R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Elon Musk, Trump'ın Sosya Medyasıyla Dalga Geçti: İsmi Trumpet Olsun

  Twitter'ı satın alan Elon Musk, yaptığı paylaşımda Trump'ın Truth Social uygulamasını övdü. Ayrıca Truth Social için ilginç bir isim önerisinde bulundu.

  Omer Dursun Omer Dursun 28.04.2022 18:15 356 2 dk okuma süresi
  Elon Musk, Trump'ın Sosya Medyasıyla Dalga Geçti: İsmi Trumpet Olsun
  Son Düzenleme:

  Twitter'ın yeni sahibi Elon Musk, eski ABD Başkanı Donald Trump'ın yeni gelişen "Truth Social" uygulaması için bazı tavsiyelerde bulundu. Rakip sosyal medya hizmetinin bir isim değişikliğine gitmesi gerektiğini söyledi.

  Truth Social yerine Trumpet değişikliği önerisi

  Elon Musk, Twitter yönetim kuruluyla şirketi 44 milyar dolara satın almak için anlaşmaya varmasından sadece iki gün sonra Trump destekli uygulamanın markasına ağırlık verdi.

  Musk, “Truth Social (korkunç isim), Twitter ifade özgürlüğünü sansürlediği için var” dedi ve şöyle devam etti: “Uygulamanın ismi bunun yerine Trumpet (Türkçesi trompet) olmalı!”

  İsim değişikliği açıklamasıyla ne yapmak istediği anlaşılmayan Musk, ayrıca Truth Social'ın App Store'un en çok indirilen ücretsiz uygulamalar listesinde hem Twitter hem de TikTok'un önünde olduğunu belirtti.

  Twitter satın alma anlaşması, görünüşte Musk'ı, kendisini bir sosyal medya alternatifi olarak konumlandıran Trump'ın platformuyla doğrudan rekabete sokuyor. Musk, büyük teknoloji firmaları tarafından kontrol edilen platformlarda sansürle karşı karşıya kalan muhafazakarlara kapı aralayabilir.

  Trump'ın Twitter hesabı açılacak mı?

  Anlaşma ayrıca, Trump'ın resmi olarak şirketin kontrolünü ele geçirdiğinde hesabını eski durumuna getirmeye karar verebileceği yönündeki spekülasyonları da ateşledi. 

  Trump, destekçilerinin 6 Ocak Capitol isyanına katılmasının ardından Twitter ve diğer sosyal medya platformlarından kalıcı olarak yasaklanmadan önce yaklaşık 90 milyon takipçiye sahipti.

  Eski Başkan, Musk'ın hamlesinden sonra bile Twitter'a dönme niyetinde olmadığını açıkladı. Fox News'e Musk'ın şirkette "iyileştirmeler yapacağını", ancak "Truth Social'de üzerinde kalmayı" tercih ettiğini söyledi.

  Truth Social Şubat ayında App Store'da piyasaya sürülmesinden bu yana, bazı kullanıcıların uygulamaya erişememesi veya uzun bir bekleme listesine alınması nedeniyle teknik sorunlarla karşı karşıya kaldı.

  Trump'ın sosyal medya uygulamasını yöneten Digital World Acquisition Corp. düzenleyici onayı alabilirse Truth Social'ı halka açma sözü verdi. Ancak Twitter'ın hisse senedi Çarşamba günü toparlandı ve %11'den fazla yükseldiği için bu tehlikeli görünüyor.

  Ancak hisse senedi hala Musk'ın Twitter'dan yüzde 9 hisse aldığını ilk açıkladığı tarihten bu yana yüzde 20'den fazla düştü. 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Elon Musk ve Tim Cook Arasında Görüşme Sağlandı! İkilinin Görüşmesinden Sonra Aradaki Buzlar Eridi!

  Elon Musk ile Tim Cook arasında Musk'ın Twitter üzerinden yaptığı eleştirilerden dolayı gerginlik vardı. İkili, yüz yüze görüştü ve yükselen tansiyon düştü!

  Tesla Semi İçin Geri Sayım! Elon Musk Menzili Açıkladı

  Elon Musk, Tesla Semi hakkında Twitter üzerinden bilgiler verdi. Tam yük ile 805 km menzile ulaşabilecek Tesle Semi'nin teslimatı 1 Aralık'ta başlayacak.

  Elon Musk’tan iPhone ve Android'e Gözdağı! Kendi Telefonunu Üreterek Dev Şirketleri Zora Mı Sokacak?

  Twitter'ın App Store ve Google Play’den kaldırılması dedikoduları Musk’ı sinirlendirdi. Musk, bu dedikoduları kendi telefonunu çıkarma tehdidi ile cevapladı.

  Elon Musk Twitter’ın İflasın Eşiğinde Olduğunu Söyledi!

  Elon Musk yaptığı son açıklamada Twitter’ın bu şekilde devam ederse iflas edeceğini söyledi. Musk, umduğunu bulamadığını ve gelirlerin düşük olduğunu duyurdu.

  Elon Musk, Trump'ın Sosya Medyasıyla Dalga Geçti: İsmi Trumpet Olsun

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et