R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Açıklama Geldi: Yeni Elektrikli Volkswagen 2023'te Tanıtılacak!

  Volkswagen, elektrikli modeller üreten firmalar arasında da ipi göğüsleyenlerden. Yeni elektrikli otomobilini 2023'te tanıtacağını duyuran şirket modelin adını açıklamadı. Aracın adı tanıtılacağı gün söylenecek. İşte detaylar!

  Elif Topçu
  Elif Topçu R10 Editörü
  29.12.2022 23:09 1915 2 dk okuma süresi
  Açıklama Geldi: Yeni Elektrikli Volkswagen 2023'te Tanıtılacak!
  Son Düzenleme:

  Her yılın ilk ayında düzenlenen CES (Consumer Electronics Show) yani Tüketici Elektroniği Fuarı, son yıllarda elektrikli otomobil de ağırlıyor. İlk defa 1967'de New York'ta düzenlenen CES, son yıllarda Las Vegas'ta düzenlenmeye başladı. 

  Dünya çapında elektrikli araçlara rağbet artarken fuar da bu yeniliklerden nasibini aldı. Fuarda sergilenen elektrikli otomobillerin sayısı her sene artıyor. Tanıtılanlara 2023'te bir yeni elektrikli otomobiller eklenecek. Volkswagen tarafından 2023'teki CES'te tanıtılacağı açıklanan modelin adı dahi tanıtım esnasında öğrenilecek.

  Otomobil sektörünün dev isimlerinden Volkswagen, yaptığı bu duyurunun ardından otomobil meraklılarını heyecanlandırdı. Yine de önümüzdeki ay gerçekleşecek bu fuarda otomobile dair tüm detayların paylaşılmayacağını belirttiler. Elektrikli otomobil, sadece kamuflajlı versiyonuyla fuarı izleyenlerle buluşturulacak. 

  Alman otomobil devi, modelin ismini açıklamamış olsa da çoğunluk, Volkswagen ID. Aero'nun üretim versiyonu olabileceğini konuşuyor. Hatta modelin tam isminin Volkswagen ID. 7 olarak açıklanması dahi bekleniyor.  

  CES 2023, 5-8 Ocak tarihleri arasında ziyaretçileriyle buluşacak. Volkswagen yeni elektrikli aracı ID. 7 ile birlikte ID. 4 ve ID. Buzz modellerini de CES 2023 fuarında tanıtacağını duyurdu.

  Volkswagen yeni modelinin uzun süredir farklı hava ve yol koşullarında test edildiğini belirtti. Test edilen bu prototiplerin kayda alındığı videolar dahi çıkmıştı. Ancak videolarda da elektrikli otomobil, kamuflajlı olarak görünmekteydi. Volkswagen bu yeni modeli ile elektrikli sedan konusunda kendisi için de bir ilke imza atıyor. Teknik detayları açıklanmayan Volkswagen ID. 7 hakkında bazı küçük bilgiler, Haziran'daki tanıtımda verilmişti. Bunlara göre otomobil özellikleri şunlar:

  • MEB platformu üzerine inşa edildi
  • 5 metre uzunluğa sahip
  • 620 kilometreye kadar sürüş menzilli
  • 0.23 Cd hava sürtünme katsayısına sahip
  • Hava sürtünmesindeki enerji kaybı düşük
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  macOS Sequoia Güncellemesi: İşte Safari'ye Gelecek Yenilikler!

  Apple'ın macOS Sequoia güncellemesi, Safari'ye yeni özellikler ekleyerek deneyimi geliştiriyor. Yenilikler arasında Öne Çıkanlar ve Video Görüntüleyici modları var.

  iOS 18 ile AirPods'a Üç Yeni Özellik Geliyor: İşte Detaylar!

  Apple, iOS 18 ile AirPods'a baş hareketleriyle arama yanıtlama, ses yalıtımı ve kişiselleştirilmiş uzamsal ses özelliklerini getiriyor.

  İşte Apple'ın WWDC 2024'te Tanıttığı En Büyük Özellikler ve Yenilikler!

  Apple, WWDC 2024'te yapay zeka sistemleri, Siri yenilikleri ve iOS 18'in özelleştirilebilir özellikleriyle dikkat çeken birçok yeni özelliği tanıttı.

  Yeni ve Ucuz Elektrikli Otomobil Hyundai INSTER Geliyor!

  Hyundai, yeni elektrikli kompakt modeli INSTER'ı tanıttı. 355 km menzil sunan INSTER, Avrupa'da 20 bin euro altında satışa çıkacak, Türkiye'ye 2025'te gelecek.

  Açıklama Geldi: Yeni Elektrikli Volkswagen 2023'te Tanıtılacak!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et