R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Reklam Destekli Xbox Cloud Gaming Geliyor: Yeni Bir Dönemin Başlangıcı!

  Xbox Cloud Gaming, şu an için sadece Fortnite oyununa ücretsiz erişim imkanı sağlıyor. Ancak Microsoft'un, oyun sektöründe bazı yenilikçi iş modelleri üzerinde çalıştığına dair işaretler var. Mevcut bilgilere göre şirketin, tamamen ücretsiz, fakat reklamlarla desteklenen bir oyun modeli üzerinde yoğunlaştığı görülüyor.

  Gökhan Güler
  Gökhan Güler R10 Editörü
  14.12.2023 17:09 1808 2 dk okuma süresi
  Reklam Destekli Xbox Cloud Gaming Geliyor: Yeni Bir Dönemin Başlangıcı!
  Son Düzenleme:

  Microsoft'un oyun dünyasında yepyeni bir sayfa açmaya hazırlandığı haberleri, oyunseverler arasında büyük bir heyecan yaratıyor. Şirket, Xbox Cloud Gaming hizmetini (xCloud) yeni bir boyuta taşıyarak ücretsiz ve reklam destekli bir oyun akışı sunmayı planlıyor. Bu devrim niteliğindeki adım, özellikle konsol erişiminin sınırlı olduğu bölgeler için büyük bir fırsat sunuyor.

  ‘30 Saniye Reklam, 2 Saat Oyun’ Devri Başlıyor

  Microsoft Gaming CFO'su Tim Stuart'ın geçtiğimiz aylarda yaptığı açıklamalara göre bu yeni modelde oyuncular, kısa bir reklam izleyerek saatlerce oyun oynama imkanına sahip olacaklar. Bu model, özellikle Afrika, Hindistan, Güneydoğu Asya gibi ekonomik veya teknolojik olarak kısıtlı bölgeler için büyük bir avantaj sağlayacak. Reklam destekli Xbox Cloud Gaming modeli, özellikle telefon kullanımının geleneksel konsol ve bilgisayar oyunlarına göre daha yaygın olduğu pazarlarda etkili olabilir. Bu, Microsoft'un oyun hizmetlerini daha geniş bir kitleye ulaştırmasının önünü açacak bir strateji.

  Microsoft, Xbox Cloud Gaming üzerindeki çalışmalarını yavaşlatmış olsa da bu hizmetin geleceği hâlâ parlak görünüyor. Şirket, 2022 sonuna kadar mevcut oyun kitaplığını destekleme planları yapmış, ancak bu planlar, henüz hayata geçirilmemişti. Ayrıca Xbox Game Pass Ultimate ile birlikte sunulacak ayrı bir abonelik sürümü planları da rafa kaldırıldı. Ancak Microsoft'un Activision Blizzard'ı satın alma çabaları ve PC oyunlarını bulut üzerinden yayınlama planları, Xbox Cloud Gaming hizmetinin gelecekte daha da büyüyeceğinin sinyallerini veriyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  EA Sports FC 25 Geliyor: İşte Tüm Detaylar!

  EA Sports FC 25'in çıkış tarihi, platformları ve yeni özellikleri hakkında tüm detaylar belli oldu. Oyunun 24 Eylül 2024'te piyasaya sürülmesi bekleniyor.

  iOS 18 ile Mesajlar Uygulaması Yenileniyor: İşte Yeni Gelen Özellikler!

  iOS 18 ile Mesajlar uygulamasına gelen yenilikler arasında mesaj planlama, uydu üzerinden mesajlaşma ve RCS desteği gibi dikkat çeken özellikler bulunuyor.

  Samsung Galaxy Watch Ultra Render Görüntüleri Ortaya Çıktı: İşte Yeni Tasarım!

  Samsung Galaxy Watch Ultra'nın render görüntüleri paylaşıldı. Siyah ve Gümüş renk seçenekleriyle gelen model, 500 dolar fiyatla yakında piyasaya sürülecek.

  HMD'nin Yeni Tableti: Snapdragon 7 Gen 2 İle Geliyor!

  HMD Global, Snapdragon 7 Gen 2 işlemcili yeni tableti HMD Slate Tab'ı tanıtmaya hazırlanıyor. Güçlü teknik özellikleri ve yenilikçi tasarımıyla dikkat çekiyor.

  Reklam Destekli Xbox Cloud Gaming Geliyor: Yeni Bir Dönemin Başlangıcı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et