R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Nokia, Çinli Şirketleri Bir Ülkede Daha Yasaklatabilmek İçin Harekete Geçti

  Son yıllarda önemli 5G yatırımları yapan Nokia, patent anlaşmazlıkları nedeniyle OPPO ve OnePlus’ı Avustralya’daki pazarlarda yasaklatmak için harekete geçti.

  Hayrunisa Bayar Hayrunisa Bayar 13.10.2022 21:48 1202 1 dk okuma süresi
  Nokia, Çinli Şirketleri Bir Ülkede Daha Yasaklatabilmek İçin Harekete Geçti
  Son Düzenleme:

  Teknoloji alanında adını duyurmuş markalardan biri olan Nokia, 5G alanındaki önemli yatırımlarıyla bir süredir gündemdeydi. Yayımlanan son raporlara göre yatırımlar 129 milyon euro’luk değerlere bile ulaşmıştı.  

  Ancak şirket, OPPO ile bir süredir patent gibi konularda anlaşmazlık yaşıyordu. İki şirket de aralarındaki anlaşmazlıklar nedeniyle istediği adımları atamaz hale gelince, davalarla karşılık vermeye başladılar.  

  Almanya’da yasaklandı! 

  İki Çinli şirketi de dava eden Nokia, Temmuz ayında davayı kazandı. Dava sonucunda ise OPPO ve OnePlus, Almanya’da yasaklandı.  

  Ancak bu durum Nokia için yeterli olmayacak ki, başka pazarlarda da iki şirketi yasaklatabilmek için harekete geçti.  

  Nokia güçlü taraf mı? 

  Akıllı telefon sektöründe faaliyet gösteren Nokia, OPPO ve OnePlus arasında sular durulmuyor. Almanya’daki davayı kazanan Nokia, şimdi Avustralya için harekete geçti. Böylelikle Nokia, toplamda 4 farklı ülkede dava açmış oldu.  

  Ancak durum bunlarla sınırlı da değil. Aynı şekilde OPPO da Nokia’ya 9 farklı ülkede dava açarak karşılık verdi. Böylelikle bu davaların daha da artacağı düşüncesi güçlenmiş oldu. 

  Nokia’nın önceki davayı kazanarak Almanya’da iki markayı da yasaklatması, markanın iddialarının büyük ölçüde doğru olduğunu gösteriyor. Karara itiraz eden OPPO’nun mahkeme tarafından reddedilmesi de yine iddiaların doğruluğunu destekler nitelikte.  

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Apple, Çocuklar İçin Ücretsiz Bir Kodlama Etkinliği Gerçekleştirecek!

  Apple, çocuklar için Coding Lab for Kids isminde bir etkinlik düzenleyecek. Ücretsiz aktivitelerden oluşacak eğitim, bir hafta sürecek!

  Apple CarPlay İçin En İyi Uygulamalar!

  Apple CarPlay teknolojisinin desteklediği en beğenilen uygulamalar belli oldu. Buna göre geliştirilen uygulamalar arasında bazıları rakiplerini geride bıraktı!

  Tesla Semi İçin Geri Sayım! Elon Musk Menzili Açıkladı

  Elon Musk, Tesla Semi hakkında Twitter üzerinden bilgiler verdi. Tam yük ile 805 km menzile ulaşabilecek Tesle Semi'nin teslimatı 1 Aralık'ta başlayacak.

  Elon Musk’tan iPhone ve Android'e Gözdağı! Kendi Telefonunu Üreterek Dev Şirketleri Zora Mı Sokacak?

  Twitter'ın App Store ve Google Play’den kaldırılması dedikoduları Musk’ı sinirlendirdi. Musk, bu dedikoduları kendi telefonunu çıkarma tehdidi ile cevapladı.

  Nokia, Çinli Şirketleri Bir Ülkede Daha Yasaklatabilmek İçin Harekete Geçti

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et