R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Sony Satın Alımlara Devam Ediyor! Şimdide Repeat.gg’yi Alıyor

  Son dönemdeki satın alımlarıyla dikkatleri üzerine çeken Sony, yeni satın alımları açıklamaya devam ediyor. Dijital oyun sektörüne hakimiyetini güçlü şekilde hissettiren Sony’den espor atağı geldi. İşte detaylar!

  Yağız Özgün Kocabaş
  Yağız Özgün Kocabaş R10 Editörü
  20.07.2022 12:49 1528 2 dk okuma süresi
  Sony Satın Alımlara Devam Ediyor! Şimdide Repeat.gg’yi Alıyor
  Son Düzenleme:

  Oyun piyasası 2022 yılında oldukça hareketli geçiyor. Özellikle de Sony PlayStation ile Microsoft Xbox arasında devam eden rekabet, yeni gelişmeleri beraberinde getiriyor. Özellikle her iki şirket tarafından 2022 yılında çok sayıda önemli oyun geliştiricisi veya dağıtıcısı satın alınmıştı. Sony, yine yeni bir satın alımla gündeme gelmeyi başardı. Şirket tarafından yapılan açıklamaya, dünyanın en popüler espor platformu “Repeat.gg” satın alımı için görüşmeler gerçekleştiriliyor. 

  Espor’un En Büyüğü

  Repeat.gg

  Sony tarafından satın alınacağı açıklanan Repeat.gg platformu, oyun sektöründe geniş bir pazara hakimdir. Özellikle de dünya genelinde platformun 2.3 Milyonu aşkın kullanıcısı bulunduğu belirtiliyor. Ayrıca platform üzerinde 100 Bini aşkın turnuvanın gerçekleştirildiği de biliniyor. Satın alımla birlikte PlayStation dışındaki tüm platformlarda aktif olarak hizmet vermeye devam edeceği de belirtiliyor.

  Çok uzun zamandır Sony Interactive Etertainment cephesinde espor sektörüne yönelik büyük bir hedef bulunduğu iddia ediliyordu. Özellikle PlayStation ile birlikte oyun konsolu alanında ve satın aldığı şirketlerle PC oyunları alanında önemli bir Pazar elde etmişti. Şirket şimdi de bu pazarını profesyonel oyuncuların mücadele ettiği espor alanında da büyütmeyi hedefliyor.

  Şirket tarafından yapılan açıklamada profesyonel, yarı profesyonel veya amatör kademedeki tüm espor oyuncuları için engelsiz, kaliteli ve geniş imkanlar taşıyan bir alan yaratma hedeflerinin olduğu belirtildi. Bu doğrultuda da sektör paydaşlarını heyecanlandıracak yeniliklerinde geleceğine dair sinyaller verildi.

  Sony’in espor sektörüne getireceği yenilikler ve katkılarıyla ilgili siz ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorum kısmından veya R10.NET Forum’dan iletebilirsiniz.

  2008'den bugüne profesyonel içerik yazarlığı!

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  WhatsApp, Yenilenmeye Devam Ediyor: Favori Kişiler Özelliği Geliyor!

  WhatsApp, iOS için yeni 'Favori Kişiler' özelliğini test ediyor. Kullanıcılar, artık sık iletişim kurdukları kişileri kolayca erişebilecekler.

  Google’dan Dev Hamle: Beşinci Nesil Tensor İşlemcisini Test Ediyor!

  Google, teknoloji dünyasında yeni bir sayfa açıyor. Kendi tasarımı beşinci nesil Tensor işlemcisini tanıtarak mobil işlemci pazarında çığır açmaya hazırlanıyor.

  Volkswagen, Yapay Zekaya Geçiyor: ChatGPT’yi Araçlarına Entegre Ediyor!

  Volkswagen, ChatGPT entegrasyonu ile araçlarında devrim yaratıyor. Daha sezgisel ve etkileşimli bir sürüş deneyimi için bu yenilik, önemli adımlardan biri.

  iPhone 16 Pro ile İlgili Sızıntılar Gelmeye Devam Ediyor: Yüksek Kaliteli Render Görüntüleri Paylaşıldı!

  Bugün ortaya çıkan iPhone 16 Pro'ya ait yüksek çözünürlüklü render görüntüleri, bu yeni modelin olası tasarımını gözler önüne seriyor.

  Sony Satın Alımlara Devam Ediyor! Şimdide Repeat.gg’yi Alıyor

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et