R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Elon Musk, Trump'ın Sosya Medyasıyla Dalga Geçti: İsmi Trumpet Olsun

  Twitter'ı satın alan Elon Musk, yaptığı paylaşımda Trump'ın Truth Social uygulamasını övdü. Ayrıca Truth Social için ilginç bir isim önerisinde bulundu.

  Omer Dursun Omer Dursun 28.04.2022 18:15 222 2 dk okuma süresi
  Elon Musk, Trump'ın Sosya Medyasıyla Dalga Geçti: İsmi Trumpet Olsun
  Son Düzenleme:

  Twitter'ın yeni sahibi Elon Musk, eski ABD Başkanı Donald Trump'ın yeni gelişen "Truth Social" uygulaması için bazı tavsiyelerde bulundu. Rakip sosyal medya hizmetinin bir isim değişikliğine gitmesi gerektiğini söyledi.

  Truth Social yerine Trumpet değişikliği önerisi

  Elon Musk, Twitter yönetim kuruluyla şirketi 44 milyar dolara satın almak için anlaşmaya varmasından sadece iki gün sonra Trump destekli uygulamanın markasına ağırlık verdi.

  Musk, “Truth Social (korkunç isim), Twitter ifade özgürlüğünü sansürlediği için var” dedi ve şöyle devam etti: “Uygulamanın ismi bunun yerine Trumpet (Türkçesi trompet) olmalı!”

  İsim değişikliği açıklamasıyla ne yapmak istediği anlaşılmayan Musk, ayrıca Truth Social'ın App Store'un en çok indirilen ücretsiz uygulamalar listesinde hem Twitter hem de TikTok'un önünde olduğunu belirtti.

  Twitter satın alma anlaşması, görünüşte Musk'ı, kendisini bir sosyal medya alternatifi olarak konumlandıran Trump'ın platformuyla doğrudan rekabete sokuyor. Musk, büyük teknoloji firmaları tarafından kontrol edilen platformlarda sansürle karşı karşıya kalan muhafazakarlara kapı aralayabilir.

  Trump'ın Twitter hesabı açılacak mı?

  Anlaşma ayrıca, Trump'ın resmi olarak şirketin kontrolünü ele geçirdiğinde hesabını eski durumuna getirmeye karar verebileceği yönündeki spekülasyonları da ateşledi. 

  Trump, destekçilerinin 6 Ocak Capitol isyanına katılmasının ardından Twitter ve diğer sosyal medya platformlarından kalıcı olarak yasaklanmadan önce yaklaşık 90 milyon takipçiye sahipti.

  Eski Başkan, Musk'ın hamlesinden sonra bile Twitter'a dönme niyetinde olmadığını açıkladı. Fox News'e Musk'ın şirkette "iyileştirmeler yapacağını", ancak "Truth Social'de üzerinde kalmayı" tercih ettiğini söyledi.

  Truth Social Şubat ayında App Store'da piyasaya sürülmesinden bu yana, bazı kullanıcıların uygulamaya erişememesi veya uzun bir bekleme listesine alınması nedeniyle teknik sorunlarla karşı karşıya kaldı.

  Trump'ın sosyal medya uygulamasını yöneten Digital World Acquisition Corp. düzenleyici onayı alabilirse Truth Social'ı halka açma sözü verdi. Ancak Twitter'ın hisse senedi Çarşamba günü toparlandı ve %11'den fazla yükseldiği için bu tehlikeli görünüyor.

  Ancak hisse senedi hala Musk'ın Twitter'dan yüzde 9 hisse aldığını ilk açıkladığı tarihten bu yana yüzde 20'den fazla düştü. 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Twitter Anlaşmazlığı Elon Musk’a Pahalıya Patladı! Yine Tesla Hisselerini Sattı!

  Twitter ile anlaşmazlık sürecindeki Elon Musk, Tesla hissesi sattı. Yayınlanan raporlara göre 7.92 Milyon hisse satışı gerçekleştirdi. İşte 6.9 Milyar Dolar değerdeki satış ve nedeni!

  Elon Musk, Bot Hesap İddialarıyla İlgili Olarak Twitter CEO'sunu Tartışmaya Davet Ediyor

  Elon Musk, Twitter CEO'sunu herkesin önünde bot hesap konusunu tartışmaya davet etti. İşte Elon Musk ve Twitter arasındaki anlaşmazlıkta son gelişmeler!

  Elon Musk’tan Twitter ile Davasına İlişkin Yeni Açıklama

  Elon Musk, mahkemelik olduğu Twitter yönetimine meydan okudu. Twitter CEO'su ile halka açık bir tartışma programında kozlarını paylaşma teklifinde bulundu. Twitter yönetiminden henüz yanıt gelmeyen iddia sosyal medyada çok konuşuldu.

  Twitter Davasında Elon Musk Cephesinden İlk Hamle Geldi!

  Satın alma süreciyle başlayan ve en sonunda mahkemelik olan Elon Musk ile Twitter arasındaki gerginlik devam ediyor. Mahkemelik olan taraflar davanın başlama tarihi konusunda anlaşamıyor. İşte Musk'ın davaya ilişkin ilk adımı!

  Elif 558
  Elon Musk, Trump'ın Sosya Medyasıyla Dalga Geçti: İsmi Trumpet Olsun

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et