R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Intel, Yeni Nesil Ekran Kartlarıyla Pazarda İddialı Olmak İstiyor!

  Intel, yeni nesil ekran kartları için işleri sıkı tutuyor ve sektörde iddialı bir pozisyon almayı hedefliyor. Intel, Yeni Nesil Ekran Kartlar özellikleri ve fiyatları.

  Yigit Aksüt
  Yigit Aksüt R10 Editörü
  04.04.2023 19:55 2869 2 dk okuma süresi
  Intel, Yeni Nesil Ekran Kartlarıyla Pazarda İddialı Olmak İstiyor!
  Son Düzenleme:

  Geçtiğimiz yıl tanıttığı Arc serisi ile istediği başarıyı elde edemeyen şirket, bu sefer Battlemage mimarisi ile NVIDIA ve AMD'nin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

  TSMC, Yeni Nesil Intel Ekran Kartlarını Üretecek

  İddialı ekran kartları üretmeyi planlayan Intel, cihazların üretimi için TSMC ile anlaşmaya vardı. TSMC ile önemli sözleşmeler imzalayan Intel'in yeni nesil ekran kartları, 4 nm süreç ile üretilecek. Yeni nesil ekran kartlarının piyasaya çıkış tarihi ise 2024 yılının ikinci yarısı olarak belirtiliyor.

  Intel, Üçüncü Nesil Celestial Grafik İşlemciler İçin Planlarını Oluşturuyor

  Intel, ikinci nesil ekran kartlarının üretimi için TSMC ile anlaşırken, üçüncü nesil Celestial grafik işlemciler için de şimdiden planlarını yapmış durumda. Gelen bilgilere göre şirketin üçüncü nesil ekran kartları 2026 yılında piyasaya sürülecek ve TSMC'nin N3X (3 nm) üretim sürecinden geçecek.

  İlk Nesil Grafik Birimleri Hayal Kırıklığı Yaratırken, Intel Gelişimden Memnun

  Intel'in ilk nesil grafik birimleri, çoğu kişiye göre hayal kırıklığı yaratmış olsa da, şirketin ekran kartı gelişiminden oldukça memnun olduğu da gelen bilgiler arasında. Birinci nesil ekran kartlarının ardından yeniden yapılanmaya giden şirket, ekran kartı departmanını CCG ve DCAI olmak üzere iki alt gruba ayırmıştı. Şirket, yeniden yapılanma ile birlikte gelecekte üretecekleri ekran kartları için taleplerin önemli oranda artacağı inancında. İşlemci üretimiyle bilinen Intel, uzun süredir NVIDIA ve AMD'nin kontrolünde olan ekran kartı sektöründe de söz sahibi olmaya kararlı görünüyor.

  SEO Danışmanı - İçerik Yöneticisi / R10.net

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  YouTube'a Yeni Özellikler Geliyor: İşte Detaylar!

  YouTube, yapay zeka destekli canlı sohbet özetleri, Google Lens araması, kanal QR kodları ve Shorts için yeni efektler gibi özellikler test ediyor.

  iOS 18 ile CarPlay’e Yeni Özellikler Geliyor: İşte Detaylar!

  iOS 18, CarPlay'e kişi fotoğrafları, sessiz mod, renk filtreleri, ses tanıma ve sesle yönlendirme gibi yenilikler getiriyor.

  TRT 1 Neden Yok? TRT Nasıl Ayarlanır, TRT Yeni Frekansı Nedir?

  TRT 1 frekans bilgileri ve ayar detayları hakkında merak edilen tüm sorulara cevap veriyoruz. EURO 2024 maçlarını kesintisiz ve yüksek kalitede izlemek isteyenler için güncellenmiş frekans bilgilerini ve TRT 1'in nasıl ayarlanacağını adım adım açıklıyoruz

  WhatsApp, Yeni Görüntülü Arama Özelliklerini Duyurdu: İşte Gelen Yenilikler!

  WhatsApp, yeni görüntülü arama özellikleriyle sesli ekran paylaşımı, 32 kişilik katılımcı sınırı ve konuşan kişi vurgulama gibi yenilikler sunacak!

  Intel, Yeni Nesil Ekran Kartlarıyla Pazarda İddialı Olmak İstiyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et