R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Tesla, Kablosuz Şarj Modelini Duyurdu: 3 Cihazı Aynı Anda Şarj Ediyor!

  Tesla, aynı anda 3 cihazı şarj edebilen kablosuz şarj modelini tanıttı. Yeni ürün ile beraber kablo karmaşası son buluyor. İşte detaylar!

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  24.12.2022 15:14 1650 2 dk okuma süresi
  Tesla, Kablosuz Şarj Modelini Duyurdu: 3 Cihazı Aynı Anda Şarj Ediyor!
  Son Düzenleme:

  Firmalar, müşterilerin en iyi hizmete sahip olması için çeşitli ürünler geliştiriyor. Bu şirketlerden birisi olan Apple, 2017 yılında AirPower’ı lanse etmişti. Tanıtılan bu üründe aynı anda iPhone, Watch ve AirPod şarj edilebiliyordu. Tabii geliştirilen bu ürün hiçbir zaman raflarda yerini almadı. Şimdi ise benzer bir sistemi Tesla geliştiriyor. Geliştirilen yeni ürün, aynı anda 3 cihazı birden şarj edebiliyor olacak.

  Tesla kablosuz şarj modelini tanıttı

  Tesla, yeni ürünü olan kablosuz şarj aletini duyurdu. Bu ürün ile beraber akıllı telefon, tablet ve kulaklık gibi birçok ürün şarj edilebiliyor. Ayrıca şarj sırasında aynı anda 3 cihazı birden destekliyor. Kablosuz olarak şarja izin veren ürün, çeşitli marka ve modellere destek sunuyor. Kablosuz şarj platformunun sunduğu en büyük avantajlardan birisi kablo karmaşasını önlemesi. Her cihaz için ayrı bir şarj aleti olması bu ürünlerin yer kaplaması anlamına geliyor. Tek bir ürün, birden fazla cihaz desteği sayesinde yer tasarrufu sağlıyor.

  Tesla, yeni kablosuz şarj modeli ile beraber daha pek çok özellik sağlıyor. Bunlardan birisi ürünün 15 watt enerjiye sahip olduğu. Aynı anda 3 cihaz destekleyen alet, 15 watt enerji kullanıyor. Bu oldukça düşük gelebilir fakat avantajları sebebiyle tercih edilebilecek bir makine.

  Ürünün tasarımına baktığımızda Cybertruck’tan ilham aldığını görüyoruz. Firma, Cybertruck’un tasarımına göre bu ürünü dizayn ettiklerini bildiriyor. Kablosuz şarj platformunun rengi ise Cybertruck’un rengine oldukça yakın. Ayrıca cihaz için alüminyum kasa kullanılmış durumda. Alet, yukarıdan aşağıya doğru inen bir yüzeye sahip. Ayrıca ürünün şarj kısmı pürüzlü bir şekilde geliştirilmiş. Bu yüzeyde alcantara bulunduğu açıklanmakta.

  Ürünü kullanmak için Qi sertifikası gerekecek

  Tesla tarafından geliştirilen kablosuz şarj platformu, oldukça başarılı bir ürün. Daha önce Base Station Pro adında bir model piyasaya sürülmüştü. Çoklu şarj desteğine sahip bu ürün, iPhone 12 ve sonraki sürümlerde kullanılmıyordu. Tesla’nın bu ürününde böyle bir sorun yaşanmadığı açıklanıyor. Ek olarak şunu belirtelim ki cihaz, Qi sertifikalı ürünler için geçerli. Yani sadece bu desteğe sahip cihazlarda kullanılabilir olacak.

  15 watt hızlı şarj desteğine sahip ürün, 65 watt güç adaptörü barındırıyor. Adaptör, USB Type-C olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca üründe manyetik özellik de mevcut. Bu özellik sayesinde cihazlar, ürüne yapışıyor ve kolay bir şekilde düşmüyor.

  Henüz piyasada yer almayan Tesla kablosuz şarj modeli, 2023 yılının Şubat’ında raflara gelecek. Ürünün fiyatının ise 300 dolar olduğu duyuruldu. Ürün için şimdiden sipariş vermek mümkün. Müşteriler, bir veya birden fazla şarj platformu tedarik edebiliyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  Nothing Phone 3 Yakında Geliyor: İşte Çıkış Tarihi ve Özellikleri!

  Nothing Phone 3, Temmuz ayında çıkış yapıyor. Gelişmiş Qualcomm işlemci ve yenilikçi kamera özellikleriyle dikkat çeken model, büyük bir heyecan vadediyor.

  2024 Tesla Model 3 Performance özellikleri ortaya çıktı!

  Tesla’nın yenilenen amiral gemisi Model 3 Performance, 500 beygir gücün üzerindeki performansı ve adaptif süspansiyon sistemiyle otomobil tutkunlarının beklentilerini aşmayı hedefliyor. İşte detaylar…

  Meta, Yapay Zeka Asistanı Llama 3’ü Resmen Tanıttı: İşte Eşsiz Özellikleri!

  Meta'nın yeni AI asistanı Llama 3, 8B ve 70B parametre ile piyasaya sürüldü; Facebook, Instagram ve WhatsApp'ı dönüştürmeye hazır.

  Google Haritalar Güncelleniyor: Şarj İstasyonlarını Bulmak Kolaylaşacak!

  Google Haritalar, şarj istasyonlarını tespit etmeyi ve bu istasyonlar hakkında kapsamlı bilgiler sağlamayı mümkün kılan yeni fonksiyonlarla güncelleniyor.

  Tesla, Kablosuz Şarj Modelini Duyurdu: 3 Cihazı Aynı Anda Şarj Ediyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et