R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  PlayStation 5 Zamlandı! İşte Yeni PlayStation 5 Fiyatı!

  Sony’in PlayStation 5’i içinde zam haberi geldi. PlayStation şirketi başkanı “Jim Ryan”, global pazardaki pek çok bölge için PS5 zammını açıkladı. İşte zam sonrası oluşan yeni PlayStation 5 fiyatı!

  Yağız Özgün Kocabaş
  Yağız Özgün Kocabaş R10 Editörü
  25.08.2022 14:59 2061 2 dk okuma süresi
  PlayStation 5 Zamlandı! İşte Yeni PlayStation 5 Fiyatı!
  Son Düzenleme:

  Teknoloji dünyası, global ekonomide yaşanan daralmadan fazlasıyla etkilenmeye başladı. 2022 yılında pek çok teknoloji devi kar oranlarında düşüş ve hatta zarar açıklamıştı. Apple ve Microsoft gibi devler bile daralan piyasayı sebep göstererek, zamlar açıklamıştı. Son zam haberi de Sony’den geldi. Almanya’da düzenlenen “Gamescom” etkinliğinde yeni ürünlerini tanıtan Sony, “PlayStation 5” için zam açıkladı.

  Kısa süre önce Dolar, Euro karşısında değer kazanarak, daha değerli hale gelmişti. Global ekonomideki bu değişim, teknoloji ürünlerinin fiyatlarına doğrudan yansıdı.

  PlayStation 5 Avrupa Fiyatı Arttı

  Sony, Almanya’da düzenlenen Gamescom etkinliğinde merakla beklenen “DualSense Edge” kontrolcüsünü tanıtmıştı. 

  Küresel ekonomide yaşanan gelişmeler üzerine Sony PlayStation başkanı “Jim Ryan” önemli açıklamalarda buldu. Ryan yaptığı açıklamasında ABD dışındaki pek çok pazarda PlayStation 5 zammı uygulanacağını belirtti. Özellikle de Dolar/Euro paritesindeki beklenmedik değişim, söz konusu zamma gerekçe gösterildi. Dolar’daki değer artışı ve Euro’nun değer kaybetmesi nedeniyle PS5 zammı ABD için geçerli olmayacak.

  PlayStation 5

  Sony, PlayStation 5 zammını Avrupa ülkelerinin yanı sıra Birleşik Krallık içinde uygulayacak. Zamdan etkilenecek diğer bölgeler arasında Kanada, Japonya, Çin ve Avustralya bulunuyor. Ayrıca başta Meksika olmak üzere Güney Amerika ülkeleri de yer alıyor.

  BölgeZam TutarıPlayStation 5(Diskli Versiyon) FiyatıPlayStation 5(Digital Edition) Fiyatı
  Avrupa+50 Euro549.99 Euro449 Euro
  Birleşik Krallık+30 Sterlin479.99 Sterlin389.99 Sterlin
  Japonya+5.000 Yen54.980 Yen44.980 Yen
  Çin+400 Yuan4.299 Yuan3.499 Yuan
  Avustralya +50 AUD799.95$ AUD649.95$ AUD
  Meksika+1.000$ MXN14.999$ MXN12.499$ MXN
  Kanada+20$ CAD649.99$ CAD519.99$ CAD

  Türkiye PlayStation 5 Fiyatı Zamlanacak Mı?

  PlayStation 5

  PlayStation tarafından yapılan zam açıklamasından sonra Türkiye fiyatı da merak edilmeye başlandı. PlayStation 5 Türkiye fiyatı için herhangi bir zam açıklanmadı. Buna karşın yurtdışında ürünün “ana fiyatı” için zam açıklandı. Bu durumunda Türkiye’de de PlayStation 5 fiyatı için ek zam getireceği belirtildi. Söz konusu zam gelişmeleri ve TL’deki değer kaybıyla birlikte kısa vadede yeni zam gelmesi öngörülüyor. Hatta Türkiye’de PlayStation 5 fiyatı 20.000 TL’nin üstüne çıkabilecek.

  PlayStation 5 için açıklanan yeni zam konusunda sizin düşünceleriniz neler? Görüşlerinizi yorum kısmına veya R10.NET Forum’a iletebilirsiniz.

  2008'den bugüne profesyonel içerik yazarlığı!

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Android 15 Güncellemesi Alacak Vivo ve iQOO Modelleri Belli Oldu!

  Google'ın Android 15 güncellemesi alacak vivo ve iQOO modelleri belli oldu. İşte yeni işletim sistemine yükseltilecek cihazların tam listesi ve özellikleri!

  iPhone SE 4'ün Yeni Özellikleri Ortaya Çıktı: iPhone 16 Tasarımıyla Geliyor!

  Apple, iPhone SE 4'ü 2024'ün sonu veya 2025'in başı gibi tanıtacak. Yeni model, iPhone 16 tasarımıyla modern özellikler sunacak ve Face ID teknolojisi ile gelecek.

  Euro Truck Simulator 2: Yeni Japonya Modu Büyük İlgi Gördü!

  Euro Truck Simulator 2'ye eklenen Japonya modu, gerçekçi rotalarıyla dikkat çekti ve oyuncular arasında hızla yayıldı, modun detayları viral oldu.

  Xiaomi 13 Serisi için HyperOS Beta Güncellemesi Yayınlandı: İşte Yeni Gelen Özellikler!

  Xiaomi, 13 serisi için HyperOS beta güncellemesini yayınladı. Güncelleme, bellek kullanımı optimizasyonları, güvenlik yamaları ve yeni widget'larla dikkat çekiyor!

  PlayStation 5 Zamlandı! İşte Yeni PlayStation 5 Fiyatı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et