R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Repost

  Repost, daha önce bir kullanıcının paylaştığı gönderiyi yeniden kendi hesabınızda paylaşmak anlamına gelmektedir. Facebook, Instagram ve Twitter gibi sitelerde farklı kullanıcıların daha önceden paylaştığı gönderileri kendi sayfanızda kolaylıkla repost edebilirsiniz. 

  Repost yapmak için bazı uygulamalar üçüncü parti yazılımlara ihtiyaç duysa da bazı uygulamalar, direkt olarak bir gönderinin yeniden paylaşılmasına uygun olarak tasarlanmıştır. Bu sayede başka kullanıcıların paylaştığı gönderiler kolaylıkla sizin hesabınızda da görüntülenmektedir.

  Repost yapmak bir hesapta paylaşılan gönderiyi kendi sayfanızda alıntı yaparak paylaşmaya yarar. Gönderiyi ilk olarak paylaşan hesabın da ismi olan yeni bir paylaşım sizin sayfanızda ortaya çıkar. Bir gönderi repost yapılırken farklı uygulamalar kullanılabilir. Repost, kelime anlamı olarak bir postu yeniden paylaşmak anlamına gelmektedir.

  Repost ne işe yarar?

  Repost, sosyal medya kullanıcılarının paylaştığı bir gönderiyi yeniden paylaşmaya yaramaktadır. Bir paylaşımı yeniden paylaşırken, gönderiyi ilk olarak paylaşan kişinin etiketlenmesi ve kullanıcı adının gönderide belirtilmesi ile kolay bir şekilde repost yapılabilir. Repost yapmak, sosyal medyada yer alan bir gönderinin daha fazla kitleye ulaşmasını sağlamaktadır. Bu da sosyal hesapların paylaştığı gönderiden sınırlı sayıda insanın haberdar olmaması için faydalıdır.

  Bunun yanında repost yaparak kurumsal bir sayfanın ya da işletmelerin gönderilerini, kişisel hesapların paylaştığı postları ve içerikleri telif ihlali yapmadan paylaşmak mümkündür. Günümüzde telif hakları gereğince kişilerin ve kurumların paylaştığı içerikleri kaynak belirtmeden paylaşmak ciddi bir suç teşkil eder. Bundan dolayı da repost uygulamaları kullanarak gönderilerin kaynak belirtilerek paylaşılması ile durumun önüne geçmek mümkün olacaktır.

  Repost nasıl yapılır?

  Repost yapmak için telefonunuzda bir repost uygulaması olması gerekir. Farklı kullanıcıların gönderilerini kendi sayfanızda yeniden paylaşmak istiyorsanız sosyal medya uygulamalarınız ile eşleştireceğiniz repost uygulaması indirmeniz mümkündür. iOS ve Android için repost uygulaması indirmek istiyorsanız bunu App Store ya da Google Play üzerinden kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

  Repost yaparken takip edilecek adımlar sırasıyla şu şekildedir:

  • iOS ya da Android için uygun olan bir repost uygulaması indirin.
  • Uygulamaya hesabınız ile giriş sağlayın.
  • Profilinizde paylaşmak istediğiniz gönderiyi açın.
  • Gönderide repost ifadesinin nasıl görünmesini istediğinize karar verin.
  • Gönderiye açıklama ekleyecekseniz bir sonraki aşamada bunu ekleyin.
  • Instagram’a geçiş yaparak gönderiyi paylaşın.

  Repost yapmak için gerekenler

  Repost yapmak için cihazınızda doğru bir şekilde çalışan repost uygulaması indirmek yeterlidir. Paylaşım yapacak olduğunuz hesabı repost uygulamasına entegre ederek kolay ve pratik bir şekilde gönderileri kendi sayfanızda yeniden paylaşmanız mümkündür. 

  Repost yaparken gönderi üzerinde herhangi bir değişiklik yapamazsınız ancak kaynak belirttiğiniz gönderiye farklı bir açıklama ekleyebilirsiniz.

  Repost'un avantajları nelerdir?

  Repost, sosyal medya platformlarında bir kullanıcının başka bir kullanıcının paylaştığı bir içeriği tekrar paylaşması anlamına gelir. Repost yapmak, bir içerik üzerinde yapılan bir etikettir ve içeriğin aslında kimin tarafından paylaşıldığını gösterir.

  Repost yaparken, bazı etik kurallara dikkat etmek gerekir. Örneğin, içeriği paylaşmak istediğiniz kullanıcının izni olmadan Repost yapmak doğru değildir. Ayrıca, içeriği paylaştığınız kullanıcının kim olduğunu ve içeriğin kaynağını belirtmek de önemlidir. Ancak, Repost yapmak bazı avantajlar da sağlar:

  • İçeriklerin daha geniş bir kitleye ulaşması: Repost yaparak, bir içeriği daha geniş bir kitleye ulaştırabilirsiniz. Bu sayede, içeriğin daha fazla kişi tarafından görülebilmesi ve paylaşılması mümkün olur.
  • İçeriklerin daha uzun süre güncel kalması: Repost yaparak, bir içeriğin daha uzun süre güncel kalmasını sağlayabilirsiniz. Bu sayede, içeriğin daha fazla zaman içerisinde dikkat çekmesi ve paylaşılması mümkün olur.
  • İçeriklerin daha fazla etkileşim alması: Repost yaparak, bir içeriğin daha fazla etkileşim almasını sağlayabilirsiniz. Bu sayede, içeriğin daha fazla yorum ve beğeni alması mümkün olur.
  • İçeriklerin daha fazla kez görüntülenmesi: Repost yaparak, bir içeriğin daha fazla kez görüntülenmesini sağlayabilirsiniz.
  Yazıyı Paylaş
  İçeriği Faydalı Buldunuz mu?
  Repost

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et