R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  PlayStation 5 Zamlandı! İşte Yeni PlayStation 5 Fiyatı!

  Sony’in PlayStation 5’i içinde zam haberi geldi. PlayStation şirketi başkanı “Jim Ryan”, global pazardaki pek çok bölge için PS5 zammını açıkladı. İşte zam sonrası oluşan yeni PlayStation 5 fiyatı!

  Yağız Özgün Kocabaş
  Yağız Özgün Kocabaş R10 Editörü
  25.08.2022 14:59 1449 2 dk okuma süresi
  PlayStation 5 Zamlandı! İşte Yeni PlayStation 5 Fiyatı!
  Son Düzenleme:

  Teknoloji dünyası, global ekonomide yaşanan daralmadan fazlasıyla etkilenmeye başladı. 2022 yılında pek çok teknoloji devi kar oranlarında düşüş ve hatta zarar açıklamıştı. Apple ve Microsoft gibi devler bile daralan piyasayı sebep göstererek, zamlar açıklamıştı. Son zam haberi de Sony’den geldi. Almanya’da düzenlenen “Gamescom” etkinliğinde yeni ürünlerini tanıtan Sony, “PlayStation 5” için zam açıkladı.

  Kısa süre önce Dolar, Euro karşısında değer kazanarak, daha değerli hale gelmişti. Global ekonomideki bu değişim, teknoloji ürünlerinin fiyatlarına doğrudan yansıdı.

  PlayStation 5 Avrupa Fiyatı Arttı

  Sony, Almanya’da düzenlenen Gamescom etkinliğinde merakla beklenen “DualSense Edge” kontrolcüsünü tanıtmıştı. 

  Küresel ekonomide yaşanan gelişmeler üzerine Sony PlayStation başkanı “Jim Ryan” önemli açıklamalarda buldu. Ryan yaptığı açıklamasında ABD dışındaki pek çok pazarda PlayStation 5 zammı uygulanacağını belirtti. Özellikle de Dolar/Euro paritesindeki beklenmedik değişim, söz konusu zamma gerekçe gösterildi. Dolar’daki değer artışı ve Euro’nun değer kaybetmesi nedeniyle PS5 zammı ABD için geçerli olmayacak.

  PlayStation 5

  Sony, PlayStation 5 zammını Avrupa ülkelerinin yanı sıra Birleşik Krallık içinde uygulayacak. Zamdan etkilenecek diğer bölgeler arasında Kanada, Japonya, Çin ve Avustralya bulunuyor. Ayrıca başta Meksika olmak üzere Güney Amerika ülkeleri de yer alıyor.

  BölgeZam TutarıPlayStation 5(Diskli Versiyon) FiyatıPlayStation 5(Digital Edition) Fiyatı
  Avrupa+50 Euro549.99 Euro449 Euro
  Birleşik Krallık+30 Sterlin479.99 Sterlin389.99 Sterlin
  Japonya+5.000 Yen54.980 Yen44.980 Yen
  Çin+400 Yuan4.299 Yuan3.499 Yuan
  Avustralya +50 AUD799.95$ AUD649.95$ AUD
  Meksika+1.000$ MXN14.999$ MXN12.499$ MXN
  Kanada+20$ CAD649.99$ CAD519.99$ CAD

  Türkiye PlayStation 5 Fiyatı Zamlanacak Mı?

  PlayStation 5

  PlayStation tarafından yapılan zam açıklamasından sonra Türkiye fiyatı da merak edilmeye başlandı. PlayStation 5 Türkiye fiyatı için herhangi bir zam açıklanmadı. Buna karşın yurtdışında ürünün “ana fiyatı” için zam açıklandı. Bu durumunda Türkiye’de de PlayStation 5 fiyatı için ek zam getireceği belirtildi. Söz konusu zam gelişmeleri ve TL’deki değer kaybıyla birlikte kısa vadede yeni zam gelmesi öngörülüyor. Hatta Türkiye’de PlayStation 5 fiyatı 20.000 TL’nin üstüne çıkabilecek.

  PlayStation 5 için açıklanan yeni zam konusunda sizin düşünceleriniz neler? Görüşlerinizi yorum kısmına veya R10.NET Forum’a iletebilirsiniz.

  2008'den bugüne profesyonel içerik yazarlığı!

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  DC’nin Yeni Evreni Tanıtıldı! İşte Yeni DC Film ve Dizileri!

  Yeniden yapılanmaya giden DC Studios, son dönemdeki hata ve sorunları gidermek için evreni sıfırlamaya karar verdi. 2025'te sinematik evrendeki tüm süper kahramanların hikayesi yeni baştan başlayacak. İşte James Gunn'ın yeni DC evreni!

  Netflix’ten Hesap Paylaşımına Karşı Yeni Önlem

  Netflix, kullanıcılar arasında şifre paylaşımına karşı yeni önlemler almaya devam ediyor. Platformun hesap şifresi paylaşımına karşı getirdiği yeni önleme dair detaylarda belli oldu.

  Redmi Note 11 Pro+ MIUI 14 Güncellemesi Aldı! İşte Yenilikler

  Xiaomi'nin Google tarafından yayınlanan "Android 13" işletim sistemi tabanlı MIUI 14 ara birimini kullanan model sayısı artmaya devam ediyor. Son olarak Redmi Note 11 Pro Plus'a MIUI 14 güncellemesi geldi.

  GeForce Now Yeni Oyunlar ile Oyuncuları Sevindirdi!

  Nvidia GeForce Now için yeni oyun listesini açıkladı. İşte 2023 Şubat ayında GeForce Now için açıklanan yeni oyunlar!

  PlayStation 5 Zamlandı! İşte Yeni PlayStation 5 Fiyatı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et