R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Elon Musk'a Ponzi İddiası: 258 Milyar Dolarlık Tehlike!

  Ünlü iş insanı Elon Musk, Dogecoin üzerinden ponzi uygulamakla suçlanıyor. ABD'deki son dava, Musk'a 258 milyar dolarlık bir zarara yol açabilir.

  Yigit Aksüt
  Yigit Aksüt R10 Editörü
  04.04.2023 20:14 2485 2 dk okuma süresi
  Elon Musk'a Ponzi İddiası: 258 Milyar Dolarlık Tehlike!
  Son Düzenleme:

  Dün Twitter logosunu Dogecoin logosu ile değiştirmesinden sonra Kripto para yatırımcıları tarafından büyük bir tepki ile karşılaşan Elon Musk, bu gün itibariyle kripto para dolandırıcılığı ile suçlanıyor.  SpaceX ve Twitter CEO'su Elon Musk, kripto para yatırımcıları tarafından tepki çekiyor. Dogecoin fiyatını manipüle etmekle suçlanan Musk, şantaj iddiasıyla dava edildi. Mahkeme dosyasında, Musk'ın Dogecoin'in fiyatını iki yılda yüzde 36 bin artırdığı ve ardından "ponzi" çökmesine neden olduğu belirtiliyor.

  Musk'ın Avukatları İddiaları Reddediyor

  Elon Musk'ın avukatları ise bu iddialara karşı çıkıyor. Yargıçlara yapılan açıklamada, bu iddianın hayal ürünü bir kurgudan başatan başka bir şey olmadığı ifade ediliyor. Avukatlar, Elon Musk'ın meşru bir kripto para birimi olan Dogecoin hakkında tweet atmasının dışında başka bir desteğinin olmadığını belirtiyor.

  Yatırımcılar Musk'ın Kripto Parayı Desteklediğini İddia Ediyor

  Reuters'e göre, yatırımcılar Elon Musk'ın Twitter ve Saturday Night Live programında kripto para birimini desteklediğini düşünüyor. Bu desteğin milyarlarca dolar kar elde etmelerine yol açtığını ileri süren yatırımcılar, Dogecoin'in fiyatının kasıtlı olarak artırıldığına inanıyorlar.

  258 Milyar Dolarlık Şantaj Davası Elon Musk'ı Tehlikeye Atabilir

  258 milyar dolarlık şantaj davasının kabul edilmesi durumunda, Elon Musk'ın başı büyük belaya girebilir. Dünyanın en zengin ikinci kişisi olan Twitter CEO'su, 193 milyar dolarlık bir servete sahip. Bu dava, Musk'ın servetinde büyük bir düşüşe neden olabilir ve itibarını zedeleyebilir.

  Twitter Logosunu Dogecoin Simgesiyle Değiştiren Musk

  Musk, geçtiğimiz günlerde Twitter'ın logosunu Dogecoin'in simgesiyle değiştirdi. Bu hamle, kripto para dünyasında büyük bir hareketlilik yarattı ve Dogecoin fiyatı 0,096 dolara kadar çıktı. Bu durum, Musk'ın kripto para piyasasına etkisini bir kez daha gözler önüne seriyor.

  SEO Danışmanı - İçerik Yöneticisi / R10.net

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Xiaomi'nin 75 İnç 4K TV'si Piyasaya Sürüldü: 120 Hz Ekran ve 440 Dolarlık Fiyatıyla Dikkat Çekiyor

  Xiaomi, Mi TV Competitive Edition TV serisine yeni bir model ekledi. Çin merkezli üretici, 75 inçlik 4K ekranlı akıllı televizyonunu resmen piyasaya sundu.

  Jaguar Land Rover'dan Elektrikli Otomobil Devrimi: 15 Milyar Sterlinlik Yatırım

  Jaguar Land Rover, geleceği dönüştürmek için büyük yatırımlar yapacak. Şirket, bu yılın sonlarında tamamen elektrikli Range Rover modelini duyurmayı hedefliyor!

  Yeni RedmiBook 14'ün Lansman Tarihi Açıklandı: 575 Dolarlık Etiketle Piyasaya Sürülüyor

  Xiaomi, ince ve hafif kavramlarını baştan yazmayı hedeflediği RedmiBook 14'ün lansman tarihini duyurdu. Firma ayrıca, cihazın bir dizi niteliğinden de bahsetti.

  Elon Musk, Twitter'ın Yeni CEO'sunu Buldu!

  Sosyal medya gündeminden düşmeyen Elon Musk, nihayet koltuğu bırakıyor. Twitter'ın yeni CEO'su kısa sürede göreve başlayacak!

  Elon Musk'a Ponzi İddiası: 258 Milyar Dolarlık Tehlike!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et