R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Elon Musk, Twitter'ı Alamazsa B Planını Devreye Sokacak

  Elon Musk, Twitter yönetim kurulunun şirketi satın alma teklifini onaylamaması durumunda bir "B Planı" olduğunu belirtti.

  Omer Dursun Omer Dursun 16.04.2022 12:28 259 2 dk okuma süresi
  Elon Musk, Twitter'ı Alamazsa B Planını Devreye Sokacak
  Son Düzenleme:

  Tesla CEO'su Elon Musk, sosyal medya devi Twitter'ın yönetim kurulu, şirketin tamamını satın alma teklifini reddetmeye karar verirse "B Planı"na sahip olduğunu söyledi.

  Perşembe günü Twitter, Elon Musk'ın tüm şirketi satın alma teklifini tartışmak için acil çalışanlar toplantısı yaptı. Peki ya şirket Elon Musk'a satılmazsa neler olacak?

  Elon Musk'ın Twitter İçin İkinci Planı Ne?

  Basında çıkan haberlere göre, Twitter yöneticilerinin Tesla yöneticisinin platformu satın almak için 41.39 milyar dolarlık şaşırtıcı teklifini tartışıyor. Bu tartışmayı adil bir şekilde yürütmek isteyen kurul, acil bir çalışanlar toplantı planladı.

  Twitter yaptığı açıklamada, yönetim kurulunun Musk'ın teklifinin herkesin yararına olacak şekilde değerlendirileceğini dile getirdi. 

  “Twitter Yönetim Kurulu, şirketin ve tüm Twitter hissedarlarının yararına olduğuna inandığı hareket tarzını belirlemek için teklifi dikkatle gözden geçirecek.”

  Elon Musk, Twitter'da bir kamuoyu yoklaması yayınlayarak, şirket hissedarlarının sosyal medya devinin %100'ünü hisse başına 54.20 USD nakit ile satın almak için "en iyi ve son" teklifine karar vermeleri gerektiğini söyledi.

  "Yasaların izin verdiği ölçüde özelleştirilmiş Twitter'da çok sayıda hissedarı tutmaya çalışacağız" diye tweet attı.

  Musk ayrıca satın alma kararını tüm şirket hissedarlarının oylamasına sunmak için Twitter'da paylaşımda bulundu. Musk, kamuoyu yoklamasında 'Evet' ve 'Hayır' olmak üzere iki seçenekle şu anketi paylaştı: "Twitter'ı 54.20 dolardan özel olarak satın almak, yönetim kuruluna değil hissedarlara bağlı olmalı."

  Bu arada Twitter'ın en büyük yatırımcısı Suudi Prens Alwaleed bin Talal, Musk'ın devralma teklifini reddettiğini söyledi. Prens Twitter gönderisinde, "Elon Musk tarafından önerilen teklifin (hisse başına 54.20 dolar) büyüme beklentileri göz önüne alındığında Twitter'ın gerçek değerine yaklaştığına inanmıyorum" dedi.

  "@Kingdom_KHC ve ben, Twitter'ın en büyük ve uzun vadeli hissedarlarından biri olarak bu teklifi reddediyorum."

  Cevap olarak Musk iki soru soran bir tweet attı: "Krallığın doğrudan ve dolaylı olarak Twitter'ın ne kadarına sahip? Krallığın, gazetecilerin ifade özgürlüğü konusundaki görüşleri nelerdir?”

  Dünyanın en zengin insanı, şirkete gönderdiği başvurusunda, "Twitter'ın dünya çapında ifade özgürlüğü platformu olma potansiyeline inandığım için yatırım yaptım ve ifade özgürlüğünün demokrasi için toplumsal zorunluluk olduğuna inanıyorum" dedi.

  Peki ya siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorum kısmında ya da R10 Forum‘da belirtebilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Honor of Kings Kapalı Beta İçin Türkiye Erişimi Açıldı!

  Türkiye'deki Honor of Kings oyuncuları, şirketin yeni "Honor of Kings Kapalı Beta" testlerine katılmaya başladı. Erişime açılan Beta testlerine dair ilk detaylarda ortaya çıktı.

  Dacia Duster’ın 2022 Fiyatları Belli Oldu! Bu Fiyatlarla Artık Bütçe Dostu Olamayacak

  Marka kimliğinde önemli yeniliklere giden Dacia, yeni "Dacia Duster" için versiyon ve paket özellikleri ile güncel fiyatları açıkladı.

  Motorola Razr 2022 ve X30 Pro'nun Yeni Lansman Tarihi Belli Oldu!

  Motorola'nın beklenmedik şekilde ertelenen cihaz tanıtım lansmanının yeni tarihi açıklandı. İşte Motorola'nın "Razr 2022" ve"X30 Pro" modelleri için tanıtım etkinliği tarihi ve özellikleri!

  iPhone 14’ün Çıkışını Dört Gözle Bekleyenleri Üzecek Haber

  Apple, Çin ile ABD arasındaki Tayvan krizi nedeniyle iPhone 14 çıkış tarihini ertelemek zorunda kalabilir. İşte son gelişmeler!

  Elon Musk, Twitter'ı Alamazsa B Planını Devreye Sokacak

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et