R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Çin Hükümetinden Elden Ring de dahil çoğu oyuna yasak kararı!

  Geçtiğimiz zamanlarda 18 yaş altı oyuncuların online oyun oynamasını ve oyun yayınlarına girmesini yasaklayan Çin Hükümeti, bu sefer oyunları yayınlamayı dahi yasakladı.

  Ceren Varlı Ceren Varlı 19.04.2022 00:28 391 2 dk okuma süresi
  Çin Hükümetinden Elden Ring de dahil çoğu oyuna yasak kararı!
  Son Düzenleme:

  Yeni çıkan yasaya göre Çin vatandaşları, e-sporcular dahil canlı yayın platformlarında yasaklanan oyunları oynayan kimseyi izleyemeyecekler. Sadece hükümetten izin alan oyunlar yayınlanabilecek ve canlı yayın platformları Çin Hükümeti tarafından sürekli denetlenecek.

  Alınan bilgilere göre Çin Hükümeti bu yasayı önümüzdeki aylarda yürürlüğe koyacak. Çin Hükümeti’nde yayınının yapılması yasak olan oyunların Huya, Douyu ve Bilibili gibi yayın platformlarında izinsiz olarak yayınlanması bu yasanın çıkmasına neden oldu. 

  Elden Ring de yasaklı oyunlar listesinde

  Çin Hükümetinden izin alamayan oyunlardan biri ise milyonların oynadığı Elden Ring oyunu oldu. Yasa gelmeden önce Elden Ring yayınları Çin Devleti’nde ortalama 17.1 milyon izleyiciye ulaşan en popüler oyun yayınlarından birisiydi.

  Artık Çin Hükümeti Elden Ring oyununa izin vermediği için Çin Hükümetindeki vatandaşlar ne Elden Ring yayını açabilecek, ne de Dünya genelinde olan Elden Ring yayınlarını izleyebilecekler. Çin Hükümetinden lisans alan oyun firmaları arasında Lilith Games, Baidu, XD ve Seasun Entertainment bulunuyor. Ancak Çin Hükümeti’nin kendi oyun üreticileri olan NetEase ve Tencent Game firmalarının yaptığı oyunlar da Çin Hükümeti’nden lisans alamayan oyunlar arasında.

  Çin Hükümeti’nin bu baskıcı tutumlarından oyun şirketleri de etkilenmiş durumda. Çin Hükümeti’nin aldığı bu kararlar, 2020 yılında 180 binden fazla oyun şirketinin iflas bayrağı çekmesine sebep olmuştu. Çin Hükümeti’nin oyunlara karşı bu baskıcı tutumu oyuncular ve Dünya üzerinde uzun süredir tartışılıyor.

  Siz de Çin Hükümeti’nin aldığı bu kararlar hakkındaki fikirlerinizi yorumlar kısmından veya R10.NET Forum’dan bizimle paylaşabilirsiniz.   

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Galaksilerin Çarpışması Hubble Uzay Teleskobundan Kaçmadı! Çarpışmanın Fotoğrafları Dünya’ya Gönderildi!

  Hubble Uzay Teleskobu, iki galaksinin çarpışma anı fotoğraflarını çekti. Teleskop, çektiği çarpışma fotoğraflarını Dünya’ya gönderdi.

  MIUI 14 Güncellemesi Geliyor! Yeni Güncellemeyi İlk Alacak Olan Akıllı Telefon Modelleri Açıklandı!

  Yapılan açıklamalara göre MIUI 14 güncellemesi çok yakında tanıtılacak. Çin merkezli sosyal medya ağı Weibo, güncellemeyi ilk alacak modelleri paylaştı.

  Mazda CX-5 Türkiye'de Satışa Sunuldu! Tasarımı Yenilenen Model Hayran Bıraktı!

  Mazda CX-5 modeli, makyajlı versiyonu ile Türkiye'de satışa sunuldu. Mazda CX-5 fiyatı, özelliğine göre 1.429.070 ile 1.461.250 TL aralığında olacak.

  VALORANT Ticket Gönderme Adımları

  VALORANT ticket gönderme sistemi sayesinde yaşanılan birçok sorun çözüme kavuşuyor. Ticket göndermek için destek menüsüne girilir ve gerekli form doldurulur.

  Çin Hükümetinden Elden Ring de dahil çoğu oyuna yasak kararı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et