R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Roblox Yapay Zeka ile Oyun Yapmayı Mümkün Kılıyor

  Roblox, oyun yapımını daha kolay ve zahmetsiz hale getiren üretken yapay zeka oyun oluşturma araçlarını kullanıma sundu: Code Assist ve Material Generator.

  Yigit Aksüt
  Yigit Aksüt R10 Editörü
  23.03.2023 14:43 1356 2 dk okuma süresi
  Roblox Yapay Zeka ile Oyun Yapmayı Mümkün Kılıyor
  Son Düzenleme:

  Geçtiğimiz ay, Roblox yapay zeka destekli içerik oluşturma vizyonunu açıklamış ve bu doğrultuda sadece metin komutlarıyla kodlar, üç boyutlu modeller ve daha fazlasının oluşturulabileceğini belirtmişti. Şimdi ise, isteyen herkes Roblox'ta içerik oluşturucu olabilecek. Yapay zeka destekli Code Assist ve Material Generator araçları kullanıma sunuldu.

  Roblox'tan Yapay Zeka Hamlesi

  Code Assist ve Material Generator şimdilik beta sürecinde kullanılıyor ve her iki araç da metin girdilerini çıktılara dönüştürüyor. Ancak, sadece bu iki aracı kullanarak oyun yapmanın henüz mümkün olmadığını belirtmek önemli. Oyun yapımının kolay bir süreç olmadığına dikkat çeken Roblox Studio Başkanı Stef Corazza, araçların temel kodlama süreçlerini otomatikleştirmeye yardımcı olacağını ifade etti.

  Basit Kodlar ve Üç Boyutlu Nesneler İçin Araçlar

  Bu araçlar şimdilik basit kodların oluşturulması ve üç boyutlu basit nesne dokularının yaratılmasında kullanılacak. Örneğin, "parlak kırmızı kayalı kanyon" veya "lekeli cam" gibi istemlerde bulunulabilecek. Ayrıca, etkileşimli nesnelerin oluşturulması da mümkün. Oyuncu nesne ile etkileşime girdiğinde objenin renk değiştirmesi veya patlaması gibi özellikler bu araçlarla yaratılabilir.

  GPT-3,5 ve GPT-4 ile Benzer Çalışma Prensibi

  Eğer ChatGPT'yi denediyseniz, onun arkasındaki GPT-3,5 veya en yeni GPT-4 modellerinin aynı şekilde isteme dayalı işlevsel kodlar oluşturduğunu görmüşsünüzdür. Roblox'un sunduğu bu iki araç da benzer şekilde çalışıyor. Bununla birlikte, hata yapmaya meyilli oldukları da unutulmamalı. Bu nedenle, oluşturulan kodun bağlamsal olarak uygun olup olmadığını gözden geçirmek ve test etmek kullanıcının sorumluluğunda.

  SEO Danışmanı - İçerik Yöneticisi / R10.net

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Apple tvOS 17 Tanıtıldı: FaceTime, Yenilenen Arayüz ve Daha Fazlası

  Apple, bugün gerçekleştirilen WWDC 2023 etkinliği kapsamında tvOS 17 ve Apple TV 4K için sunulacak yeni özellikleri açıkladı.

  Adaptif Şeffaf Mod ile AirPods'un Yeni Gürültü Engelleme Özelliği

  Apple, bugün düzenlenen WWDC23 etkinliğinde AirPods Pro için heyecan verici bir yenilik duyurdu: "Adaptif Şeffaf Mod". Ayrıca, üç yeni özellik daha tanıtıldı.

  ChatGPT, Akıllı Telefonlarda Yeni Bir Devrim Yaratıyor: İlk Entegrasyon Infinix Note 30 Serisi ile Gerçekleşiyor

  Infinix, Note 30 serisi için ChatGPT robotunu Folax dijital asistanına entegre etmeyi planlıyor. Bu adım, Infinix'in öncü bir hamle yapacağı anlamına geliyor.

  Microsoft Cortana'yı Emekliye Ayırıyor: Windows'un Yeni Yapay Zeka Asistanı Copilot Geliyor!

  Microsoft, yılın sonuna doğru Cortana sesli asistanının Windows üzerindeki desteğini sonlandırıyor. Bunun yerine modern yapay zeka destekli araçlar geliyor!

  Roblox Yapay Zeka ile Oyun Yapmayı Mümkün Kılıyor

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et