R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Nokia, Çinli Şirketleri Bir Ülkede Daha Yasaklatabilmek İçin Harekete Geçti

  Son yıllarda önemli 5G yatırımları yapan Nokia, patent anlaşmazlıkları nedeniyle OPPO ve OnePlus’ı Avustralya’daki pazarlarda yasaklatmak için harekete geçti.

  Hayrunisa Bayar
  Hayrunisa Bayar R10 Editörü
  13.10.2022 21:48 1705 1 dk okuma süresi
  Nokia, Çinli Şirketleri Bir Ülkede Daha Yasaklatabilmek İçin Harekete Geçti
  Son Düzenleme:

  Teknoloji alanında adını duyurmuş markalardan biri olan Nokia, 5G alanındaki önemli yatırımlarıyla bir süredir gündemdeydi. Yayımlanan son raporlara göre yatırımlar 129 milyon euro’luk değerlere bile ulaşmıştı.  

  Ancak şirket, OPPO ile bir süredir patent gibi konularda anlaşmazlık yaşıyordu. İki şirket de aralarındaki anlaşmazlıklar nedeniyle istediği adımları atamaz hale gelince, davalarla karşılık vermeye başladılar.  

  Almanya’da yasaklandı! 

  İki Çinli şirketi de dava eden Nokia, Temmuz ayında davayı kazandı. Dava sonucunda ise OPPO ve OnePlus, Almanya’da yasaklandı.  

  Ancak bu durum Nokia için yeterli olmayacak ki, başka pazarlarda da iki şirketi yasaklatabilmek için harekete geçti.  

  Nokia güçlü taraf mı? 

  Akıllı telefon sektöründe faaliyet gösteren Nokia, OPPO ve OnePlus arasında sular durulmuyor. Almanya’daki davayı kazanan Nokia, şimdi Avustralya için harekete geçti. Böylelikle Nokia, toplamda 4 farklı ülkede dava açmış oldu.  

  Ancak durum bunlarla sınırlı da değil. Aynı şekilde OPPO da Nokia’ya 9 farklı ülkede dava açarak karşılık verdi. Böylelikle bu davaların daha da artacağı düşüncesi güçlenmiş oldu. 

  Nokia’nın önceki davayı kazanarak Almanya’da iki markayı da yasaklatması, markanın iddialarının büyük ölçüde doğru olduğunu gösteriyor. Karara itiraz eden OPPO’nun mahkeme tarafından reddedilmesi de yine iddiaların doğruluğunu destekler nitelikte.  

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Samsung, Vision Pro’ya Rakip VR Başlığını Bu Yıl İçinde Tanıtabilir!

  Samsung, Apple Vision Pro'ya rakip yeni VR başlığını yıl bitmeden tanıtmaya hazırlanıyor. Ekim ayında geliştiricilere sunulması ve satışa çıkması planlanıyor.

  Huawei HarmonyOS NEXT İçin İkinci Beta Süreci Başlıyor: Android ile Bağ Kesiliyor!

  Huawei, ABD ambargosu sonrası geliştirdiği HarmonyOS NEXT'in ikinci beta sürecini başlattı. Yeni sistem, Google ile bağlantıyı kesip bağımsız yapıya geçiyor.

  Microsoft, Xbox 360 Sunucularını Kapatıyor: Bir Devir Kapanıyor!

  Microsoft, Xbox 360 sunucularını ve dijital mağazasını 29 Temmuz 2024'te kapatıyor. Kullanıcılar, eski oyunlarına yeni konsollardan erişebilecekler.

  Daha Fazla Trafik için SEO’da Etkili Bağlantı Kurma Stratejileri

  Etkili bağlantı kurma stratejileri, bir web sitesinin arama motorunda ön sıralarda görünmesine doğrudan katkıda bulunur. Bu nedenle oluşturulan bu tür stratejiler, SEO çalışmalarının önemli bileşenleri arasında yer alır.

  Nokia, Çinli Şirketleri Bir Ülkede Daha Yasaklatabilmek İçin Harekete Geçti

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et