R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Tesla, Tatil Sebebiyle 30 Günlük Deneme Sürümü Hediye Etti!

  Tesla tatil hediyesi olarak 30 günlük gelişmiş otopilot denemesi sunuyor. Hediyenin bazı ülkelerde uygun olduğu görüldü.

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  24.12.2022 22:39 2732 4 dk okuma süresi
  Tesla, Tatil Sebebiyle 30 Günlük Deneme Sürümü Hediye Etti!
  Son Düzenleme:

  Günümüzün en büyük şirketlerinden birisi olan Tesla, abonelik sistemine sahip. Tesla sürücüleri için sağlanan bu abonelik, pek çok ayrıcalığı beraberinde getiriyor. Bu abonelik, iki farklı fiyatlandırma ile birlikte sağlanmakta. Her aboneliğin farklı özellikleri bulunuyor. Yakın zamanda ortaya çıkan bir haberde firmanın sürücülere abonelik hediye ettiği görüldü.

  Tesla, kullanıcılarına 30 günlük tam otonom sürüş sunmaya başladı

  Elektrikli otomobil üreticisi Tesla, araç sahiplerine 30 günlük abonelik hediye etmeye başladı. Twitter’da Avustralyalı bir teknoloji sayfası, paylaştığı gönderide buna değindi. Twitter’da paylaşılan gönderide bir fotoğrafa yer verilmiş durumda. Fotoğrafta “Mutlu Tatiller!” başlığı dikkat çekiyor. Açıklamada ise gelişmiş otopilot aboneliğinin hediye edildiği yazıyor. Bununla beraber bu paketin içerisinde nelerin yer aldığı açıklanıyor.

  Tesla, sürücüler için basit ve gelişmiş olmak üzere iki farklı seçenek sağlıyor. Firma, en pahalı paketi vererek müşterilerini memnun etmiş görünmekte. Gelen bilgilere göre hediye abonelik Avustralya ve Yeni Zelanda’da geçerli. Twitter kullanıcısı, yayınladığı gönderide hediyeyi beğendiğini belirterek bazı bilgiler paylaşıyor.

  Bayram hediyesi olarak iki ülkede öne çıkan bu paket, pek çok özelliğe sahip. Paylaşılan açıklamada şu özellikler belirtilmiş durumda:

  • Otopilot ile navigasyon
  • Otomatik şerit değiştirme
  • Otopark
  • Çağırma
  • Akıllı çağırma

  Tesla gelişmiş otopilot aboneliğinin avantajları

  Tesla’nın sağlamış olduğu otopilot aboneliği, iki farklı pakete sahip. Bu paketlerden birisi basit abonelik paketi, diğeri gelişmiş. Otomatik pilot paketinde iki özellik öne çıkıyor. Bu özelliklerden birisi trafiğe duyarlı hız sabitleme özelliği. Bu özellik ile beraber trafiğe göre hız, otomatik bir şekilde belirlenir. Bir diğer özellik ise şerit takip sistemi. Bu sistem, şeritin belirli bir hızda takip edilmesine imkan tanır.

  Otomatik otopilotun yanı sıra gelişmiş otopilot paketi de bulunuyor. Gelişmiş otopilotun özelliklerinden birisi gezinme. Araç şerit değiştirme, dönüş sinyali verme ve doğru yola girme gibi fonksiyonları yerine getirir. Özetle araç, yarı otonom bir şekilde çalışır. Bir diğer özellik, otomatik şerit değiştirme. Bu özelliğin kullanımı ile beraber yolda giderken otomatik bir şekilde şerit değiştirilebiliyor.

  Tesla ile birlikte gelen gelişmiş otopilot aboneliğinin sunduğu bir diğer özellik otopark. Sürücüler, tek bir dokunuş ile otomobilin otomatik park yapmasını sağlayabilmekte. Bir diğer avantaj çağırma sistemi. Mobil uygulama ve anahtar ile araç çağrılabiliyor. Bu özellik sayesinde araç, kolaylıkla dar bir alandan girip çıkmakta. Ayrıca bu fonksiyonun arabayı sürücünün yanına getirdiğini de belirtmek lazım.

  Bir diğer özellik olarak akıllı çağırma fonksiyonu karşımıza çıkıyor. Bu özelliğin amacı aracın sahibini bulması ve ona doğru yönelmesi. Otomobil yapay zekası sayesinde karmaşık nesnelerin arasından dahi rahatlıkla geçebiliyor. Yapılan manevralar sonucunda ise mümkün oldukça sürücüye ulaşım sağlanıyor.

  Bunlara ek olarak tam otonom sürüş yeteneği yani FSD bulunuyor. Bu paketin henüz beta olduğunu açıklamakta fayda var. Tam otonom olarak geçse de henüz geliştirme aşamasında. Bu pakette yer alan özelliklerden birisi trafik işaretleri ve dur tabelalarının takibi. Bu özellik, kırmızı ışığı tespit edince duruyor. Ayrıca dur tabelasını görünce yolu kontrol ediyor. Bir diğer özelliği ise şehir sokaklarında otomatik yönlendirme sağlaması.

  Gelişmiş otopilot aboneliği fiyatı

  Tesla gelişmiş otopilot aboneliği ile çeşitli özellikler sağlayan bir kurum. Öncelikle FSD’den bahsetmiş olalım. FSD, tam otonom sürüş yeteneği sağlayan bir hizmet. Bu aboneliğe başvurmak isteyenler daha fazla özelliğe sahip oluyor. Eğer müşteriler gelişmiş otopilottan FSD’ye geçmek isterler ise ayda 99 dolar ödeyecek. Basit otopilot paketinden geçiş için ise aylık 199 dolar talep ediliyor.

  Basit otopilot özelliği normal şartlarda bedava olarak sunuluyor. Yani sürücüler herhangi bir ek ücret ödemeden standart olarak bu sistemi kullanıyor. Buna ek olarak 6.000 dolar ek ücret karşılığında gelişmiş otopilot alınabiliyor.

  Özellik hakkında sıkça sorulan sorular

  Sisteme nasıl abone olunur?

  Tesla gelişmiş otopilot aboneliği, araca sahip olurken alınan bir ürün. Ek ücret ödeyenler, bu fonksiyonlara sahip olur. Müşteriler, gelişmiş otopilottan FSD’ye geçiş yaparken aylık ödeme yapmak zorunda. Aylık 99 dolar karşılığında bu özelliğe geçiliyor. Yükseltme yapmak için aşağıdaki adımların takip edilmesi gerekiyor:

  • Tesla uygulaması başlatılmalı.
  • Yükseltmeler ekranına girilmeli.
  • Abone olma butonuna basılmalı.
  • “Tam Otonom Sürüş Deneyimi” paketi seçilmeli.
  • Abone olunmalı.

  Abonelik nasıl iptal edilir?

  FSD yani tam otonom sürüş yeteneği iptal edilebiliyor. Şunu ifade edelim ki abonelik iptal edildikten sonra süresi dolana kadar devam ediyor. Aboneliği iptal etmek için aşağıdaki adımları takip edin:

  • Tesla uygulamasını başlatın.
  • “Yükseltmeler -> Yükseltmeleri Yönet” ekranına geçin.
  • FSD aboneliğini bulup “Yönet” butonuna basın.
  • “İptal” butonuna basıp işlemi onaylayın.

  Abonelik Türkiye’de mevcut mu?

  Tesla’nın tam otonom sürüş aboneliği henüz ülkemizde desteklenmiyor. Abonelik yakın zamanda pek çok ülkeye geldi. Ülkemize ne zaman geleceği bilinmiyor.

  Abone olunca tamamen otonom sürüş mümkün oluyor mu?

  Ürün her ne kadar tam otonom sürüş olarak adlandırılsa da bu mümkün değil. Hatta aboneliğin 2. seviye otonom sürüş olduğu kabul ediliyor. Tam otonom sürüş için bu sistemin henüz beta süreci olduğunu bilmek gerekir. Tesla markasının yaptığı çalışmalarla birlikte gelecekte 5. seviye otonom sürüşe ulaşması bekleniyor.

  İade talebinde bulunabilir miyim?

  Tesla sahipleri, son 48 saat içerisinde aldıkları ürünler için iade talep edebiliyor. 48 saati geçen abonelikler için iade alınmasa da hesap iptal edilebilir. İptal edilen hesabın abonelik süresi dolana kadar abonelikten yararlanılır.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Vivo V30 Türkiye Pazarında: 4 Yıl Pil Sağlığı Garantisi Veriyor!

  Vivo V30, Türkiye'de satışa sunuldu! 4 yıl pil garantisi, 5.000 mAh batarya, 50 MP kameralar ve 120 Hz AMOLED ekran ile dikkat çekiyor.

  Google, Chrome’un ARM Tabanlı Windows Sürümünü Kullanıma Açtı: İşte Detaylar!

  Google ve Qualcomm, ARM tabanlı Windows için Chrome'u geliştirdi, artan performans ve enerji verimliliği sunuyor.

  WhatsApp'ta Yeni Dönem: Durumda 30 Saniyeden Daha Uzun Videolar Paylaşılabilecek!

  WhatsApp, durumlar için 60 saniyeye kadar video paylaşma özelliği sunarak kullanıcı deneyimini iyileştiriyor.

  Apple, watchOS 10.4 RC Sürümü Yayınladı: İşte Yeni Özellikler!

  Apple, watchOS 10.4 güncellemesini yayınladı. Bu yeni güncelleme, yeni emojiler, iyileştirmeler ve hata düzeltmeleri sunuyor.

  Tesla, Tatil Sebebiyle 30 Günlük Deneme Sürümü Hediye Etti!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et