R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Volkswagen'den Sonra Bir Emisyon Skandalı Daha

  2014-2016 yılları arasında Amerika'da satışta bulunan Jeep ve Dodge marka araçların dizel emisyon değerlerinde sahtecilik yaptığı anlaşılan Stellantis, Amerika Birleşik Devletleri Adalet Bakanlığı tarafından 300 miyon dolar cezaya mahkum edildi.

  Emre Çelik Emre Çelik 06.06.2022 15:51 1186 1 dk okuma süresi
  Volkswagen'den Sonra Bir Emisyon Skandalı Daha
  Son Düzenleme:

  2015 yılında Volkswagen'in dizel araçlarda emisyon testlerini manipüle ettiği ortaya çıkmış ve Volkswagen toplamda 15 milyar dolar rekor cezaya çarptırılmıştı. Bu kez ise Peugeot, Citroen, DS ve Fiat markalarını bünyesinde bulunduran Stellantis, dizel emisyon testlerinin gerçek değerlerini gizlediği suçlamasıyla, Amerika Birleşik Devletleri Adalet Bakanlığı tarafından 300 milyon dolar ceza ödemeye mahkum edildi.

  Doğru Değerleri Gizlediğini İtiraf Etti

  Merkezi Hollanda'da bulunan Stellantis, suçlamaları kabul etti. Dizel motorların emisyonlarındaki gerçek rakamların, olması gereken sınırdan çok daha yüksek olduğunu açıkladı. 

  ABD'de de Hava Sağlığı Yasasını ihlal ettiği gerekçesiyle Stellantis şirketinin 300 milyon dolar ceza ödemesine hükmedildi. Ayrıca şirket, üç yıl süresince Hava Sağlığı Yasası Uygunluk Raporu'nu bakanlığa sunmak mecburiyetinde.

  2014 ve 2016 yılları arasında satışta olan Jeep ve Dodge marka araçları kapsayan 100 bin aracın emisyon değerlerinin doğru verileri yansıtmadığı belirlenirken açılan soruşturmada 3 şirket yetkilisi de davalık oldu. Kimlikleri açıklanmayan yetkililerin yargılanması bekleniyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Twitter’da Yeni Bir Dönem Başlıyor! Twitter 2.0 Resmen Duyuruldu!

  Twitter’ı satın aldıktan sonra gündemden düşmeyen Elon Musk, yeni bir yeniliğe imza attı. Musk, resmi olarak Twitter 2.0 dönemini duyurdu!

  EA Games “Hain” Takım Arkadaşlarının Saptanması İçin Bir Sistem Geliştirdi!

  Dünyaca ünlü video oyun firması EA Games, yeni bir sistem geliştirdiğini duyurdu. Buna göre artık rakipleriyle iş birliği içerisine giren oyuncular banlanacak!

  Oppo A1 Pro Fiyatıyla Birlikte Tanıtıldı! Özellikleri Neler?

  OPPO A1 Pro, vitrindeki yerini almaya başladı. Özellikle kamerasıyla ön plana çıkan cihazın fiyatı ise özelliklerine göre 254 ile 325 dolar aralığında olacak!

  Realme 10 4G Özellikleri ile Birlikte Tanıtıldı!

  Realme 10 4G cihazı tanıtıldı. Birçok yeni özellikle piyasa çıkacak olan Realme 10 4G'nin fiyatı ise 229 ile 299 dolar aralığında olacak!

  Volkswagen'den Sonra Bir Emisyon Skandalı Daha

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et