Silmeye Başlıyor!

  Google, etkin olmayan Gmail hesaplarını silmeye başlıyor. Kullanıcıların, hesaplarını aktif tutmak için düzenli olarak giriş yapmaları gerekiyor.

  WhatsApp'tan Masaüstü Kullanıcılarına Sürpriz: Sevilen Özellik Geri Geliyor!

  WhatsApp, Web ve masaüstünde daha önce yer alan bir özelliği yeniden kullanıma sunuyor. Artık platformlardan 'Bir Kez Görüntüle' özelliğine erişim mümkün olacak!

  Xiaomi’nin Kulaklığı Redmi Buds 5 Pro’nun Tasarımı Belli Oldu: İşte Detaylar!

  Redmi Buds 5 Pro üstün ses kalitesi, gelişmiş gürültü engelleme ve şık tasarımı ile Xiaomi'nin yeni nesil kulaklığı olarak dikkat çekiyor.

  Huawei Enjoy 70 Geliyor: İşte Özellikleri!

  Huawei Enjoy 70, üstün özellikleri ve şık tasarımıyla yakında tanıtılacak. Yeni bütçe dostu telefonunuz için geri sayım başladı!

  Instagram Kullanıcıların İsteğini Sonunda Dikkate Aldı! Instagram’a O Özellik Geliyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et