R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Volkswagen'den Sonra Bir Emisyon Skandalı Daha

  2014-2016 yılları arasında Amerika'da satışta bulunan Jeep ve Dodge marka araçların dizel emisyon değerlerinde sahtecilik yaptığı anlaşılan Stellantis, Amerika Birleşik Devletleri Adalet Bakanlığı tarafından 300 miyon dolar cezaya mahkum edildi.

  Emre Çelik Emre Çelik 06.06.2022 15:51 1129 1 dk okuma süresi
  Volkswagen'den Sonra Bir Emisyon Skandalı Daha
  Son Düzenleme:

  2015 yılında Volkswagen'in dizel araçlarda emisyon testlerini manipüle ettiği ortaya çıkmış ve Volkswagen toplamda 15 milyar dolar rekor cezaya çarptırılmıştı. Bu kez ise Peugeot, Citroen, DS ve Fiat markalarını bünyesinde bulunduran Stellantis, dizel emisyon testlerinin gerçek değerlerini gizlediği suçlamasıyla, Amerika Birleşik Devletleri Adalet Bakanlığı tarafından 300 milyon dolar ceza ödemeye mahkum edildi.

  Doğru Değerleri Gizlediğini İtiraf Etti

  Merkezi Hollanda'da bulunan Stellantis, suçlamaları kabul etti. Dizel motorların emisyonlarındaki gerçek rakamların, olması gereken sınırdan çok daha yüksek olduğunu açıkladı. 

  ABD'de de Hava Sağlığı Yasasını ihlal ettiği gerekçesiyle Stellantis şirketinin 300 milyon dolar ceza ödemesine hükmedildi. Ayrıca şirket, üç yıl süresince Hava Sağlığı Yasası Uygunluk Raporu'nu bakanlığa sunmak mecburiyetinde.

  2014 ve 2016 yılları arasında satışta olan Jeep ve Dodge marka araçları kapsayan 100 bin aracın emisyon değerlerinin doğru verileri yansıtmadığı belirlenirken açılan soruşturmada 3 şirket yetkilisi de davalık oldu. Kimlikleri açıklanmayan yetkililerin yargılanması bekleniyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  DuckDuckGo Eleştiriler Sonrası Microsoft Dosyalarını Engellemeye Başladı

  DuckDuckGo, gelen tepki ve eleştiriler sonrasında geri adım atarak, Microsoft dosyalarını engellemeye başladı.

  Elif 1004

  Yeni Bir Çağ Mı Başlıyor? Dünyanın İlk Uluslararası Holografik Işınlanması Gerçekleşti!

  Western Ontario Üniversitesi'nde bir grup araştırmacının çalışmaları üzerine, dünya üzerinde ilk defa uluslararası holografik ışınlanma gerçekleşti. Detaylar haberimizde..

  Meta 10 Yıl Sonra İlk Defa Düşüş Yaşadı!

  Meta, 2022 ikinci çeyrek dönemine ilişkin mali raporlarını açıkladı. Açıklanan mali raporlara göre çatı şirket Meta, gelir ve net kar değerlerinde düşüş yaşadı. Kullanıcı sayısı artmaya devam ederken 10 yıl sonra ilk defa yaşanan bu düşüş şaşırttı.

  Apple Watch Series 8 Pro Pil Ömrüyle Yeni Bir Rekora İmza Atabilir!

  Apple'nin 2022 sonuna kadar piyasaya sürmeyi hedeflediği yeni akıllı saat serisi "Watch Series 8" için pil ömründe devrim yapacağı iddia edildi.

  Elif 1043
  Volkswagen'den Sonra Bir Emisyon Skandalı Daha

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et