R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  New York, Kripto Para Madenciliğini Yasaklayacağını Duyurdu

  New York'ta kripto madenciliği üzerine bir moratoryum başlatıldı. New York, Bitcoin madenciliğini çökerten bir yasa tasarısını onayladı.

  Miraç Yılmaz
  Miraç Yılmaz R10 Editörü
  05.06.2022 19:38 1925 2 dk okuma süresi
  New York, Kripto Para Madenciliğini Yasaklayacağını Duyurdu
  Son Düzenleme:

  New York Senatosu, enerji için fosil yakıtları kullanan kripto para madenciliği konusundaki ilk eyalet moratoryumunu onayladı. Yoğun enerjili kripto para operasyonları hedefleyen senato, iklim krizine karşı hamle yaptığını söyledi.

  ABD eyaleti tarafından çıkartılan bu karar, şimdilik sadece karbon bazlı fosil yakıt kaynaklarından beslenen madencilik operasyonlarını kapsıyor. Yani tamamen yenilenebilir enerji kaynaklarını kullanan veya daha az güç gerektiren proof-of-work kripto paralarını üreten alternatif operasyonlar bu yasaktan etkilenmeyecek. 

  Ayrıca mevcut operasyonlar ve halihazırda enerji yenileme sürecinden geçen kripto para madenleri de yasaklanmayacak.

  Moratoryum; Borçlanıcı tarafın, borçlarının tamamını veya belirli kısmını ödeme imkanının bulunmadığını duyurmasıdır. Ayrıca, uluslararası hukuka göre devletin bir uygulamaya ilişkin hatırlatma yapmak üzere karar almasını da tanımlar.

  New York Senatosu kriptodan ne istiyor?

  New York Senatosu, moratoryum yürürlükteyken proof-of-work kimlik doğrulama yöntemlerinin ABD ve New York çevresel etkisi hakkında bir araştırma yürütecek. 

  New York'un İklim Liderliği ve Toplumu Koruma Yasası uyarınca, 2050 yılına kadar eyaletin sera gazı emisyonlarının yüzde 85 oranında azaltılmasını gerektiren iddialı iklim hedefleri olduğu biliniyor.

  New York Senatosu kriptodan ne istiyor?

  New York; kısmen bol hidroelektrik, düşük elektrik fiyatları ve ABD'nin diğer bölgelerine göre daha soğuk iklimi (daha soğuk olması, madencilik donanımını soğutmak için daha az enerji harcanacağının bir göstergesidir) nedeniyle, kripto madenciliği operasyonları için ev sahipliği yapmaya başlamıştı.

  Kripto madencileri New York'u tehdit etti

  Bazı madencilik şirketleri, belirsiz düzenleyiciler nedeniyle New York'tan ayrılma ve daha kripto dostu eyaletlerde operasyon başlatma tehdidinde bulundu. Ancak kripto destekçileri, New York'un liderliğini göz önünde bulundurdu ve diğer eyaletlerin de benzer düzenlemelerle yasaklamada bulunabileceğini öne sürdü.

  En son gelişme, küresel kripto madenciliği endüstrisinin ön saflarında yer alan ABD genelinde domino etkisi yaratabilir. Ülke, dünyadaki madencilerin %38'ini oluşturuyor ve şirketler faaliyetlerini Kentucky, Georgia ve Texas'ın daha az yeşil olan meralarına taşımaya çalışabilirler. 

  Federal düzeyde ABD Başkanı Biden yönetimi, Eylül ayında sona erecek olan sektörün enerji tüketimini nasıl azaltacağına dair önerilerle kripto madenciliği konusundaki kendi politikasını oluşturuyor.

  Kripto para madenciliği hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmından veya R10.NET Forum’dan paylaşabilirsiniz. 

  Profesyonel editörlük kariyerime R10'da devam ediyorum.

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Kripto Para Yasası Resmi Gazete'de Yayınlanarak Yürürlüğe Girdi: İşte Tüm Detaylar!

  Kripto para yasası Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. SPK, kripto para borsalarını denetleme yetkisine sahip olacak. İşte tüm detaylar!

  Meta Duyurdu: Ray-Ban Akıllı Gözlüklerde Video Kayıt Süresi Uzatıldı!

  Meta, Ray-Ban Meta akıllı gözlüklerinde video kayıt süresini üç dakikaya çıkaran ve Calm ile Amazon Music desteği getiren yeni güncellemeyi yayınladı.

  WhatsApp, Yeni Görüntülü Arama Özelliklerini Duyurdu: İşte Gelen Yenilikler!

  WhatsApp, yeni görüntülü arama özellikleriyle sesli ekran paylaşımı, 32 kişilik katılımcı sınırı ve konuşan kişi vurgulama gibi yenilikler sunacak!

  New York Borsası Haftanın Son İşlem Gününe Yatay Seyirle Başladı

  New York Borsası haftanın son işlem gününe yatay seyirle açıldı. Açılışta Dow Jones endeksi yüzde 0,11 artışla 39.911,72 puana çıkarken, S&P 500 endeksi yüzde 0,11 artarak 5.303,10 puana ve Nasdaq endeksi yüzde 0,06 artışla 16.708,49 puana tırmandı.

  New York, Kripto Para Madenciliğini Yasaklayacağını Duyurdu

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et