R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Sony Satın Alımlara Devam Ediyor! Şimdide Repeat.gg’yi Alıyor

  Son dönemdeki satın alımlarıyla dikkatleri üzerine çeken Sony, yeni satın alımları açıklamaya devam ediyor. Dijital oyun sektörüne hakimiyetini güçlü şekilde hissettiren Sony’den espor atağı geldi. İşte detaylar!

  Yağız Özgün Kocabaş
  Yağız Özgün Kocabaş R10 Editörü
  20.07.2022 12:49 1556 2 dk okuma süresi
  Sony Satın Alımlara Devam Ediyor! Şimdide Repeat.gg’yi Alıyor
  Son Düzenleme:

  Oyun piyasası 2022 yılında oldukça hareketli geçiyor. Özellikle de Sony PlayStation ile Microsoft Xbox arasında devam eden rekabet, yeni gelişmeleri beraberinde getiriyor. Özellikle her iki şirket tarafından 2022 yılında çok sayıda önemli oyun geliştiricisi veya dağıtıcısı satın alınmıştı. Sony, yine yeni bir satın alımla gündeme gelmeyi başardı. Şirket tarafından yapılan açıklamaya, dünyanın en popüler espor platformu “Repeat.gg” satın alımı için görüşmeler gerçekleştiriliyor. 

  Espor’un En Büyüğü

  Repeat.gg

  Sony tarafından satın alınacağı açıklanan Repeat.gg platformu, oyun sektöründe geniş bir pazara hakimdir. Özellikle de dünya genelinde platformun 2.3 Milyonu aşkın kullanıcısı bulunduğu belirtiliyor. Ayrıca platform üzerinde 100 Bini aşkın turnuvanın gerçekleştirildiği de biliniyor. Satın alımla birlikte PlayStation dışındaki tüm platformlarda aktif olarak hizmet vermeye devam edeceği de belirtiliyor.

  Çok uzun zamandır Sony Interactive Etertainment cephesinde espor sektörüne yönelik büyük bir hedef bulunduğu iddia ediliyordu. Özellikle PlayStation ile birlikte oyun konsolu alanında ve satın aldığı şirketlerle PC oyunları alanında önemli bir Pazar elde etmişti. Şirket şimdi de bu pazarını profesyonel oyuncuların mücadele ettiği espor alanında da büyütmeyi hedefliyor.

  Şirket tarafından yapılan açıklamada profesyonel, yarı profesyonel veya amatör kademedeki tüm espor oyuncuları için engelsiz, kaliteli ve geniş imkanlar taşıyan bir alan yaratma hedeflerinin olduğu belirtildi. Bu doğrultuda da sektör paydaşlarını heyecanlandıracak yeniliklerinde geleceğine dair sinyaller verildi.

  Sony’in espor sektörüne getireceği yenilikler ve katkılarıyla ilgili siz ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorum kısmından veya R10.NET Forum’dan iletebilirsiniz.

  2008'den bugüne profesyonel içerik yazarlığı!

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  iOS 17.5 Sorunları Bitmiyor: Silinen Fotoğraflar Geri Dönmeye Devam Ediyor

  Apple'ın iOS 17.5 güncellemesiyle birlikte birçok kullanıcı, cihazlarından sildikleri fotoğrafların tekrar görünmesi sorunu ile karşı karşıya kalıyor. Daha da endişe verici olan, bu sorunun ikinci el iPhone ve iPad kullanıcılarını da etkiliyor olması.

  Sony'nin Ultra Hassas Mikrocerrahi Robotu: Mısır Tanesi Dikme Yeteneği ile Dikkat Çekiyor

  Sony'nin ultra hassas mikrocerrahi robotu, cerrahlara en küçük dokularda bile üstün hassasiyetle müdahale imkanı sunarak mikrocerrahide yeni bir dönem başlatıyor.

  WhatsApp Yeniliklerine Devam Ediyor: Çevrimdışı Dosya Paylaşım Özelliği Geliyor!

  WhatsApp, yakın çevredeki kişilerle çevrimdışı dosya paylaşımı yapmayı sağlayacak yeni bir özelliği test ediyor. Yenilik, gizlilik ve kolay erişim sunuyor

  ŞOK Marketler’den Yeni Hamle: Online Market Platformu İstegelsin'i Satın Aldı!

  ŞOK Marketler, online market platformu İstegelsin'i 220 milyon TL karşılığında tamamen satın aldıklarını açıkladı.

  Sony Satın Alımlara Devam Ediyor! Şimdide Repeat.gg’yi Alıyor

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et