R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Sony Satın Alımlara Devam Ediyor! Şimdide Repeat.gg’yi Alıyor

  Son dönemdeki satın alımlarıyla dikkatleri üzerine çeken Sony, yeni satın alımları açıklamaya devam ediyor. Dijital oyun sektörüne hakimiyetini güçlü şekilde hissettiren Sony’den espor atağı geldi. İşte detaylar!

  Yağız Özgün Kocabaş Yağız Özgün Kocabaş 20.07.2022 12:49 1223 2 dk okuma süresi
  Sony Satın Alımlara Devam Ediyor! Şimdide Repeat.gg’yi Alıyor
  Son Düzenleme:

  Oyun piyasası 2022 yılında oldukça hareketli geçiyor. Özellikle de Sony PlayStation ile Microsoft Xbox arasında devam eden rekabet, yeni gelişmeleri beraberinde getiriyor. Özellikle her iki şirket tarafından 2022 yılında çok sayıda önemli oyun geliştiricisi veya dağıtıcısı satın alınmıştı. Sony, yine yeni bir satın alımla gündeme gelmeyi başardı. Şirket tarafından yapılan açıklamaya, dünyanın en popüler espor platformu “Repeat.gg” satın alımı için görüşmeler gerçekleştiriliyor. 

  Espor’un En Büyüğü

  Repeat.gg

  Sony tarafından satın alınacağı açıklanan Repeat.gg platformu, oyun sektöründe geniş bir pazara hakimdir. Özellikle de dünya genelinde platformun 2.3 Milyonu aşkın kullanıcısı bulunduğu belirtiliyor. Ayrıca platform üzerinde 100 Bini aşkın turnuvanın gerçekleştirildiği de biliniyor. Satın alımla birlikte PlayStation dışındaki tüm platformlarda aktif olarak hizmet vermeye devam edeceği de belirtiliyor.

  Çok uzun zamandır Sony Interactive Etertainment cephesinde espor sektörüne yönelik büyük bir hedef bulunduğu iddia ediliyordu. Özellikle PlayStation ile birlikte oyun konsolu alanında ve satın aldığı şirketlerle PC oyunları alanında önemli bir Pazar elde etmişti. Şirket şimdi de bu pazarını profesyonel oyuncuların mücadele ettiği espor alanında da büyütmeyi hedefliyor.

  Şirket tarafından yapılan açıklamada profesyonel, yarı profesyonel veya amatör kademedeki tüm espor oyuncuları için engelsiz, kaliteli ve geniş imkanlar taşıyan bir alan yaratma hedeflerinin olduğu belirtildi. Bu doğrultuda da sektör paydaşlarını heyecanlandıracak yeniliklerinde geleceğine dair sinyaller verildi.

  Sony’in espor sektörüne getireceği yenilikler ve katkılarıyla ilgili siz ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorum kısmından veya R10.NET Forum’dan iletebilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Instagram NFT Dünyasındaki Yerini Alıyor

  Instagram kullanıcılara hesaplarında kripto para cüzdan bağlantısı yapmaya izin verecek. Artık Instagram NFT koleksiyon paylaşımı yapılabilecek.

  Amazon Otonom Süpürge Üreticisi iRobot Şirketini Satın Alıyor!

  Amazon, şaşırtan bir kararla otonom temizlik şirketi iRobot'u tam 1.7 Milyar Dolar'a satın alacak. Satın alıma dair detaylar ve ilk tepkilerde ortaya çıktı. İşte o detaylar ve tepkilerin nedenleri!

  Getir Büyümeye Devam Ediyor: İlk Fiziksel Marketini Açtı!

  Dünya genelinde 8 ülkede hizmet veren Getir, depolarını fiziksel süpermarkete dönüştürme kararı aldı.

  Elif 1377

  Apple’nin Alacağı Büyük Satın Alımla Netflix’i Alacağı İddia Edildi!

  2022 yılının 2. çeyrek dönemine ilişkin mali raporlarını açıklayan Apple'de CEO Tim Cook, şirket yatırımcılarıyla bir araya geldi. Mali döneme ve gelecek döneme ilişkin değerlendirmelerin yapıldığı toplantıdan Netflix'in satın alınması ihtimali çıktı.

  Sony Satın Alımlara Devam Ediyor! Şimdide Repeat.gg’yi Alıyor

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et