R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  WhatsApp’tan Gizlilik Güncellemesi: Yeni Özelliği Duyurdular!

  En popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, geliştirmelerine devam ediyor. Gizlilik özelliklerinde de geliştirmeye giden sohbet uygulaması, yeni özelliği Twitter üzerinden yaptığı açıklamayla duyurdu.

  İsmail
  İsmail R10 Editörü
  19.06.2022 04:43 2102 2 dk okuma süresi
  WhatsApp’tan Gizlilik Güncellemesi: Yeni Özelliği Duyurdular!
  Son Düzenleme:

  WhatsApp kullanıcıları, profil fotoğraflarını, son görülmelerini ve hakkımda kısımlarını herkes, kişilerim ve hiçkimse opsiyonları ile değiştirebiliyordu. Yeni duyurulan özellikle birlikte bu kısımlar belirli kişiler için gizlenebilecek. Yeni gelen “Şunlar hariç kişilerim” gizlilik ayarı sayesinde kullanıcılar, rehberlerinden gizlilik uygulamak istediği kişileri seçerek erişimi kısıtlayabilecekler.

  WhatsApp’a gelen yeni güncelleme Twitter üzerinden de duyuruldu. Yapılan paylaşımda şu ifadelere yer verildi;

  “Çevrim içi gizliliğinizi daha da korumak için, gizlilik denetimi ayarlarınıza yeni seçenekler sunuyoruz. Artık kişi listenizden Profil Fotoğrafınızı, Hakkında ve Son Görülme durumunuzu kimlerin görebileceğini seçebilirsiniz.”

  WhatsApp Gizlilik Ayarları Nasıl Yapılır?

  WhatsApp, son görülme, hakkımda, profil fotoğrafı ve durum gibi bilgileriniz için çeşitli gizlilik ayarları sunar. Bu gizlilik ayarlarını kullanarak bilgilerinize kimlerin erişeceğini düzenleyebilirsiniz.

  iOS için WhatsApp gizlilik ayarları

  iPhone telefonunuzda WhatsApp gizlilik ayarlarını özelleştirmek için sırasıyla WhatsApp > Ayarlar > Gizlilik menülerini takip edin. Açılan ekrandaki sekmeleri kullanarak WhatsApp profil fotoğrafınız, hakkımda bilgisi, son görülme ve durum gizliliğinizi istediğiniz şekilde değiştirebilirsiniz.

  Android için WhatsApp gizlilik ayarları

  Android işletim sistemi kullanan telefonlarda WhatsApp uygulamasının gizlilik ayarlarına erişmek için ana uygulama ekranının sağ üst köşesinde yer alan 3 nokta sembolüne dokunup, açılan menüde Ayarlar butonuna tıklamalısınız.

  Ayarlar menüsünde sırasıyla Hesap ve ardından da Gizlilik butonlarına dokunduğunuzda WhatsApp gizlilik ayarlarını açma ekranına ulaşırsınız. Bu ekranda profil fotoğrafınız, hakkımda bilginiz, paylaştığınız durum ve son görülmeniz ile ilgili gizlilik ayarlarını özelleştirebilirsiniz.

  WhatsApp gizlilik seçenekleri

  WhatsApp gizlilik seçenekleri bilgi ve paylaşımlarınızın kimler tarafından görülebilir, kimlere ise gizli olması ile ilgili seçeneklerin yer aldığı kısımdır. Bu kısımda yer alan seçenekler;

  • Herkes: Bilgilerinizin rehberinizde kayıtlı olmasa dahi profilinize bakan herkese açık şekilde görünmesini sağlar.
  • Kişilerim: Bilgilerinizin rehberinizde kayıtlı olan ve sizi de rehberine kaydetmiş kişilere görünmesini sağlar.
  • Şunlar hariç kişilerim: Seçeceğiniz kişiler haricinde rehberinizde kayıtlı olan ve sizi de rehberine kaydetmiş kişileri kapsar. Örneğin durum bilginizin rehberdeki kişilere görünmesini ama A kişisine görünmesini istemiyorsanız bu gizlilik seçeneğini kullanabilirsiniz.
  • Sadece şu kişilerle paylaş: Bilgilerinizin sadece seçtiğiniz kişilerle paylaşılması seçeneğidir. Örneğin bir durum paylaştığınızda bunu rehberinizden seçtiğiniz 10 kişinin görebilmesini sağlayabilirsiniz.
  • Hiç kimse: Bilgilerinizi rehberinizde kayıtlı olsa dahi hiç kimse göremez. 
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  X (Twitter)’ Sesli ve Görüntülü Arama Özelliği Artık Herkese Açık!

  X uygulamasında artık herkes için sesli ve görüntülü arama özelliği! İletişimde sınırları kaldırın, her an bağlantıda kalın.

  Windows 11 ile Beraber Artık Bilgisayarlar Yeniden Başlatılmadan Güncellenebilecek!

  Windows 11'in yenilikçi "hot patching" özelliği ile kesintisiz güncellemeler dönemi başlıyor. Güvenlik yamaları artık yeniden başlatma gerektirmiyor.

  Yeni Hyundai Kona Elektrik Türkiye’de Satışta: İşte Fiyatı ve Özellikleri!

  Hyundai Kona Elektrik, Türkiye'de satışa sunuldu. 377 km menzil, modern teknoloji ve 1.499.000 TL fiyat avantajıyla öne çıkıyor.

  Yeni Yapay Zeka Google Gemma Tanıtıldı: İşte Özellikleri!

  Google'ın yeni yapay zeka modeli Gemma, yerel cihazlarda üstün performans için geliştirildi. Sorumlu AI gelişimine katkı sağlayan araç seti ile tanıtıldı.

  WhatsApp’tan Gizlilik Güncellemesi: Yeni Özelliği Duyurdular!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et