R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Elon Musk Açıklıyor: Twitter'ın Değeri Neden Düştü?

  Elon Musk, geçtiğimiz yıl 44 milyar dolara satın aldığı Twitter'ın değerinin yarı yarıya düşmesine dikkat çekti.

  Yigit Aksüt
  Yigit Aksüt R10 Editörü
  26.03.2023 15:40 1229 2 dk okuma süresi
  Elon Musk Açıklıyor: Twitter'ın Değeri Neden Düştü?
  Son Düzenleme:

  Musk, çalışanlara hisse senetleri hakkında gönderdiği e-postada, "kasadaki paranın bitmesine yaklaşık 4 ay kaldığını" söyleyerek radikal değişikliklerin gerekli olduğunu belirtti. Çalışanların mali teşviklerinin şirketle uyumlu olması gerektiğini ve çalışanlara ödenecek hisse senedi hibelerinin tekrar düşünüleceğini yazdı. Twitter'ın şu anki değerlemesi, satın alındığı dönemdeki 44 milyar dolara kıyasla çok daha az olan 20 milyar dolar.

  Elon Musk'tan Çalışanlara Şok E-Posta: Twitter Sadece 20 Milyar Dolar Değerinde 

  Twitter'ın değerinin 20 milyar dolara kadar düştüğünü kabul eden CEO Elon Musk, çalışanlara gönderdiği bir e-postada şirketin mali durumunu anlattı. Satın alındığı dönemde 44 milyar dolar değerinde olan şirketin şu anki değeri, yarıdan bile daha az. Musk, radikal değişikliklerin gerekli olduğunu belirterek, çalışanlardan "ters bir başlangıç" istedi.

  Şirketin mali teşviklerinin uyumlu olması gerektiğini ve çalışanlara ödenecek hisse senedi hibelerinin tekrar düşünüleceğini vurguladı. Musk, Twitter’ı satın aldığı 44 milyar dolara kıyasla çok daha az olan 20 milyar dolarlık bir değerlemeye ulaştığını da dile getirdi.

  Twitter CEO’su platformun 250 milyar dolarlık bir değerlemeye ulaşacağını düşünse de, Musk’un bu açıklaması, şirketin geleceği için endişeleri artırdı. Önlerinde zorlu bir yol olduğunu ifade eden Musk, çalışanların hisselerini satabileceklerini de açıkladı. Musk, Twitter’ın satın alınmasından sonra kemer sıkma politikasına geçmişti. Şirketteki 7500 çalışandan sadece 1300’ü tutulmuş, ofisteki eşyalar satışa çıkarılmış ve hatta ofis kirasının bile ödenmediği ortaya çıkmıştı.

  Sonuç olarak, Elon Musk’un açıklamaları Twitter’ın geleceği için endişeleri artırsa da, CEO’nun radikal değişiklikler yapmak için atacağı adımların şirketin kaderini değiştirebileceği düşünülüyor.

  SEO Danışmanı - İçerik Yöneticisi / R10.net

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Meta, Facebook Verilerinin ABD'ye Aktarılması Nedeniyle Rekor Para Cezasına Çarptırıldı

  Avrupa Birliği veri düzenleyicileri, Facebook çatı şirketi Meta'yı rekor düzeyde cezalandırdı. Ayrıca AB'nin ABD'ye veri aktarımının durdurulmasını talep etti!

  Google Hesabınız Neden Kalıcı Olarak Silinir ve Nasıl Engellenir?

  İnternet dünyasının temizliği en alt tabakadan başlar: Google aktif olmayan hesapları siliyor. İşte bu konuda bilmeniz gereken tüm detaylar...

  Elon Musk, Twitter'ın Yeni CEO'sunu Buldu!

  Sosyal medya gündeminden düşmeyen Elon Musk, nihayet koltuğu bırakıyor. Twitter'ın yeni CEO'su kısa sürede göreve başlayacak!

  Twitter DM'ler Artık Şifreli: Elon Musk Bile Erişemeyecek!

  Elon Musk, Twitter'da yenilikler hakkında duyuru yaptı. Platformda DM'lerin artık şifreleneceğini ve kendisinin bile bu mesajları göremeyeceğini açıkladı.

  Elon Musk Açıklıyor: Twitter'ın Değeri Neden Düştü?

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et