R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  WhatsApp’tan Gizlilik Güncellemesi: Yeni Özelliği Duyurdular!

  En popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, geliştirmelerine devam ediyor. Gizlilik özelliklerinde de geliştirmeye giden sohbet uygulaması, yeni özelliği Twitter üzerinden yaptığı açıklamayla duyurdu.

  İsmail İsmail 19.06.2022 04:43 1292 2 dk okuma süresi
  WhatsApp’tan Gizlilik Güncellemesi: Yeni Özelliği Duyurdular!
  Son Düzenleme:

  WhatsApp kullanıcıları, profil fotoğraflarını, son görülmelerini ve hakkımda kısımlarını herkes, kişilerim ve hiçkimse opsiyonları ile değiştirebiliyordu. Yeni duyurulan özellikle birlikte bu kısımlar belirli kişiler için gizlenebilecek. Yeni gelen “Şunlar hariç kişilerim” gizlilik ayarı sayesinde kullanıcılar, rehberlerinden gizlilik uygulamak istediği kişileri seçerek erişimi kısıtlayabilecekler.

  WhatsApp’a gelen yeni güncelleme Twitter üzerinden de duyuruldu. Yapılan paylaşımda şu ifadelere yer verildi;

  “Çevrim içi gizliliğinizi daha da korumak için, gizlilik denetimi ayarlarınıza yeni seçenekler sunuyoruz. Artık kişi listenizden Profil Fotoğrafınızı, Hakkında ve Son Görülme durumunuzu kimlerin görebileceğini seçebilirsiniz.”

  WhatsApp Gizlilik Ayarları Nasıl Yapılır?

  WhatsApp, son görülme, hakkımda, profil fotoğrafı ve durum gibi bilgileriniz için çeşitli gizlilik ayarları sunar. Bu gizlilik ayarlarını kullanarak bilgilerinize kimlerin erişeceğini düzenleyebilirsiniz.

  iOS için WhatsApp gizlilik ayarları

  iPhone telefonunuzda WhatsApp gizlilik ayarlarını özelleştirmek için sırasıyla WhatsApp > Ayarlar > Gizlilik menülerini takip edin. Açılan ekrandaki sekmeleri kullanarak WhatsApp profil fotoğrafınız, hakkımda bilgisi, son görülme ve durum gizliliğinizi istediğiniz şekilde değiştirebilirsiniz.

  Android için WhatsApp gizlilik ayarları

  Android işletim sistemi kullanan telefonlarda WhatsApp uygulamasının gizlilik ayarlarına erişmek için ana uygulama ekranının sağ üst köşesinde yer alan 3 nokta sembolüne dokunup, açılan menüde Ayarlar butonuna tıklamalısınız.

  Ayarlar menüsünde sırasıyla Hesap ve ardından da Gizlilik butonlarına dokunduğunuzda WhatsApp gizlilik ayarlarını açma ekranına ulaşırsınız. Bu ekranda profil fotoğrafınız, hakkımda bilginiz, paylaştığınız durum ve son görülmeniz ile ilgili gizlilik ayarlarını özelleştirebilirsiniz.

  WhatsApp gizlilik seçenekleri

  WhatsApp gizlilik seçenekleri bilgi ve paylaşımlarınızın kimler tarafından görülebilir, kimlere ise gizli olması ile ilgili seçeneklerin yer aldığı kısımdır. Bu kısımda yer alan seçenekler;

  • Herkes: Bilgilerinizin rehberinizde kayıtlı olmasa dahi profilinize bakan herkese açık şekilde görünmesini sağlar.
  • Kişilerim: Bilgilerinizin rehberinizde kayıtlı olan ve sizi de rehberine kaydetmiş kişilere görünmesini sağlar.
  • Şunlar hariç kişilerim: Seçeceğiniz kişiler haricinde rehberinizde kayıtlı olan ve sizi de rehberine kaydetmiş kişileri kapsar. Örneğin durum bilginizin rehberdeki kişilere görünmesini ama A kişisine görünmesini istemiyorsanız bu gizlilik seçeneğini kullanabilirsiniz.
  • Sadece şu kişilerle paylaş: Bilgilerinizin sadece seçtiğiniz kişilerle paylaşılması seçeneğidir. Örneğin bir durum paylaştığınızda bunu rehberinizden seçtiğiniz 10 kişinin görebilmesini sağlayabilirsiniz.
  • Hiç kimse: Bilgilerinizi rehberinizde kayıtlı olsa dahi hiç kimse göremez. 
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  DJI’dan Yeni Drone Geliyor! İşte DJI Mini 3 Özellikleri ve Fiyatı!

  DJI, kısa bir süre önce piyasaya sürdüğü DJI Mini 3 Pro modelinin standart versiyonunu piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Şirketin yeni drone modeli DJI Mini özellikleri ve fiyatı da ortaya çıktı.

  Elektrikli Opel Mokka-e Türkiye’de Satışa Sunuldu! Yeni Modelin Fiyatı Ve Özellikleri Belli Oldu!

  Opel firmasına ait kompakt crossover Türkiye’de limitli sayıda ön satışa sunuldu. Opel Mokka-e isimli elektrikli modelin fiyatı 909.900 TL olarak belirlendi.

  MIUI 14 Güncellemesi İle Gelecek Yeni Özellikler!

  Xiaomi, yakın dönemde MIUI 14 güncellemesini yapmaya hazırlanıyor. Güncelleme ile beraber gelecek özelliklere dair bazı detaylar da gün yüzüne çıktı!

  Samsung Galaxy S23 ile İlgili Yeni Bilgiler Ortaya Çıktı!

  2023 yılında piyasaya çıkacak olan Galaxy S23 için çalışmalar sürüyor. Özellikleriyle ön plana çıkan cihazın fiyatının 400 doların üzerinde olacağı düşünülüyor!

  WhatsApp’tan Gizlilik Güncellemesi: Yeni Özelliği Duyurdular!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et