R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Elektrikli Otobüsler Bir Bir Alev Aldı: Proje Durduruldu

  Paris toplu taşıma operatörü, iki elektrikli otobüsün alev aldığını söyledi. Otobüsler, önlem olarak Paris sokaklarından kaldırıldı.

  Miraç Yılmaz Miraç Yılmaz 05.05.2022 13:53 1378 2 dk okuma süresi
  Elektrikli Otobüsler Bir Bir Alev Aldı: Proje Durduruldu
  Son Düzenleme:

  Paris ulaşım operatörü RATP, geçtiğimiz gün bir elektrikli otobüs daha yangın çıkması üzerine 149 elektrikli otobüsü geri çağırdığını duyurdu. Aynı marka ve model otobüs, bir ay içerisinde Paris'te ikinci kez alev aldı.

  Alev alan otobüsler hem Bolloré hem de Bluebus 5SE serisine aitti. Her iki olayda da kimse yaralanmadı, ancak yangınla ilgili henüz bir sebep bulunamadı. Kazaların nedenlerinin belirlenmesi için soruşturma da sürüyor.

  RATP otobüs bakım direktörü Nicolas Cartier franceinfo'ya verdiği demeçte, "Birkaç hafta içinde aynı seri otobüslerde meydana gelen bu iki yangından sonra, bu otobüsleri derhal faaliyetten çekme kararı aldık" dedi.

  Nicolas Cartier, RATP'nin Bluebus'tan “otobüs güvenliği durumuna dönmek” için bir eylem planı istediğini söyledi. “Bu eylem planını ve güvenli bir şekilde çalışabileceğimizi garanti edene kadar bu otobüslerin hiçbiri çalışmayacak” dedi.

  Paris'te ikinci kez elektrikli otobüs alev alıyor

  29 Nisan sabah 08:00 sıralarında Paris'in 13. bölgesinde bir Bluebus alev aldı. Bu kaza, Nisan ayının başında, Paris'in beşinci bölgesinde başka bir Bluebus'un alev aldığı ayrı bir olayı takip ediyor.

  Bluebus'un ticari direktörü Serge Amabilé, "Tüm ekiplerimiz, durumun bir değerlendirmesini yapmamızı sağlayacak verileri analiz etmek ve toplamak için seferberlik başlatıldı" dedi.

  Bluebus, ilgi alanları ulaşım ve lojistikten medyaya kadar uzanan ve 80.000 çalışanıyla yılda yaklaşık 25 milyar dolar kazanan Fransız milyarder Vincent Bollore'un genişleyen şirketinin bir parçası.

  Amabilé'in açıklamasına göre ilk Bluebus Aralık 2015'te teslim edilmişti. Ayrıca son üç hafta dışında hiç yangın çıkmamıştı. Bollore'un 12 metrelik elektrikli otobüsleri, Fransız başkentinin sokaklarında "yüzde 100 elektrikli araç" kelimeleriyle toplu ulaşıma katkı sağlıyor.

  RATP, üç farklı üreticiden 500 elektrikli otobüs dahil olmak üzere 4.700 otobüslük bir filo işletmekte.

  Sizin Paris'te alev alan elektrikli otobüsler hakkındaki düşünceleriniz neler? Fikirlerinizi yorumlardan veya R10.NET Forum'dan paylaşabilirsiniz.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Bir Erteleme Haberi de Hogwarts Legacy’den Geldi!

  Warner Bros, bu yıl sonuna kadar çıkması beklenen Hogwarts Legacy'i erteledi. Alınan erteleme kararıyla birlikte hayranlarını üzen Hogwarts Legacy'in yeni çıkış tarihi de belli oldu. İşte yeni Hogwarts Legacy çıkış tarihi!

  Apple'dan Heyecanlandıran Hamle: iPad ve HomePod Bir Arada!

  Apple, yeni bir akıllı ev cihazını piyasaya sürmeye hazırlanıyor. iPad ve HomePod'dan birkaç özelliği içinde barındıracak bu yeni ürünün çıkış tarihi de merak konusu oldu.

  Elif 1184

  Birbirinden Farklı Kişiye Özel Hediye Fikirleri

  Kişiye özel hediyeler tasarlayarak sevdiğiniz kişinin hafızasında daha kalıcı yer bırakmak için baskiyap.co ile hediye alımlarınızda farklılık yaratabilirsiniz.

  Yeni Bir Çağ Mı Başlıyor? Dünyanın İlk Uluslararası Holografik Işınlanması Gerçekleşti!

  Western Ontario Üniversitesi'nde bir grup araştırmacının çalışmaları üzerine, dünya üzerinde ilk defa uluslararası holografik ışınlanma gerçekleşti. Detaylar haberimizde..

  Elektrikli Otobüsler Bir Bir Alev Aldı: Proje Durduruldu

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et