R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Elektrikli Otobüsler Bir Bir Alev Aldı: Proje Durduruldu

  Paris toplu taşıma operatörü, iki elektrikli otobüsün alev aldığını söyledi. Otobüsler, önlem olarak Paris sokaklarından kaldırıldı.

  Miraç Yılmaz
  Miraç Yılmaz R10 Editörü
  05.05.2022 13:53 1670 2 dk okuma süresi
  Elektrikli Otobüsler Bir Bir Alev Aldı: Proje Durduruldu
  Son Düzenleme:

  Paris ulaşım operatörü RATP, geçtiğimiz gün bir elektrikli otobüs daha yangın çıkması üzerine 149 elektrikli otobüsü geri çağırdığını duyurdu. Aynı marka ve model otobüs, bir ay içerisinde Paris'te ikinci kez alev aldı.

  Alev alan otobüsler hem Bolloré hem de Bluebus 5SE serisine aitti. Her iki olayda da kimse yaralanmadı, ancak yangınla ilgili henüz bir sebep bulunamadı. Kazaların nedenlerinin belirlenmesi için soruşturma da sürüyor.

  RATP otobüs bakım direktörü Nicolas Cartier franceinfo'ya verdiği demeçte, "Birkaç hafta içinde aynı seri otobüslerde meydana gelen bu iki yangından sonra, bu otobüsleri derhal faaliyetten çekme kararı aldık" dedi.

  Nicolas Cartier, RATP'nin Bluebus'tan “otobüs güvenliği durumuna dönmek” için bir eylem planı istediğini söyledi. “Bu eylem planını ve güvenli bir şekilde çalışabileceğimizi garanti edene kadar bu otobüslerin hiçbiri çalışmayacak” dedi.

  Paris'te ikinci kez elektrikli otobüs alev alıyor

  29 Nisan sabah 08:00 sıralarında Paris'in 13. bölgesinde bir Bluebus alev aldı. Bu kaza, Nisan ayının başında, Paris'in beşinci bölgesinde başka bir Bluebus'un alev aldığı ayrı bir olayı takip ediyor.

  Bluebus'un ticari direktörü Serge Amabilé, "Tüm ekiplerimiz, durumun bir değerlendirmesini yapmamızı sağlayacak verileri analiz etmek ve toplamak için seferberlik başlatıldı" dedi.

  Bluebus, ilgi alanları ulaşım ve lojistikten medyaya kadar uzanan ve 80.000 çalışanıyla yılda yaklaşık 25 milyar dolar kazanan Fransız milyarder Vincent Bollore'un genişleyen şirketinin bir parçası.

  Amabilé'in açıklamasına göre ilk Bluebus Aralık 2015'te teslim edilmişti. Ayrıca son üç hafta dışında hiç yangın çıkmamıştı. Bollore'un 12 metrelik elektrikli otobüsleri, Fransız başkentinin sokaklarında "yüzde 100 elektrikli araç" kelimeleriyle toplu ulaşıma katkı sağlıyor.

  RATP, üç farklı üreticiden 500 elektrikli otobüs dahil olmak üzere 4.700 otobüslük bir filo işletmekte.

  Sizin Paris'te alev alan elektrikli otobüsler hakkındaki düşünceleriniz neler? Fikirlerinizi yorumlardan veya R10.NET Forum'dan paylaşabilirsiniz.

  Profesyonel editörlük kariyerime R10'da devam ediyorum.

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Yapay Zeka Güvenliğinde Yeni Bir Çağ: Morris II Virüsü Alarmı

  Yapay zeka güvenliği tehdit altında. Morris II, ChatGPT ve Google Gemini'yi etkileyen ilk virüs oldu.

  Yeni Nesil Chromecast with Google TV Geliyor: Yeni Bir Çağ Başlıyor!

  Google'ın yeni nesil Chromecast with Google TV'si yakında geliyor. Cihaz, daha fazla depolama, gelişmiş özellikler ve yüksek performans sunacak.

  Spotify, Sadece Sesli Kitaplar İçin Yeni Bir Abonelik Başlatıyor: İşte Detaylar!

  Spotify, sesli kitap aboneliğini hizmete sundu. Abonelik, kullanıcılara aylık 10 dolar karşılığında 15 saat sesli kitap dinleme imkanı sağlıyor.

  Google'ın Oturum Açma Sayfası Yenileniyor: Kullanıcı Dostu Bir Tasarıma Kavuşuyor!

  Google, her türlü cihaz için optimize edilmiş, kullanıcı dostu yeni oturum açma sayfasını sunuyor. Estetik ve işlevsellik bir arada.

  Elektrikli Otobüsler Bir Bir Alev Aldı: Proje Durduruldu

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et