R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  NVIDIA Açıkladı: CES 2023 ile Yeni Ekran Kartları Tanıtılacak!

  NVIDIA CES 2023 etkinliği ile beraber yeni ekran kartlarını duyuracak. Detaylı açıklamalar yapılmadı fakat şimdiden teknoloji meraklıları heyecanlı.

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  29.12.2022 14:34 2050 3 dk okuma süresi
  NVIDIA Açıkladı: CES 2023 ile Yeni Ekran Kartları Tanıtılacak!
  Son Düzenleme:

  CES, 1967 yılından bu yana düzenlenen bir etkinlik. İlk kez New York’ta düzenlenen etkinlikte yeni teknolojiler duyuruluyor. Pek çok şirket, bu etkinliğe katılıyor. Bu fuarda tanıtılan bazı ürünler şu şekilde:

  • PlayStation 4
  • WebOS
  • Blu-ray Disc
  • PlayStation 2
  • DVD
  • Commodore 64
  • Pong

  Bilgisayar teknolojileri açısından köklü bir tarihi bulunan CES’te NVIDIA da yer alıyor. CES 2023 ile beraber pek çok teknoloji ve ürün tanıtılacak. Duyurular paylaşacak olan markalardan birisi de NVIDIA olacak. NVIDIA’nın bu etkinlikte yeni ekran kartlarını duyurması bekleniyor.

  NVIDIA CES 2023 hazırlığına başladı

  CES 20235 Ocak ile 8 Ocak tarihleri arasında gerçekleşecek. Etkinliğin Las Vegas’ta yapılması planlanıyor. NVIDIA ise biraz daha erken tanıtım yapmayı hedefliyor. NVIDIA, paylaştığı duyuruda CES 2023 için GeForce Beyond etkinliği yapacağını açıkladı. Aktivite, 3 Ocak 2023 Türkiye saatiyle 19:00’da başlayacak. Bu etkinlik ile ilgili henüz net bilgiler yayınlanmadı. Yalnızca tarih ve saat veriliyor. Etkinlik ile beraber hangi ürünlerin tanıtılacağı ortaya çıkacak.

  NVIDIA, GeForce Beyond etkinliği ile beraber yeni gelişmeler dışında da olaylar gerçekleştirecek. Örneğin NVIDIA Special Address ile beraber bazı oyunlar oynanabilecek. Ayrıca içerik oluşturma aktivitesi de yapılacak. Yani firma, hem yeni ürünlerden haberdar edecek hem de kullanıcılarla eğlenecek.

  RTX 4070 Ti bekleniyor

  NVIDIA CES 2023 etkinliğinde beklenen ekran kartlarından birisi RTX 4070 Ti. Aslına bakarsak bu model RTX 4080 12 GB olarak karşımıza çıkacaktı. Gelen tepkiler sonrasında ekran kartının adının güncelleneceği düşünülüyor. Yeni güncelleme ile birlikte RTX 4070 Ti bu etkinlikte öne çıkabilir.

  NVIDIA’nın gerçekleştirmiş olacağı etkinlik ile birlikte beklenen diğer ürünler dizüstü bilgisayar GPU’ları. Geçtiğimiz aylarda RTX 40 serisi ekran kartları tanıtılmıştı. Bu kartlar masaüstü tabanlı sistemler için bulunuyordu. 3 Ocak’taki etkinlikle beraber RTX 40 serisi dizüstü bilgisayar ekran kartları bekleniyor. Eğer bu olay gerçekleşirse yeni nesil ekran kartlı dizüstü bilgisayarlar karşımıza çıkacak.

  RTX 4070 Ti özellikleri sızdırıldı

  Henüz ekran kartının özellikleri resmî olarak doğrulanmadı. NVIDIA CES 2023 ile beraber modelin detaylarının öğrenileceği tahmin ediliyor. Sızdırılan bazı görüntüler, ekran kartının tanıtılacağı yönünde. Ortaya çıkan bilgilere göre ekran kartı 7.680 CUDA çekirdeğine sahip olacak. Bunun yanı sıra modelin DirectX 12 Ultimate destekleyeceği ifade edilmekte.

  12 GB GDDR6X belleğe sahip olacağı belirtilen model 4 monitöre kadar destekleyecek. Ekran kartının 12 pin güç kablosu olacağı ifade edilen bir diğer bilgi. Öne çıkan bilgilerden birisi de frekans hızı. Modelin 2,61 GHz hıza kadar ulaşacağı söylenmekte.

  NVIDIA CES 2023 etkinliğinde tanıtılması beklenen modelin bir diğer özelliğine değinelim. Sızdırılan bilgilere göre ekran kartının 1,313 GHz bellek hızı olacak. Ayrıca kartın tüketeceği gücün 285 watt olacağı ifade ediliyor. Önerilen güç kaynağı ise 600 watt olarak açıklanmakta. Bunun yanı sıra model, 3 adet DisplayPort 1.4a’ya sahip olacak. Diğer çıkış birimi ise 1 adet HDMI 2.1 olarak belirtiliyor. Henüz ekran kartı tanıtılmasa da şimdiden birçok bilgi ile öne çıkıyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Windows 11 ile Beraber Artık Bilgisayarlar Yeniden Başlatılmadan Güncellenebilecek!

  Windows 11'in yenilikçi "hot patching" özelliği ile kesintisiz güncellemeler dönemi başlıyor. Güvenlik yamaları artık yeniden başlatma gerektirmiyor.

  Yeni Hyundai Kona Elektrik Türkiye’de Satışta: İşte Fiyatı ve Özellikleri!

  Hyundai Kona Elektrik, Türkiye'de satışa sunuldu. 377 km menzil, modern teknoloji ve 1.499.000 TL fiyat avantajıyla öne çıkıyor.

  Yeni Yapay Zeka Google Gemma Tanıtıldı: İşte Özellikleri!

  Google'ın yeni yapay zeka modeli Gemma, yerel cihazlarda üstün performans için geliştirildi. Sorumlu AI gelişimine katkı sağlayan araç seti ile tanıtıldı.

  WhatsApp Yenilikleri Devam Ediyor: Yüksek Kaliteli Fotoğraf ve Video Paylaşımı Kolaylaşacak!

  WhatsApp artık fotoğraf ve video paylaşımlarınızı varsayılan olarak yüksek kalitede yapmanıza olanak tanıyor.

  NVIDIA Açıkladı: CES 2023 ile Yeni Ekran Kartları Tanıtılacak!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et