R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Instagram NFT Dünyasındaki Yerini Alıyor

  Instagram bu haftadan sonra ana sayfa akışında NFT koleksiyonlarını da göstermeye başlayacak!

  Elif Toy
  Elif Toy R10 Editörü
  07.08.2022 17:03 1931 2 dk okuma süresi
  Instagram NFT Dünyasındaki Yerini Alıyor
  Son Düzenleme:

  Instagram, kripto para cüzdanlarını profillerine entegre eden kullanıcılara bundan sonra NFT koleksiyonlarını paylaşma olanağı sağlayacak!

  Kripto para dünyasında ciddi bir yeri olan NFT koleksiyonlarıInstagram"üzerinden de diğer kullanıcıların karşısına çıkacak. Instagram bu yeni dönemde platform içerisinde bu haftadan itibaren NFT koleksiyon paylaşımına başlayacak. Kullanıcıların kripto para cüzdanlarını kolay bir şekilde bağlayabileceği Instagram hesapları ile Instagram'da NFT paylaşımının artacağı düşünülüyor. 

  Instagram tarafından duyurulan bu yeni bir dönemde, bu sayede “NFT koleksiyonerleri” ve dijital içerik üreticiler dijital eserlerini kolay bir şekilde diğer kullanıcıların erişimine açacak. 

  Instagram’dan NFT Entegrasyonu İçin Önemli Adım!

  NFT koleksiyonlarının paylaşımıyla ilgili olarak ön testler ABD'de gerçekleştiriliyordu. Instagram bu özelliğini  artık kademeli olarak 100 ülkede daha kullanıma açmayı hedefliyor. Platform içerisinde paylaşılan en etkili koleksiyonları diğer kullanıcılara dijital koleksiyonlar adı altında gösterilecek. Instagram için oldukça önemli bir adım olan bu entegrasyon pek çok dijital içerik üreticiyi de daha nitelikli ve orijinal içerikler üretmeye teşvik edecek.

  "Coinbase" ve “Dapper” kripto para cüzdanları olan kullanıcıları destekleyecek olan bu entegrasyon ilk etapta yalnızca bu kullanıcılara açık olacak. Ancak “Flow”, “Ethereum” ve "Polygon" ağlarında üretilen NFT koleksiyonları da Instagram'da kolay bir şekilde paylaşılabilecek.

  Instagram, kullanıcıların NFT paylaşımlarını herhangi bir ücretlendirmeye veya komisyon kesintisine ise tabii tutmayacak. Bu noktada orijinal NFT eserini ya da koleksiyonunu oluşturan kişilerin izinleri alınarak ismi içeriğin altında çıkacak. Bunun yanı sıra içerikleri çıkaran kişilerin de isimleri aynı şekilde izinle başlayan hemen altında görülebilecek bunun için NFT koleksiyonerlerinin yalnızca cüzdanlarına Instagram hesabına bağlaması yeterli olacak.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Threads ve Instagram Algoritması Değişiyor: Siyasi Paylaşımları Öne Çıkarmayacak!

  Instagram ve Threads, siyasi içerikleri sınırlayarak kullanıcı deneyimini yeniden şekillendiriyor; daha geniş içerik yelpazesi sunuyor.

  2024'te Instagram Keşfete Çıkmanın En Etkili Yolları!

  2024'te Instagram'da nasıl popüler olunur ve takipçi sayısını nasıl artırırsınız? Bu kapsamlı rehber, Instagram Keşfet bölümü için gerekli stratejileri sunuyor.

  Instagram'a Yeni Özellik Geliyor: Takip İstekleri Azalabilir!

  Instagram, gizliliği artırmak adına yeni bir özellik test ediyor. Bu özellikle beraber artık takip isteklerinde sebep belirtme zorunluluğu getiriliyor.

  Instagram’da Genç Kullanıcılar İçin Yeni Özellik: Gece Uyarı Bildirimleri Geliyor!

  Instagram'a, gençlerin dijital sağlığını korumak için gece uyarıları özelliği geliyor. Bildirimler, gençlerin geç saatlerde sosyal medya kullanımını sınırlayacak!

  Instagram NFT Dünyasındaki Yerini Alıyor

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et