R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Elon Musk'a Ponzi İddiası: 258 Milyar Dolarlık Tehlike!

  Ünlü iş insanı Elon Musk, Dogecoin üzerinden ponzi uygulamakla suçlanıyor. ABD'deki son dava, Musk'a 258 milyar dolarlık bir zarara yol açabilir.

  Yigit Aksüt
  Yigit Aksüt R10 Editörü
  04.04.2023 20:14 2798 2 dk okuma süresi
  Elon Musk'a Ponzi İddiası: 258 Milyar Dolarlık Tehlike!
  Son Düzenleme:

  Dün Twitter logosunu Dogecoin logosu ile değiştirmesinden sonra Kripto para yatırımcıları tarafından büyük bir tepki ile karşılaşan Elon Musk, bu gün itibariyle kripto para dolandırıcılığı ile suçlanıyor.  SpaceX ve Twitter CEO'su Elon Musk, kripto para yatırımcıları tarafından tepki çekiyor. Dogecoin fiyatını manipüle etmekle suçlanan Musk, şantaj iddiasıyla dava edildi. Mahkeme dosyasında, Musk'ın Dogecoin'in fiyatını iki yılda yüzde 36 bin artırdığı ve ardından "ponzi" çökmesine neden olduğu belirtiliyor.

  Musk'ın Avukatları İddiaları Reddediyor

  Elon Musk'ın avukatları ise bu iddialara karşı çıkıyor. Yargıçlara yapılan açıklamada, bu iddianın hayal ürünü bir kurgudan başatan başka bir şey olmadığı ifade ediliyor. Avukatlar, Elon Musk'ın meşru bir kripto para birimi olan Dogecoin hakkında tweet atmasının dışında başka bir desteğinin olmadığını belirtiyor.

  Yatırımcılar Musk'ın Kripto Parayı Desteklediğini İddia Ediyor

  Reuters'e göre, yatırımcılar Elon Musk'ın Twitter ve Saturday Night Live programında kripto para birimini desteklediğini düşünüyor. Bu desteğin milyarlarca dolar kar elde etmelerine yol açtığını ileri süren yatırımcılar, Dogecoin'in fiyatının kasıtlı olarak artırıldığına inanıyorlar.

  258 Milyar Dolarlık Şantaj Davası Elon Musk'ı Tehlikeye Atabilir

  258 milyar dolarlık şantaj davasının kabul edilmesi durumunda, Elon Musk'ın başı büyük belaya girebilir. Dünyanın en zengin ikinci kişisi olan Twitter CEO'su, 193 milyar dolarlık bir servete sahip. Bu dava, Musk'ın servetinde büyük bir düşüşe neden olabilir ve itibarını zedeleyebilir.

  Twitter Logosunu Dogecoin Simgesiyle Değiştiren Musk

  Musk, geçtiğimiz günlerde Twitter'ın logosunu Dogecoin'in simgesiyle değiştirdi. Bu hamle, kripto para dünyasında büyük bir hareketlilik yarattı ve Dogecoin fiyatı 0,096 dolara kadar çıktı. Bu durum, Musk'ın kripto para piyasasına etkisini bir kez daha gözler önüne seriyor.

  SEO Danışmanı - İçerik Yöneticisi / R10.net

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Mahindra'nın 9 Bin Dolarlık SUV Modeli İlk Saatte Tükendi

  Hindistan merkezli otomobil firması Mahindra'nın 9 bin dolar başlangıç fiyatına sahip yeni kompakt SUV modeli, satışa çıktığı ilk 60 dakika içinde 50 binden fazla sipariş topladı. Uygun fiyatlı aracın teslimatlarına 26 Mayıs'ta başlanacak.

  Microsoft’tan Yeni Proje: 3,3 Milyar Dolarlık Yapay Zeka Kampüsü Kuruyor!

  Microsoft, ABD'de 3,3 milyar dolarlık yapay zeka kampüsü kuruyor. Firma, yenilikçi teknolojilerle binlerce kişiye eğitim ve iş imkanı sunacak.

  Umidigi G9 5G Tanıtıldı: 100 Dolarlık Teknoloji Harikası!

  Umidigi G9 5G, sadece 100 dolarlık fiyatıyla 5G desteği, 6 GB RAM, 128 GB depolama ve üstün kamera özellikleri sunarak piyasada fark yaratıyor.

  OpenAI'nin Muazzam Yükselişi: 2023 Yılında 1.6 Milyar Dolarlık Kazanç Sağladı!

  OpenAI, 2023'te 1.6 milyar dolar kazançla yapay zeka sektöründe devrim yarattı. ChatGPT, şirketin gelirlerinde büyük bir artış sağladı.

  Elon Musk'a Ponzi İddiası: 258 Milyar Dolarlık Tehlike!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et