R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Tesla’dan Uygun Fiyatlı Otomobil! Sadece 25.000 Dolar!

  ABD merkezli elektrikli otomobil devi Tesla, 4 modelle otomobil piyasasında yer alıyor. Tesla’nın en ucuz modeli 53.990 Dolar ile “Model 3 Performance” modeli. Şirketin uzun süredir çok daha ucuz Tesla otomobil üzerinde çalıştığı biliniyordu. 25.000 Dolar seviyesinde olacak ekonomik Tesla elektrikli otomobil modeli ortaya çıktı.

  Yağız Özgün Kocabaş
  Yağız Özgün Kocabaş R10 Editörü
  25.02.2023 02:37 2981 3 dk okuma süresi
  Tesla’dan Uygun Fiyatlı Otomobil! Sadece 25.000 Dolar!
  Son Düzenleme:

  Dünyaca ünlü iş adamı “Elon Musk”, CEO’su olduğu Tesla’nın uygun fiyatlı model üzerinde çalıştığını duyurmuştu. ABD merkezli elektrikli otomobil üreticisi “Tesla”, 2008 yılından beri otomobil pazarında yer alıyor. Şu anda uluslararası otomobil piyasasında 4 modelle yer alıyor. Tesla’nın şu an satışta “Model S”, “Model X” ve “Model Y” modelleri bulunuyor. Şirket 2023Şubat-Mart” aylarında “Model 3” modelini de piyasaya sürecek.

  Tesla’nın mevcut elektrikli otomobil modellerinin fiyatı şu anda en düşük “53.990 Dolar” seviyesinde. En yüksek fiyat ise “119.990 Dolar” ile “Model X Plaid” modelinde. Yüksek fiyatlı elektrikli otomobil modelleriyle tanınan Tesla’nın uzun süredir uygun fiyatlı model geliştirdiği biliniyordu.

  Uygun Fiyatlı Tesla Elektrikli Otomobil Modeli

  Tesla uygun fiyatlı otomobil

  Tesla, daha geniş kullanıcı kitlesine hitap edebilmek istiyor. Bu çerçevede de şirket politikasında değişikliğe gitmişti. Şirketin genel tüketiciye hitap edecek daha uygun fiyatlı bir Tesla elektrikli otomobil modeli geliştirdiği belirtilmişti.

  Söz konusu yeni modelin şu anki modellerin çok altında bir fiyat etiketine sahip olacağı belirtildi. Gelen bilgilere göre Tesla, uygun fiyatlı modelin yaklaşık “25.000 Dolar” seviyesinde olmasını hedefliyor. Uygun fiyatlı Tesla elektrikli otomobil modelinin resmi lansmanına da az kaldı. Şimdiyse teknik özellikleri çok merak edilen Tesla uygun fiyatlı modele dair yeni bilgiler ortaya çıktı.

  Tesla Uygun Fiyatlı Modele Dair Video Yayınladı

  Elektrikli otomobil devi, herkese hitap eden uygun fiyatlı modeline ilişkin bir video yayınladı. Tesla’nın resmi Twitter hesabı üzerinden yayınlanan videoda ucuz Tesla modeline ilişkin detaylar yer aldı. Özellikle yeni modelin “tasarım” çalışmaları ile ilgili veriler dikkat çekti.

  Yayınlanan videoda yeni modelin tasarım ekibinin çalışmaları da gösterildi. Bu sayede uygun fiyatlı Tesla’nın görünümüne ilişkin ilgi görüntülerde ortaya çıkmış oldu.

  Tesla Gelecek Hafta Yeni Tanıtım Gerçekleştirecek

  Tesla Model 2

  Gelen bilgilere göre Tesla, 2023 Şubat ayının son haftasında yeni “otomobil platformu” tanıtımı gerçekleştirecek. Söz konusu tanıtımın “Tesla Model 2” için olacağı belirtildi. Bu modelin şu anki Tesla yapısına göre çok daha “minimal” platforma sahip olacağı belirtildi. Ayrıca Tesla’nın gelecek hafta düzenleyeceği tanıtım etkinliğinde uygun fiyatlı modelini de görücüye çıkartması muhtemel.

  Çin’de İlginç Görüntüler Ortaya Çıktı!

  Tesla tarafından geliştirilen “küçük platformlu” model ile ilgili yeni detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor. Son detay ise Çin’den geldi. Çin’de çekildiği belirtilen görüntülerde Tesla’nın yeni modelin testlerini yaptığı iddia edildi. Görüntülerde “kamuflajlı” bir Tesla otomobil modelinin “sürüş testleri” yapılıyor.

  Çin Tesla

  Konuya ilişkin Tesla’dan ise herhangi bir açıklama yapılmadı. Ancak sosyal medyada dolaşan görüntülerdeki Tesla otomobilin mevcut modellerle benzer olmadığı belirtildi. Bu nedenle de söz konusu aracın gerçekten yeni bir model olmasının yüksek olasılık olduğu değerlendirildi.

  Görüntülerdeki otomobilin klasik Tesla çizgileri taşıdığı belirtildi. Özellikle otomobil “ön kasa”, “arka kasa” ve “far” tasarımıyla dikkat çekti. Bununla birlikte sosyal medyada görüntüdeki aracın “gövde” kısmı için “Mazda CX-30” modeline benzerliğe de dikkat çekildi. Ayrıca sosyal medyada bazı kullanıcıların Tesla’nın test sürüşlerinde görüntülerdeki gibi “kamuflaj” kullanmayı tercih etmediğine de vurgu yapıldı.

  Çin Tesla

  Sosyal medyada kullanıcıları ikiye bölen görüntü kafa karışıklığına neden oldu. Özellikle görüntülerdeki otomobil tasarımı, Tesla’nın minimal platformlu “SUV” modeli olabileceği belirtildi. Ancak karşıt görüşlerinde sağlam teorileri olduğu da belirtiliyor.

  Tesla Elektrikli Otomobil Fiyatları

  ModelFiyat
  Tesla Model 343.990 Dolar
  Tesla Model 3 Performance53.990 Dolar
  Model Y Long Range54.990 Dolar
  Model Y Performance58.990 Dolar
  Model S94.990 Dolar
  Model X109.990 Dolar
  Model S Plaid114.990 Dolar
  Model X Plaid119.990 Dolar

  Çin’den gelen görüntülerdeki otomobilin Tesla’nın yen modeli mi? yoksa iddia edildiği gibi Mazda CX-30 modeli mi? olduğu konusu sosyal medyada tartışmalara neden oldu. Peki sizce görüntülerdeki otomobil hangisi? Görüşleriniz yorum kısmına veya R10.NET Forum’a yazabilirsiniz.

  2008'den bugüne profesyonel içerik yazarlığı!

  Yorum Yap
  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Apple'dan Piyasayı Sarsacak Hamle: Uygun Fiyatlı AirPods Lite Geliyor!

  Apple, yıl sonuna kadar uygun fiyatlı ve yenilikçi AirPods Lite modelini piyasaya sürerek kablosuz kulaklık pazarında devrim yapmaya hazırlanıyor.

  Spotify, Sadece Sesli Kitaplar İçin Yeni Bir Abonelik Başlatıyor: İşte Detaylar!

  Spotify, sesli kitap aboneliğini hizmete sundu. Abonelik, kullanıcılara aylık 10 dolar karşılığında 15 saat sesli kitap dinleme imkanı sağlıyor.

  AB'nin Teknoloji Devlerine Sıkı Tutumu: Sadece Avrupa’ya Özel Apple App Store Geliyor!

  Apple, önemli değişikliklere gidiyor. Bilgilere göre şirket, AB yasalarına uyum sağlamak için App Store'u iki farklı bölüme ayırma planları üzerinde çalışıyor.

  A101’de Bu Hafta: Uygun Fiyatlı Akıllı Televizyonlar ve Telefonlar Var!

  28 Aralık A101 aktüel kataloğunda Toshiba markalı akıllı televizyonları ile birlikte Reeder S19 Max Pro S ve TCL 30 SE gibi akıllı telefonlar yer alacak.

  Tesla’dan Uygun Fiyatlı Otomobil! Sadece 25.000 Dolar!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et