R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  GeForce NOW’a Eklenecek Yeni Oyunların Listesi Paylaşıldı!

  GeForce NOW hizmeti içerisinde bulunan oyun sayıları her geçen gün artmakta. Oyuncular ise bir sonraki oyunların neler olacağını her zaman heyecanla beklemekteler. 13 Ekim itibarıyla eklenecek oyunlara dair yeni bir açıklama yapıldı!

  Dide Su Kaya
  Dide Su Kaya R10 Editörü
  14.10.2022 00:37 1690 8 dk okuma süresi
  GeForce NOW’a Eklenecek Yeni Oyunların Listesi Paylaşıldı!
  Son Düzenleme:

  GeForce NOW, geliştiricisi Nvidia olan bir bulut oyun hizmet sunucusudur. Bünyesine eklenen oyun kataloğu ise her geçen gün daha da genişlemektedir. Nvidia Türkiye tarafından yeni eklenecek oyunlara dair yeni bir açıklama geldi. Bu açıklamada “Üst düzey PC oyunları bu Perşembe GeForce NOW’a geliyor.” kelimeleri kullanıldı. 

  Chromebook’ları desteklemek için gerçekleştirilen iş birliği

  Nvidia markası, Googleın bulut oyunlar için özel olarak tasarladığı Chromebook’larını destekliyor. Chromebook’lar 120 Hz+ ekran ve 1600 piksel çözünürlük ile eşsiz bir oyun deneyimi sunuyorlar. Chromebook kullanıcıları Fortnite, Genshin Impact ve League of Legends gibi büyük yapımları hızlıca oynanacak. Bu oyunlara ek olarak 100’den fazla oyun hızlı bir şekilde oyuncular tarafından oynanacak.

  GeForce NOW uygulaması ise, Chromebook’larda önceden yüklenmiş olarak yer alacak. Böylece oyuncular vakit kaybetmeden direkt olarak oyun oynamaya başlayacaklar. 

  GeForce NOW’a bu hafta eklenen oyunlar

  Uygulamaya bu hafta yüklenen oyunlar arasında dev yapımlar mevcut. Çıktıkları andan itibaren milyonlarca oyuncu tarafından oynanan, artık GeForce NOW’da yer alacak. Bu hafta eklenen oyunların yer aldığı tablo aşağıda bulunmaktadır:

  GeForce NOW En Son Eklenen Oyunlar
  Asterigos: Curse of the Stars (Steam’de Yeni Sürüm)
  Kamiwaza: Way of the Thief (Steam’de Yeni Sürüm)
  LEGO Bricktales (Steam ve Epic Games’de Yeni Sürüm)
  Ozymandias: Bronze Age Empire Sim (Steam’de Yeni Sürüm)
  PC Building Simulator 2 (Epic Games’de Yeni Sürüm)
  The Last Oricru (13 Ekim’de Steam’de Yeni Sürüm)
  Rabbids: Party of Legends (13 Ekim’de Ubisoft’ta Yeni Sürüm)
  The Darkest Tales (13 Ekim’de Steam’de Yeni Sürüm)
  Scorn (14 Ekim’de Steam ve Epic Games’de Yeni Sürüm)
  Warhammer 40,000: Darktide Kapalı Beta (14 Ekim, 17:00 ile 17 Ekim 11:00’e kadar Steam’de Yeni Sürüm)
  Dual Universe (Steam)

  Asterigos: Curse of the Stars

  Asterigos: Curse of the Stars oyununda, oyuncular heyecan verici savaşlar yaparlar. Bu savaşlar ile farklı yerlerin keşfedilmesi ve sırların ortaya çıkması gerçekleşir. Yüksek bir fantezi dünyası içeren oyun, lanetli bir şehre yolculuk ile başlar. Kayıp babasını kurtarmak için bu yolculuğa çıkan genç Savaşçı Hilda karakteri oyunda yer alır. Oyunun oldukça akıcı ve dinamik bir dövüş sistemi vardır. Bu sistem sayesinde oyunculara aşırı zevkli savaş deneyimi sunar.

  Asterigos: Curse of the Stars oyun özellikleri

  Oyunda sürekli olarak keşfedilen sırlar sayesinde heyecan hep doruktadır. Yunan tasarımlarından ilham alarak yaratılan Aphes şehri oyuncular tarafından keşfedilir. Oyunda silahların hızlı bir şekilde birleştirip değiştirilmesi özelliği de oldukça beğenilmiştir. Bu özellik sayesinde aynı anda iki farklı silah ile savaşmak mümkündür. Bu şekilde karakterler savaş esnasında önceden tahmin edilemeyecek hamleler yaparlar.

  Oyunda 60'tan fazla birbirinden farklı düşman ile savaşma imkanı tanınmaktadır. Oyunun ana hikayesi, yan görevler ile değişiklikler göstererek ilerler. 22 farklı bölüm sonu canavarı ise oyuncuları beklemektedir. 100'den fazla koleksiyon parçasının aranarak bulunmasını oyuncuların görevleri arasındadır. Aynı zamanda onlarca yan görevi tamamlayarak oyunun kaderini belirlemek de oyuncuların ellerindedir.

  Aphes şehrinin sokaklarında Roma ve klasik Yunan tasarımlarına bolca rastlanmaktadır. Sihir ve sırlarla dolu bu şehrin sokakları oyuncular tarafından keşfedilir. Sisler altında kalan sokaklardan derin uçurumlara kadar bir sürü güzel manzara oyuncuları bekler. Bu güzel manzaraların ardında ise beklenmedik tehlikeler oyuncuları heyecanlandırır.

  Asterigos: Curse of the Stars oyununda dövüş stili belirlemek oldukça önemlidir. Kılıç ve kalkan,  çift kılıç, mızrak, asa, sihirli bilezikler ve çekiç oyunda yer alan silahlar arasındadır. Bu silahlardan iki tanesi seçilerek düşmanlar ile mücadele edilir. Düşmanları uzaktan yok etmek için sihirli bir asadan yardım alınabilir. Yakın dövüşte düşman yenmek için ise silahların çok iyi seçilmesi gerekmektedir.

  Kamiwaza: Way of the Thief

  Yanlış giden bir soygunun, bir adamın hayatını komple değiştirdiği bir hikaye oyuncuların karşısına çıkmaktadır. Mikado sokaklarında mücadeleci olmayan insanların hayatta kalması mümkün değildir. Oyunda zengin insanlardan çalıp fakir insanlara veren bir karakter yer almaktadır. Bu yüce gönüllü hırsız ilk görevi sırasında korkunç şiddetlere şahit olur.

  Birçok sivilin öldürüldüğü ilk görev sonrasında, genç bir kız ile kaçma kararı alır. Sonrasında ise oyunun gidişatına göre hikaye şekillenir. Aile olgusunu vurgulandığı oyunda, oyuncular sevdikleri için ne kadar ileri gidebileceklerini tecrübe etmektedirler. Oyunun sonu ise, oyuncuların aldığı kararlar doğrultusunda değişmektedir. 

  LEGO Bricktales

  LEGO Bricktales, Türkçeye Lego Tuğla Masalları olarak çevrilir. Fizik kurallarını baz alındığı bir yap-boz oyunu olarak oyuncuların karşısına çıkmaktadır. Oldukça eğlenceli görülen oyunda oyuncular birtakım görevleri tamamlamaya çalışırlar. Oyunculardan istenen bir nesnenin inşa edilmesi gerekmektedir. Bu nesnenin inşası için gereken bir dizi parça oyunculara verilir.

  İnşa süreci bittikten sonra ve bina tamamlandıktan sonra oyuncular eserlerini test ederler. Fizik kurallarına uygun olarak binanın ayakta kalıp kalmadığına bakılır. Ortaya konulan eserin düzgün çalışıp çalışmadığı ise bir simülasyon sayesinde öğrenilir.

  Ozymandias: Bronze Age Empire Sim

  Ozymandias: Bronze Age Empire Sim oyunu bir strateji oyunudur. Sınırlarının genişletilmesi ve stratejiler ile şehirlerin kurulması esas amaçtır. Kurulan şehirlerin ordular ile düşmanlara karşı savunulması gerekmektedir. Oyuncular kendilerine konulan hedefleri tamamlayarak oyunda ilerlerler. Oyunculara sunulan özel zafer koşulları ise farklı oyun tarzlarını desteklemek için konmuştur. 

  The Last Oricru

  The Last Oricru oyununda, oyuncular terkedilmiş bir gezegende hayatta kalmaya devam ederler. Oyun, oyuncuları çatışmanın direkt ortasına koyan bir aksiyon oyunudur. Alınan kararlar ile çatışma ve sonucu farklılık göstermektedir. Alınan her aksiyonun bir neticesi vardır. Yoğun dövüş anlarının gerçekleştiği oyunda, oldukça acımasız yaptırımlar uygulanmaktadır. Kendi karakterlerinin seviyelerini yükselterek ve becerilerini geliştirerek avantaj elde etmek, oyuncuların ana amacıdır.

  The Darkest Tales 

  The Darkest Tales oyununda, oyuncuları Teddy isimli bir oyuncak ayıcık beklemektedir. Oyuncak ayıcık, sahibini kurtarmak için büyük bir maceraya atlar. Bu macerada Teddy’nin başına kasvetli ve uğursuz şeyler gelir. Oyunda tanıdık karakterler ve peri masalı manzaraları oyuncuları beklemektedir. Oldukça ilgi çekici bir hikayeye sahip olan oyunda karmaşık olaylar silsilesi gerçekleşir. Teddy, çıktığı yolculukta hayatın zorlukları ile test edilmektedir.

  Üstün özelliklerle donatılan cesur ayıcık düşmanlarla savaşmak zorunda kalır. Bir yay ve 2 makas yardımı ile yakın dövüş silahlarına sahip olan ayıcık, asla pes etmez. Küçük iğneleri ise ok ve kanca olarak kullanarak düşmanlarına korku salar. Kötülük karşısında yılmadan savaşmaya devam ederek sahibini kurtarma konusunda kararlıdır.

  Teddy’nin cesaret isteyen yolculuğu esnasında oyuncular birçok deneyim kazanır. Oyunu oynayan oyuncular, yeteneklerinde ustalaşılır ve düşmanlarını alt eder. Kana susamış azılı düşmanlar arasında oyuncak ördekler ve devler yer alır. Cesur ayıcık ise karşısına çıkan her engeli aşar ve her sırrı keşfeder.

  The Darkest Tales oyunu, çocuk masallarının çarpıtılarak yaratılmış bir hikâyesine sahiptir. Oldukça derin ve gizemli olan bu hikaye, oyunda adrenalin seviyesinin yukarıda tutulmasına yarar. Oyun ilerledikçe ve canavarlarla savaşıldıkça, gizemli dünyanın sırları ortaya çıkar. Oyunun sonu ise oyuncuların aldığı kararlara göre şekillenmektedir.

  Scorn

  Scorn oyunu, birbirinden garip formlar ve kasvetli dokularla yaratılmış bir evrende geçer. Bu evren bir kabustan fırlatılmışçasına tasarlanmıştır. Oyun atmosferik bir servis korku macera oyunu kategorisinde yer almaktadır.

  Oyunun ortaya çıkışı “Dünyaya atılmak” fikrinden doğmuştur. Karakterlerin sanki bir rüyanın içindeymişçesine Dünyada izole olması ile oyun başlar. Nerede olduklarını bilmeyen ve kaybolan karakterler maceraya atılırlar. Oyunda birbirlerine farklı bölgeler rastgele olacak şekilde keşfedilir. Oyunun korku salan atmosferi ise oyuncuları içine çeker.

  Oyunda yer alan her mekanın kendisine has bir teması bulunmaktadır. Her mekanın özel bir hikayesi karakterleri ve sırları oyuncuları heyecanlandırır. Kayıp bir şekilde oyuna başlayan karakterler bu sırları keşfederek yollarını bulmaya çalışırlar. Oyun oynandıkça yeni bölgelerin açılması gerçekleşir ve farklı becerilere ihtiyaç duyulur. Oyuncular çeşitli silahlar ve eşyalar ile bulundukları yeri algılamaya çalışırlar.

  Scorn, birbirinden farklı bölgelere sahip bir açık dünya oyunu olarak kategorize edilir. Bu farklı bölgelerinin tamamı birbirlerine bir şekilde bağlıdır. Her bölge oyuncular için bir labirent olarak düşünülür. Bu bölgelerde keşfedilmesi gereken farklı odalar ve sırlarla dolu yollar vardır.  Oyunun hikayesi ise oyunculara, keşif esnasında anlatılır. Oyunda her şeyin altında yatan bir sebep bulunmaktadır fakat oyuncular bunu bilmezler. Oyun oynandıkça sebepler anlaşılır ve oyuncular farkındalık kazanır.

  Scorn oyununda karakterlerin vücutları ve hareketleri oyunculara gösterilir. Böylece oyun oynanırken tam vücut farkındalığına sahip olunur. Bu şekilde oyun üzerinde kurulan hakimiyet artar ve heyecan yükselir. Dünya ile olan tüm etkileşimler son derece gerçekçidir. Havada süzülen nesnelere bakmakla yetinmek yerine onlara dokunmak karakterlerin elindedir. Nesnelerin tutulması, makine ve aletlerin eller ile kontrol edilebilmesi mümkündür. Bu kontroller ile makinelerle ve nesnelerle etkileşime geçmek için karakter elleri kullanılır. 

  Oyunda mühimmat ise sınırlandırılmıştır. Bu yüzden oyuncular aldıkları kararlar üzerinde düşünmelidirler. Karakterlerin ortaya koydukları eylemlerin iyice analiz edilmesi gerekir. Karakterlerin ne zaman savaşacakları stratejik olarak planlanmalıdır. Aynı zamanda bir saldırı altında kalındığında siper alınması gerekir. Ne zaman siper alınacağına karar vermek de oyunda kritik önem taşır. Atılan her adım, içinde bulunulan çevreyi etkilemektedir. Bu sebeple karar almadan önce iki kere düşünmek gerekir. 

  Warhammer 40K Darktide

  Warhammer 40K Darktide oyununda çok sayıda dinamik sistem yer almaktadır. Oyunda 4 oyuncu yakın dövüş silahları kullanarak Koas varlıkları ile savaşırlar. Bu varlıklar ile savaşırken aynı zamanda devasa savaş silahları da kullanılmaktadır. 4 oyuncu bu varlıklar ile savaşmakla görevlendirilmişlerdir ve görevi tamamlamaları gerekmektedir. 

  Dual Universe

  Dual Universe oyununda, oyuncular bilinmeyen bir evrende uyanarak oyuna başlarlar. Oyun tek sunuculu bir MMO olarak geçmektedir. Oyunda amaç ise, voksel oluşturma teknolojisinin kullanılarak bir toplum inşa edilmesidir. Bu teknoloji yardımı ile geniş bir sanal alan üzerine yeni bir toplum inşa edilir. 

  Oyuncular bu toplumun temellerini oluştururken dikkatli davranmak zorundadırlar. Bir bilim kurgu toplumu yaratırken dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Bu hususlar arasında zenginlik oluşturmak ve bağlantılar kurmak yer alır. Bu amaçlar için oyuncular farklı roller üstlenirler.

  Oyunda çok kapsamlı düşünme becerilerine ihtiyaç duyulur. Toplumun inşasında askeri ve endüstriyel tedbirler alınması gerekir. Toplumun sağlıklı inşa edilebilmesi için her türlü iç ve dış tehdit göz önünde bulundurulmalıdır. Bu tehditlere karşı gereken önlemlerin alınması gerekir. Ayrıca ekonomik ilerleme noktasında da planlı ilerlemek gerekmektedir. Oyunda ekonomik gelecek hesaba katılmadığı takdirde kaos ortamı oluşacaktır. 

  Oyun, gerçek bir toplum inşa ediyormuş gibi her şeyin düşünülmesini gerektiren bir yapımdır. Bir taraftan toplumun ayakta kalabilmesi için gereken siyasi, askeri ve ekonomik planlamalar yapılır. Diğer tarafta ise uzay ve gezegensel keşifler için çalışmalar gerçekleştirilir. Oyun tamamen oyuncuların hayal gücüne bağlı olarak ilerlemektedir. 

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  iOS 18 ile iPhone'u Kapatmak Daha Kolay Olacak: İşte Gelecek Yeni Özellik!

  iOS 18 ile gelen yenilikler arasında, iPhone'u kapatmanın kolay yolu ve Denetim Merkezi'nde daha fazla özelleştirme imkanı bulunuyor.

  YouTube'a Yeni Özellikler Geliyor: İşte Detaylar!

  YouTube, yapay zeka destekli canlı sohbet özetleri, Google Lens araması, kanal QR kodları ve Shorts için yeni efektler gibi özellikler test ediyor.

  iOS 18 ile CarPlay’e Yeni Özellikler Geliyor: İşte Detaylar!

  iOS 18, CarPlay'e kişi fotoğrafları, sessiz mod, renk filtreleri, ses tanıma ve sesle yönlendirme gibi yenilikler getiriyor.

  TRT 1 Neden Yok? TRT Nasıl Ayarlanır, TRT Yeni Frekansı Nedir?

  TRT 1 frekans bilgileri ve ayar detayları hakkında merak edilen tüm sorulara cevap veriyoruz. EURO 2024 maçlarını kesintisiz ve yüksek kalitede izlemek isteyenler için güncellenmiş frekans bilgilerini ve TRT 1'in nasıl ayarlanacağını adım adım açıklıyoruz

  GeForce NOW’a Eklenecek Yeni Oyunların Listesi Paylaşıldı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et