R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Elon Musk Açıklıyor: Twitter'ın Değeri Neden Düştü?

  Elon Musk, geçtiğimiz yıl 44 milyar dolara satın aldığı Twitter'ın değerinin yarı yarıya düşmesine dikkat çekti.

  Yigit Aksüt
  Yigit Aksüt R10 Editörü
  26.03.2023 15:40 1368 2 dk okuma süresi
  Elon Musk Açıklıyor: Twitter'ın Değeri Neden Düştü?
  Son Düzenleme:

  Musk, çalışanlara hisse senetleri hakkında gönderdiği e-postada, "kasadaki paranın bitmesine yaklaşık 4 ay kaldığını" söyleyerek radikal değişikliklerin gerekli olduğunu belirtti. Çalışanların mali teşviklerinin şirketle uyumlu olması gerektiğini ve çalışanlara ödenecek hisse senedi hibelerinin tekrar düşünüleceğini yazdı. Twitter'ın şu anki değerlemesi, satın alındığı dönemdeki 44 milyar dolara kıyasla çok daha az olan 20 milyar dolar.

  Elon Musk'tan Çalışanlara Şok E-Posta: Twitter Sadece 20 Milyar Dolar Değerinde 

  Twitter'ın değerinin 20 milyar dolara kadar düştüğünü kabul eden CEO Elon Musk, çalışanlara gönderdiği bir e-postada şirketin mali durumunu anlattı. Satın alındığı dönemde 44 milyar dolar değerinde olan şirketin şu anki değeri, yarıdan bile daha az. Musk, radikal değişikliklerin gerekli olduğunu belirterek, çalışanlardan "ters bir başlangıç" istedi.

  Şirketin mali teşviklerinin uyumlu olması gerektiğini ve çalışanlara ödenecek hisse senedi hibelerinin tekrar düşünüleceğini vurguladı. Musk, Twitter’ı satın aldığı 44 milyar dolara kıyasla çok daha az olan 20 milyar dolarlık bir değerlemeye ulaştığını da dile getirdi.

  Twitter CEO’su platformun 250 milyar dolarlık bir değerlemeye ulaşacağını düşünse de, Musk’un bu açıklaması, şirketin geleceği için endişeleri artırdı. Önlerinde zorlu bir yol olduğunu ifade eden Musk, çalışanların hisselerini satabileceklerini de açıkladı. Musk, Twitter’ın satın alınmasından sonra kemer sıkma politikasına geçmişti. Şirketteki 7500 çalışandan sadece 1300’ü tutulmuş, ofisteki eşyalar satışa çıkarılmış ve hatta ofis kirasının bile ödenmediği ortaya çıkmıştı.

  Sonuç olarak, Elon Musk’un açıklamaları Twitter’ın geleceği için endişeleri artırsa da, CEO’nun radikal değişiklikler yapmak için atacağı adımların şirketin kaderini değiştirebileceği düşünülüyor.

  SEO Danışmanı - İçerik Yöneticisi / R10.net

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Apple Vision Pro 2’nin Çıkış Tarihi Gecikecek: İşte Nedeni!

  Apple Vision Pro 2'nin çıkışı için en az 18 ay beklenmesi gerektiği belirtiliyor. Aynı zamanda yeni modelde ele alınması gereken birçok sorun bulunuyor.

  Apple, iOS 17.3 Güncellemesini Geri Çekti: İşte Nedenleri!

  Apple, 3 Ocak'ta iOS 17.3 beta 2'yi duyurdu. Bu yeni sürüm, bir dizi soruna yol açarak birçok iPhone modelinin kullanılamaz hale gelmesine neden oldu.

  Eğlencenin ve Farklı Deneyimlerin Merkezi Antalya’yı Neden Tercih Etmelisiniz?

  Akdeniz’in incisi Antalya’nın turizm cenneti olduğu herkes tarafından bilinir. Bu unvanı sonuna kadar hak eden Antalya’da tatile, seyahate ve eğlenceye dair her şeyi bulabilirsiniz.

  Katlanabilir Akıllı Telefonlar Beklenen İlgiyi Göremedi: İşte Nedenleri!

  Katlanabilir telefonlar, şu anda akıllı telefon pazarının sadece %1'lik bir kısmını temsil etse de üreticiler, bunu geniş kitlelere ulaştırma konusunda kararlılar.

  Elon Musk Açıklıyor: Twitter'ın Değeri Neden Düştü?

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et