R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Nokia Game Controller 5000 Özellikleri Neler?

  Nokia Game Controller 5000 modeli özellikleri ve fiyatı ile ortaya çıktı. Gelin haberimizde sizlere bu donanımdan bilgiler sunalım.

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  14.02.2023 19:54 1438 2 dk okuma süresi
  Nokia Game Controller 5000 Özellikleri Neler?
  Son Düzenleme:

  Nokia, genel olarak mobil dünyada adını duyuran bir marka. Şimdi de kendisini oyun kontrolcüsü ile görüyoruz. Şirket, yakın zamanda bilgisayar dünyasına da giriş yapmıştı. Nokia, mobil sektörün yanı sıra adını diğer sektörlerde de duyurmak istiyor. Bunlardan birisi oyun sektörü olmakta. Bu anlamda bir adım atan firma, Game Controller 5000’i tanıtmak üzere.

  Nokia Game Controller 5000 özellikleri

  Nokia’nın yeni kontrolcüsü StreamView platformunda göründü. Platformda ürünün teknik özelliklerinin yanı sıra görsellerine de yer verildi. Oyun kontrolcüsünün öne çıkan özelliklerinden birisi 2 farklı renk seçeneğine yer vermesi. Modelin beyaz ve siyah renklere sahip olacağı ifade edildi.

  Ürünün öne çıkan bir diğer özelliği şarj özellikleri olmakta. Buna göre kontrolcü, 650 mAh batarya kapasitesine yer verecek. Bu kapasite, oyun kolunun 14 saate kadar kullanılmasını sağlayacak. Ürünün USB Type-C üzerinden şarj edileceği de açıklanıyor. Ayrıca tam şarj süresi ise 2 saat olarak dile getiriliyor.

  Nokia’nın yeni oyun kolu ile ilgili bilinmesi gereken bir diğer özellik çeşitli teknolojileri. Bunlardan birisi Bluetooth 5.0 desteği. Ürün, Bluetooth 5.0 desteği ile düşük parazit oranı ve düşük gecikmeli bir deneyim sunacak. Bir diğer teknoloji ise mikrofon desteği. Mikrofona yer veren ürün, oyuncuların sesli sohbete katılmasını sağlayacak.

  Game Controller 5000, 6 eksenli jiroskopa da yer veriyor. Bu da sezgisel kontrol ve hızlı yön değişikliklerini imkanlı hale getiriyor. Yani oyunları oynamak, daha gerçekçi bir hal alıyor. Örneğin oyun kolunun hareketine göre kamera, buna göre tepki verecek. Bu gibi daha pek çok alanda jiroskop kullanılabiliyor.

  Oyun kolu, dokunsal geri bildirim ile daha iyi bir keyif sağlamak istiyor. Dokunsal geri bildirimin yanı sıra kol içerisinde Google asistan tuş da mevcut. Bu tuş ile beraber asistanla iletişim sağlanabiliyor. Oyun kolu, kablosuz ve kablolu olarak kullanılabiliyor.

  Nokia Game Controller 5000 fiyatı ve çıkış tarihi

  Nokia’nın yeni kontrolcüsü ile ilgili oyuncular, fiyat bilgisi de almak istiyor. Yeni oyun kolunun fiyatı hakkında kesin bir bilgi bulunmuyor. Bir satıcıda görünen ürünün fiyatının 52,90 euroya satıldığı ortaya çıktı. Bu da yaklaşık 1.070 liraya tekabül ediyor. Çıkış tarihinin ise yakın olduğu belirtiliyor. Yani Şubat ayı içerisinde ürün, satılmaya başlanabilir.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Yeni Lexus LBX Tanıtıldı: İşte Özellikleri!

  Lexus, önceden ürettiği modellerden büyük ölçüde ayrılan tamamen yeni Lexus LBX modelini tanıttı. Araç, tasarımı ve özellikleriyle büyük beğeni topladı!

  LG'den Yenilikçi Taşınabilir Ekran StanbyME Go: İşte Özellikleri ve Fiyatı

  LG, bir bond çanta içerisinde taşınabilen ekran modelini tanıttı. StanbyME Go isimli ekran modeli, akıllı özellikleri sayesinde kullanıcılara kolaylık sağlıyor.

  Vivo Y35 Plus Serisi Tanıtıldı: İşte Fiyatı ve Özellikleri

  Vivo, Y35 serisine iki yeni model daha ekledi. Y35+ ve Y35m+ isimli yeni modeller, aynı donanım ve tasarıma sahipler!

  Vivo Y36 Serisi Tanıtıldı: İşte Fiyatı ve Özellikleri!

  Vivo Y36, nihayet resmi bir duyuru ile teknoloji severlerin beğenisine sunuldu. Vivo'nun yeni serisi Y36, 5G ve 4G olmak üzere iki farklı modele sahip.

  Nokia Game Controller 5000 Özellikleri Neler?

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et