R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Apple Bile Şaştı Kaldı: iPhone'daki Bu Hata Kafa Karıştırdı!

  iPhone'larda eSIM hatası ortaya çıktı. eSIM hatası, iMessage veya FaceTime'ın durmasına neden oluyor.

  Miraç Yılmaz Miraç Yılmaz 24.05.2022 17:01 1278 2 dk okuma süresi
  Apple Bile Şaştı Kaldı: iPhone'daki Bu Hata Kafa Karıştırdı!
  Son Düzenleme:

  iPhone kullanıcıları, Apple'ın iMessage, FaceTime ve belki de tüm hücresel veri bağlantılarını devre dışı bırakan eSIM'lerinde gizemli sorunlar yaşıyorlar. 

  iOS kullanıcıları, bazı durumlarda FaceTime, iMessage ve tüm SIM servislerini devre dışı bıraktığını iddia ettikleri Apple telefonlarında ciddi bir hata yaşıyorlar. Bu sorunun şu an için yalnızca eSIM'e (iPhone'un ana kartına bir çip şeklinde yerleştirilmiş dijital bir SIM) sahip telefonlarda meydana geldiği biliniyor. 

  iPhone'larda eSIM hatası ortaya çıktı

  eSIM, giderek daha fazla operatörün sunduğu ve eski fiziksel plastik kartın yerini alan bu yeni SIM karttır. Doğrudan akıllı telefona entegre edilmiş olup, XS ve XS Max modellerinin piyasaya sürülmesinden bu yana iPhone'larla uyumludur. 

  Tek SIM kart olarak veya bir iş veya tatil numarası için fiziksel bir karta ek olarak kullanılabilir. Çok pratik bir teknoloji ama yine de hatasız olamayacak kadar yeni.

  Amerika Birleşik Devletleri'nde bazı kullanıcılar, eSIM'leriyle ilgili bir arıza nedeniyle sosyal ağlarda şikayet etmeye başladı. Etkilenenlerin çoğu T-Mobile aboneleri ve iPhone'da yalnızca eSIM kartı kullanıyor. Bloomberg gazetecisi Mark Gurman'ın bildirdiği gibi, bu arıza rastgele iMessage veya FaceTime'ın durmasına neden oluyor.

  Mark Gurman'ın yakın tarihli bir tweeti, iMessage, FaceTime ve muhtemelen hücresel verileri genel olarak devre dışı bırakan bir eSIM hatasını ortaya koydu. Diğer T-Mobile kullanıcılarından gelen yanıtlar da benzer deneyimlere sahipti ve hatta bazıları sorunun T-Mobile ile sınırlı olmadığını öne sürdü. 

  Gurman tarafından yapılan açıklamaya göre yeni bir fiziksel bir SIM kart almak sorunu hallediyor. Aynı şekilde eSIM'i kaldırmak ve eklemek diğer kullanıcıların da sorunlarını çözdü.

  Yeni bir fiziksel bir SIM'in yerleştirilmesi oldukça basit, fakat mağazaya gidilmesini veya telefonun gönderilirse gecikme yaşatabilir. 

  iPhone eSIM hatası nasıl çözülür?

  Apple'ın ise bu sorunla ilgili kafası karışmış gibi görünüyor ve henüz kullanıcılara çözüm sunabilmiş değil. T-Mobile, Gurman'a, Apple sorunu çözene kadar fiziksel bir kartı yeniden kullanmasını tavsiye etti.

  Eğer siz de benzer bir hata alıyorsanız GSM şirketiyle iletişime geçmeden önce, iPhone'u sıfırlamayı deneyebilirsiniz. Telefonu kapatıp açmak ve hemen ardından SIM'in kurulması için bir süre beklemek eSIM hatasını çözebilir. 

  Ayrıca iOS Kontrol Merkezi, interneti etkileyen geçiş anahtarlarına sahiptir. Bunlardan birini yanlışlıkla değiştirmek hattın gitmesine yol açabilir. 

  Sağ üstten aşağı kaydırarak, Wi-Fi ve Hücresel açık durumdayken uçak modunun kapalı olduğundan emin olmalısınız. Bu, eSIM hatasını düzeltmeyebilir, ancak bağlantıyla ilgili sorunlara yardımcı olacaktır.

  Sizin iPhone eSIM hatası hakkındaki düşünceleriniz neler? Görüşlerinizi yorum kısmından veya R10.NET Forum’dan paylaşabilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Epic Games’ten Bu Hafta 2 Oyun Hediye

  Epic Games, geleneksel haftalık ücretsiz oyun vermeye devam ediyor. Her hafta olduğu gibi bu hafta 2 oyun ücretsiz alınabiliyor. Epic Games Kütüphanesi'ne ücretsiz kalıcı olarak eklenebilecek o oyunlar ve sistem gereksinimleri!

  Elon Musk ve Tim Cook Arasında Görüşme Sağlandı! İkilinin Görüşmesinden Sonra Aradaki Buzlar Eridi!

  Elon Musk ile Tim Cook arasında Musk'ın Twitter üzerinden yaptığı eleştirilerden dolayı gerginlik vardı. İkili, yüz yüze görüştü ve yükselen tansiyon düştü!

  Yüksek ÖTV Sınırında Olan Otomobil Modellerine Tekrar Zam Mı Gelecek? Bu Modeller Hangileri?

  Kurlardaki dengesizlik, yüksek ÖTV sınırındaki otomobiller için fiyatlarda artışa neden olacak. ÖTV’si düşürülen otomobil fiyatları tekrardan yükselecek!

  Apple, Çocuklar İçin Ücretsiz Bir Kodlama Etkinliği Gerçekleştirecek!

  Apple, çocuklar için Coding Lab for Kids isminde bir etkinlik düzenleyecek. Ücretsiz aktivitelerden oluşacak eğitim, bir hafta sürecek!

  Apple Bile Şaştı Kaldı: iPhone'daki Bu Hata Kafa Karıştırdı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et