R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Çin Hükümetinden Elden Ring de dahil çoğu oyuna yasak kararı!

  Geçtiğimiz zamanlarda 18 yaş altı oyuncuların online oyun oynamasını ve oyun yayınlarına girmesini yasaklayan Çin Hükümeti, bu sefer oyunları yayınlamayı dahi yasakladı.

  Ceren Varlı Ceren Varlı 19.04.2022 00:28 242 2 dk okuma süresi
  Çin Hükümetinden Elden Ring de dahil çoğu oyuna yasak kararı!
  Son Düzenleme:

  Yeni çıkan yasaya göre Çin vatandaşları, e-sporcular dahil canlı yayın platformlarında yasaklanan oyunları oynayan kimseyi izleyemeyecekler. Sadece hükümetten izin alan oyunlar yayınlanabilecek ve canlı yayın platformları Çin Hükümeti tarafından sürekli denetlenecek.

  Alınan bilgilere göre Çin Hükümeti bu yasayı önümüzdeki aylarda yürürlüğe koyacak. Çin Hükümeti’nde yayınının yapılması yasak olan oyunların Huya, Douyu ve Bilibili gibi yayın platformlarında izinsiz olarak yayınlanması bu yasanın çıkmasına neden oldu. 

  Elden Ring de yasaklı oyunlar listesinde

  Çin Hükümetinden izin alamayan oyunlardan biri ise milyonların oynadığı Elden Ring oyunu oldu. Yasa gelmeden önce Elden Ring yayınları Çin Devleti’nde ortalama 17.1 milyon izleyiciye ulaşan en popüler oyun yayınlarından birisiydi.

  Artık Çin Hükümeti Elden Ring oyununa izin vermediği için Çin Hükümetindeki vatandaşlar ne Elden Ring yayını açabilecek, ne de Dünya genelinde olan Elden Ring yayınlarını izleyebilecekler. Çin Hükümetinden lisans alan oyun firmaları arasında Lilith Games, Baidu, XD ve Seasun Entertainment bulunuyor. Ancak Çin Hükümeti’nin kendi oyun üreticileri olan NetEase ve Tencent Game firmalarının yaptığı oyunlar da Çin Hükümeti’nden lisans alamayan oyunlar arasında.

  Çin Hükümeti’nin bu baskıcı tutumlarından oyun şirketleri de etkilenmiş durumda. Çin Hükümeti’nin aldığı bu kararlar, 2020 yılında 180 binden fazla oyun şirketinin iflas bayrağı çekmesine sebep olmuştu. Çin Hükümeti’nin oyunlara karşı bu baskıcı tutumu oyuncular ve Dünya üzerinde uzun süredir tartışılıyor.

  Siz de Çin Hükümeti’nin aldığı bu kararlar hakkındaki fikirlerinizi yorumlar kısmından veya R10.NET Forum’dan bizimle paylaşabilirsiniz.   

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Yenilenen BMW 3 Sedan Serisi Satışta! İşte Yeni BMW 3 Serisindeki Değişiklikler!

  BMW'nin yenilenen BMW 3 serisi yeni özellikleriyle satışa sunuldu. İşte yeni BMW 320i Sedan özellikleri ve Türkiye satış fiyatı!

  Red Dead Redemption 2 Sistem Gereksinimleri

  Red Dead Redemption 2, kurgusal Vahşi Batı'da geçen aksiyon ve macera oyunudur. Oyun RAGE oyun motoru ile geliştirilmiştir. Oyunu oynamak için minimum sistem gereksinimlerini karşılamanız gerekir. Red Dead Redemption 2 sistem gereksinimleri nelerdir?

  Nvidia Oyun Gelirlerinde Büyük Düşüş Yaşadı!

  Nvidia, teknoloji piyasalarındaki çoğu şirket gibi 2022 yılının 2.çeyrek dönemini negatif tablolarla kapattı. Şirket açıklanan mali raporlarına göre tam %44'ü bulan bir gelir kaybı yaşadı. İşte detaylar!

  Telegram’dan Instagram ve Facebook’u Geride Bırakacak Atak

  Rusya ile Ukrayna arasında devam eden savaş çerçevesinde Facebook ve Instagram Rusya'da yasaklandı. Bu gelişmenin ardından Telegram kullanımı ciddi oranda artış gösterdi.

  Çin Hükümetinden Elden Ring de dahil çoğu oyuna yasak kararı!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et