R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Volkswagen'den Sonra Bir Emisyon Skandalı Daha

  2014-2016 yılları arasında Amerika'da satışta bulunan Jeep ve Dodge marka araçların dizel emisyon değerlerinde sahtecilik yaptığı anlaşılan Stellantis, Amerika Birleşik Devletleri Adalet Bakanlığı tarafından 300 miyon dolar cezaya mahkum edildi.

  Emre Çelik
  Emre Çelik R10 Editörü
  06.06.2022 15:51 1430 1 dk okuma süresi
  Volkswagen'den Sonra Bir Emisyon Skandalı Daha
  Son Düzenleme:

  2015 yılında Volkswagen'in dizel araçlarda emisyon testlerini manipüle ettiği ortaya çıkmış ve Volkswagen toplamda 15 milyar dolar rekor cezaya çarptırılmıştı. Bu kez ise Peugeot, Citroen, DS ve Fiat markalarını bünyesinde bulunduran Stellantis, dizel emisyon testlerinin gerçek değerlerini gizlediği suçlamasıyla, Amerika Birleşik Devletleri Adalet Bakanlığı tarafından 300 milyon dolar ceza ödemeye mahkum edildi.

  Doğru Değerleri Gizlediğini İtiraf Etti

  Merkezi Hollanda'da bulunan Stellantis, suçlamaları kabul etti. Dizel motorların emisyonlarındaki gerçek rakamların, olması gereken sınırdan çok daha yüksek olduğunu açıkladı. 

  ABD'de de Hava Sağlığı Yasasını ihlal ettiği gerekçesiyle Stellantis şirketinin 300 milyon dolar ceza ödemesine hükmedildi. Ayrıca şirket, üç yıl süresince Hava Sağlığı Yasası Uygunluk Raporu'nu bakanlığa sunmak mecburiyetinde.

  2014 ve 2016 yılları arasında satışta olan Jeep ve Dodge marka araçları kapsayan 100 bin aracın emisyon değerlerinin doğru verileri yansıtmadığı belirlenirken açılan soruşturmada 3 şirket yetkilisi de davalık oldu. Kimlikleri açıklanmayan yetkililerin yargılanması bekleniyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Hidrojenle Çalışan Bisiklet Geliyor: Elektrikli Bisikletlere Yeni Bir Alternatif!

  İsviçreli HydroRide, hidrojenle çalışan yakıt hücreli bisikletiyle elektrikli bisikletlere hızlı dolum ve çevre dostu bir alternatif sunuyor.

  iOS 18 ile iPhone'u Kapatmak Daha Kolay Olacak: İşte Gelecek Yeni Özellik!

  iOS 18 ile gelen yenilikler arasında, iPhone'u kapatmanın kolay yolu ve Denetim Merkezi'nde daha fazla özelleştirme imkanı bulunuyor.

  Vergi Kararı Ertelendi, Borsa Uçuşa Geçti: Yatırımcılar İçin Yeni Bir Umut Işığı

  Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in borsaya yönelik vergi çalışmalarını erteleme kararı, piyasalarda büyük bir rahatlama yarattı. BIST 100 endeksi, bu açıklamanın ardından ilk işlem gününde yüzde 1,32 artışla güne başladı.

  Microsoft, Windows 11 24H2 Güncellemesini Durdurdu: Hatalarla Dolu Bir Sürüm!

  Microsoft, hatalar nedeniyle Windows 11 24H2 güncellemesini durdurdu. Güncelleme, performans sorunları ve VPN hataları gibi problemler içeriyor.

  Volkswagen'den Sonra Bir Emisyon Skandalı Daha

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et