R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Volkswagen'den Sonra Bir Emisyon Skandalı Daha

  2014-2016 yılları arasında Amerika'da satışta bulunan Jeep ve Dodge marka araçların dizel emisyon değerlerinde sahtecilik yaptığı anlaşılan Stellantis, Amerika Birleşik Devletleri Adalet Bakanlığı tarafından 300 miyon dolar cezaya mahkum edildi.

  Emre Çelik
  Emre Çelik R10 Editörü
  06.06.2022 15:51 1392 1 dk okuma süresi
  Volkswagen'den Sonra Bir Emisyon Skandalı Daha
  Son Düzenleme:

  2015 yılında Volkswagen'in dizel araçlarda emisyon testlerini manipüle ettiği ortaya çıkmış ve Volkswagen toplamda 15 milyar dolar rekor cezaya çarptırılmıştı. Bu kez ise Peugeot, Citroen, DS ve Fiat markalarını bünyesinde bulunduran Stellantis, dizel emisyon testlerinin gerçek değerlerini gizlediği suçlamasıyla, Amerika Birleşik Devletleri Adalet Bakanlığı tarafından 300 milyon dolar ceza ödemeye mahkum edildi.

  Doğru Değerleri Gizlediğini İtiraf Etti

  Merkezi Hollanda'da bulunan Stellantis, suçlamaları kabul etti. Dizel motorların emisyonlarındaki gerçek rakamların, olması gereken sınırdan çok daha yüksek olduğunu açıkladı. 

  ABD'de de Hava Sağlığı Yasasını ihlal ettiği gerekçesiyle Stellantis şirketinin 300 milyon dolar ceza ödemesine hükmedildi. Ayrıca şirket, üç yıl süresince Hava Sağlığı Yasası Uygunluk Raporu'nu bakanlığa sunmak mecburiyetinde.

  2014 ve 2016 yılları arasında satışta olan Jeep ve Dodge marka araçları kapsayan 100 bin aracın emisyon değerlerinin doğru verileri yansıtmadığı belirlenirken açılan soruşturmada 3 şirket yetkilisi de davalık oldu. Kimlikleri açıklanmayan yetkililerin yargılanması bekleniyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Xiaomi 14 Ultra, Fotoğrafçılıkta Yeni Bir Çığır Açacak: İşte İlk Kamera Örnekleri!

  Xiaomi 14 Ultra, üstün kamera özellikleri ve güçlü performansıyla MWC 2024'te teknoloji dünyasını sarsmaya hazırlanıyor.

  Samsung ve Google'dan Dev İş Birliği: Yeni Galaxy Chromebook Yenilikleriyle Geliyor!

  Samsung ve Google iş birliği genişliyor. Yeni Galaxy Chromebook, Google Assistant tuşu ile teknoloji dünyasına yenilik getiriyor.

  Xiaomi, Kendi İşlemcisini Geliştiriyor: Teknoloji Sahnesinde Yeni Bir Devrim!

  Xiaomi, ARM işbirliğiyle kendi işlemcisini geliştiriyor. Firma, maliyet tasarrufu ve pazar rekabetinde yeni bir dönem başlatıyor.

  Google, Android İçin Dolandırıcılara Karşı Yeni Bir Araç Test Ediyor: İşte Detaylar!

  Google, Android cihazları dolandırıcılığa karşı koruyacak yeni bir güvenlik özelliği test ediyor. İşte detaylar!

  Volkswagen'den Sonra Bir Emisyon Skandalı Daha

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et