R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Microsoft'tan Xbox Kullanıcılarına Büyük Uyarı: Xbox'ta Üçüncü Taraf Aksesuarların Kullanımı Yasaklanıyor!

  Microsoft, gelecek aydan itibaren Xbox konsollarında lisanssız üçüncü taraf aksesuar kullanımını kısıtlayacak. Bu konuda kullanıcılara bilgilendirme mesajları göndermeye başlamış durumda.

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  30.10.2023 16:21 1541 1 dk okuma süresi
  Microsoft'tan Xbox Kullanıcılarına Büyük Uyarı: Xbox'ta Üçüncü Taraf Aksesuarların Kullanımı Yasaklanıyor!
  Son Düzenleme:

  12 Kasım 2023'ten itibaren Microsoft, Xbox oyun konsollarında lisanssız üçüncü taraf aksesuar kullanımını yasaklayacak. Bu kararın arkasında kullanıcılara "0x82d60002" hata kodlu bir uyarı mesajıyla duyurulduğunu gördük. 

  Microsoft'un bu uyarıda vurguladığı en önemli konu, bu tür aksesuarların "konsol sorunlarına" neden olabileceği. Eğer kullandığınız aksesuarın Microsoft'tan lisanslı olup olmadığını merak ediyorsanız aynı uyarı mesajı içerisinde kullanıcılara yönlendirilen bir web bağlantısı bulunuyor. Bu bağlantı, kullanıcıları doğrudan Xbox mağazasına yönlendiriyor.

  Üçüncü Taraf Oyun Kumandalarında Yaşanan Sorunlar

  Oyuncular arasında bazı üçüncü parti oyun kumandalarının çalışmamaya başladığına dair şikayetler yükseliyor. Bu sorunun sadece ucuz taklit ürünler için geçerli olmadığını belirtmek gerek. Hatta tanınmış markalar da bu sorunla karşı karşıya. 

  Özellikle Brook Gaming gibi öne çıkan markalar, Microsoft'un bu yeni değişikliği konusunda resmî açıklamalarda bulundu. Brook Gaming, ürünlerinin Xbox konsollarında sorunsuz bir şekilde çalışması için yeni çözümler arayışı içinde olduklarını duyurdu.

  Microsoft'un Kablosuz Aksesuar Lisanslama Hedefi

  Bu yasaklamanın sadece oyun kumandalarıyla sınırlı olmadığını düşünmek mantıklı. Microsoft, kablosuz kulaklıklar da dahil olmak üzere kablosuz aksesuar lisanslama programını genişletmeyi planlıyor gibi görünüyor. Artık üçüncü parti markaların Xbox aksesuarları üretirken Microsoft'tan lisans alması gerekecek. Bu durum, Xbox oyun konsollarında daha kaliteli ve güvenilir bir oyun deneyimi sunmayı amaçlıyor olabilir.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Android 15, Bazı Modellerin Son Büyük Güncellemeleri Olacak: İşte Güncelleme Alacak Xiaomi Telefonlar!

  Android 15 güncellemesi ile birçok Xiaomi, Redmi ve Poco modeli son büyük güncellemelerini alacak. İşte son büyük güncellemesini alacak modeller!

  Microsoft, Xbox 360 Sunucularını Kapatıyor: Bir Devir Kapanıyor!

  Microsoft, Xbox 360 sunucularını ve dijital mağazasını 29 Temmuz 2024'te kapatıyor. Kullanıcılar, eski oyunlarına yeni konsollardan erişebilecekler.

  Microsoft, Xbox Game Pass Abonelik Ücretlerine Büyük Zam Geliyor!

  Microsoft, Xbox Game Pass abonelik ücretlerine zam yapıyor. Game Pass Ultimate, PC Game Pass ve Core için yeni fiyatlar 10 Temmuz 2024'te yürürlüğe girecek.

  Apple’dan Büyük Sürpriz: ‘Plus’ Serisinin Yerini ‘Slim’ Alabilir!

  Apple, iPhone 17 serisinde "Plus" modelini iptal edebilir ve yerine daha ince ve hafif olan iPhone 17 Slim modelini getirebilir.

  Microsoft'tan Xbox Kullanıcılarına Büyük Uyarı: Xbox'ta Üçüncü Taraf Aksesuarların Kullanımı Yasaklanıyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et