R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  PS5 Pro Çıkışı Belirsiz: Tüm Kaynaklar PS6 İçin Ayrıldı

  Sony, PS6 tasarımı üzerinde çalışmalarını sürdürürken, oyuncuların merakla beklediği özellikler de tartışma konusu olmaya başladı. Firma, PS5'in başarısını göz önünde bulundurarak, PS6'nın daha gelişmiş bir konsol olmasını hedefliyor.

  Yigit Aksüt
  Yigit Aksüt R10 Editörü
  13.03.2023 13:30 1532 2 dk okuma süresi
  PS5 Pro Çıkışı Belirsiz: Tüm Kaynaklar PS6 İçin Ayrıldı
  Son Düzenleme:

  Sony, PS5 Pro ara modeli için ayrılmış olan kaynakları doğrudan PS6'ya yönlendiriyor. PlayStation 5 sonrası çıkması beklenen ara modelin çıkışı belirsizleşti. Mark Cerny'nin yeni tasarım ekibinin başına geçebileceği de söylentiler arasında.

  PS5 Üretim Sıkıntılarını Aştı

  PlayStation 5 üretiminde yaşanan sıkıntıların ardından Sony, yeni bir strateji belirledi. Yeniden rekor satış rakamlarına ulaşan PS5, firmanın PS5 Pro ara modeli projesini rafa kaldırmasına sebep oldu.

  PS6 Hazırlıkları Başladı

  PS5 sonrası piyasaya sürüleceği beklenen ara model, beklenenden farklı bir karara işaret ediyor. Sony, doğrudan PS6 hazırlıklarına başlamış durumda. Şirket, PS6 konsolu için önemli bir kaynak ayırmış durumda. İş birlikleri, pazarlama, donanım ve yazılım geliştirme çalışmaları için büyük bir adım atan firma, PS5 Pro projesini askıya almış olabilir.

  Mark Cerny Yeniden PS6 Ekibinin Başında Olabilir

  ABD'li Mark Cerny, PlayStation tarihinin ilk kez PS tasarlayan ekibinin başına geçerek PS4'ün başarısında önemli rol oynamıştı. Şimdi ise, Sony'nin PS6 ekibinin başına yeniden geçebilir. Firmanın, PS6 için en erken 2028 yılını işaret ettiği de bilinenler arasında. Bu süreçte, Sony'nin harici optik sürücülü yeni bir versiyon ile piyasaya sürülmesi bekleniyor.

  Sony'nin PS6 için ayrılan kaynakları, yeni bir konsol tasarımı üzerinde çalıştığını gösteriyor. Bu nedenle, PS5 Pro çıkışı belirsizleşmiş durumda. Oyuncuların merakla beklediği ara model, PS6 tasarımı ile birlikte bir sonraki adımda piyasaya sürülebilir.

  PS6'nın Beklenen Özellikleri

  Sony, PS6 tasarımı üzerindeki çalışmalarını sürdürürken, oyuncuların merakla beklediği özellikler de gündemde. PS5'in başarısını göz önünde bulunduran firma, PS6'da daha da gelişmiş bir konsol sunmayı hedefliyor.

  PS6'nın muhtemel özellikleri arasında, yüksek performanslı bir işlemci ve güçlü bir grafik işlemcisi yer alıyor. Ayrıca, daha yüksek hızda veri aktarımı sağlamak için SSD depolama birimi kullanılması planlanıyor. Bu da oyunların daha hızlı yükleme süreleri ve daha akıcı bir oynanış sunması anlamına geliyor.

  PS6'da, daha önceki PlayStation modellerinde yer alan DualSense teknolojisi de geliştirilecek. Daha hassas dokunsal geri bildirim ve titreşim özellikleri ile daha gerçekçi bir oyun deneyimi sunulacak. PS6, bir önceki modelinden daha ince bir tasarıma sahip olacak. Bu, daha az yer kaplaması ve daha estetik bir görünüm sunması anlamına geliyor.

  Sony, PS6 için ayrılan kaynakları, oyunculara benzersiz bir oyun deneyimi sunacak bir konsol tasarımı için kullanıyor. PS5 Pro'nun çıkışı belirsiz olsa da, PS6'nın çıkışı için heyecanlı bekleyiş devam ediyor.

  SEO Danışmanı - İçerik Yöneticisi / R10.net

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Type-C girişli AirPods Pro 2 yolda İşte detaylar

  Apple, yeni AirPods Pro 2 modellerinde Type-C girişine yer vereceğini sızdırılan bilgilerle duyurdu. Kısa bir süre önce piyasaya sürülen iOS 16.4 geliştirici beta sürümü, yeni AirPods'lara ve bir AirPods kılıfına referans vererek bu bilgiyi doğruladı.

  GitHub, Copilot X'i Duyurdu: Yazılımcılar İçin Devrim Niteliğinde Yenilikler

  GitHub, yazılım geliştirme alanında lider platform olma özelliğini sürdürürken, Copilot X ile yapay zeka odaklı yazılım geliştirme konusunda büyük bir adım atmaya hazırlanıyor.

  Oppo Pad 2 İçin Geri Sayım: Resmi Tanıtım Görselleri Ortaya Çıktı!

  Oppo Pad 2 modelinin resmi tanıtım görüntülerini lansmandan önce paylaştı. İşte ayrıntılar!

  Kablosuz Kulaklık Kullanıcıları İçin Qualcomm'dan Müjde: Ücretsiz aptX Kodek Desteği

  Qualcomm, birçok markanın tercih ettiği aptX kodek bileşenlerinden bazılarını Android Açık Kaynak Projesi'ne (AOSP) ücretsiz ekleyeceğini açıkladı. Bu gelişme, kablosuz kulaklık kullanıcıları için önemli bir gelişme olarak görülüyor.

  PS5 Pro Çıkışı Belirsiz: Tüm Kaynaklar PS6 İçin Ayrıldı

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et