R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Çin Hükümetinden Elden Ring de dahil çoğu oyuna yasak kararı!

  Geçtiğimiz zamanlarda 18 yaş altı oyuncuların online oyun oynamasını ve oyun yayınlarına girmesini yasaklayan Çin Hükümeti, bu sefer oyunları yayınlamayı dahi yasakladı.

  Ceren Varlı
  Ceren Varlı R10 Editörü
  19.04.2022 00:28 1000 2 dk okuma süresi
  Çin Hükümetinden Elden Ring de dahil çoğu oyuna yasak kararı!
  Son Düzenleme:

  Yeni çıkan yasaya göre Çin vatandaşları, e-sporcular dahil canlı yayın platformlarında yasaklanan oyunları oynayan kimseyi izleyemeyecekler. Sadece hükümetten izin alan oyunlar yayınlanabilecek ve canlı yayın platformları Çin Hükümeti tarafından sürekli denetlenecek.

  Alınan bilgilere göre Çin Hükümeti bu yasayı önümüzdeki aylarda yürürlüğe koyacak. Çin Hükümeti’nde yayınının yapılması yasak olan oyunların Huya, Douyu ve Bilibili gibi yayın platformlarında izinsiz olarak yayınlanması bu yasanın çıkmasına neden oldu. 

  Elden Ring de yasaklı oyunlar listesinde

  Çin Hükümetinden izin alamayan oyunlardan biri ise milyonların oynadığı Elden Ring oyunu oldu. Yasa gelmeden önce Elden Ring yayınları Çin Devleti’nde ortalama 17.1 milyon izleyiciye ulaşan en popüler oyun yayınlarından birisiydi.

  Artık Çin Hükümeti Elden Ring oyununa izin vermediği için Çin Hükümetindeki vatandaşlar ne Elden Ring yayını açabilecek, ne de Dünya genelinde olan Elden Ring yayınlarını izleyebilecekler. Çin Hükümetinden lisans alan oyun firmaları arasında Lilith Games, Baidu, XD ve Seasun Entertainment bulunuyor. Ancak Çin Hükümeti’nin kendi oyun üreticileri olan NetEase ve Tencent Game firmalarının yaptığı oyunlar da Çin Hükümeti’nden lisans alamayan oyunlar arasında.

  Çin Hükümeti’nin bu baskıcı tutumlarından oyun şirketleri de etkilenmiş durumda. Çin Hükümeti’nin aldığı bu kararlar, 2020 yılında 180 binden fazla oyun şirketinin iflas bayrağı çekmesine sebep olmuştu. Çin Hükümeti’nin oyunlara karşı bu baskıcı tutumu oyuncular ve Dünya üzerinde uzun süredir tartışılıyor.

  Siz de Çin Hükümeti’nin aldığı bu kararlar hakkındaki fikirlerinizi yorumlar kısmından veya R10.NET Forum’dan bizimle paylaşabilirsiniz.   

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Follower7: Werden Sie mit Social Media-Marketing zum Marktführer

  Einführung in Follower7 In der heutigen digitalen Ära ist Social Media unerlässlich für Individuen und Marken, die eine breite Zielgruppe erreichen möchten.

  Galaxy Z Flip 6'nın Fiyatı Şaşırttı: Beklenenden Çok Pahalı!

  Samsung Galaxy Z Flip 6'nın fiyatı beklenenden pahalı çıktı. Yeni model, gelişmiş özellikler ve şık tasarımıyla dikkat çekiyor. İşte detaylar!

  iOS 18, Yavaş Şarj Cihazlarını Tespit Ederek Kullanıcıları Uyaracak!

  iOS 18, iPhone'larda yavaş şarj cihazlarını tespit ederek kullanıcıları uyarıyor ve pil sağlığını iyileştirmek için yeni şarj sınırı ayarları sunuyor.

  iOS 18 Güncellemesi Alacak Telefonlar Açıklandı: Hangi Modeller Güncelleme Alacak?

  Apple, WWDC 2024'te iOS 18'i tanıttı. iPhone XS ve üzeri modeller güncelleme alacak, çıkış tarihi ise Eylül'de.

  Çin Hükümetinden Elden Ring de dahil çoğu oyuna yasak kararı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et