R10.NET Uygulamaları
Kullanıcılar
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..

  Dünyada İlk Olacak: Scooter Kullanımı Hakkında Yeni Kararlar Alınıyor!

  Scooter kullanımı ile ilgili dünyada ilk olacak bir karar alınıyor. Bununla beraber scooterlar ile ilgili bazı değişikliklere gidilecek.

  Mucosoft
  Mucosoft R10 Editörü
  25.01.2023 15:03 1604 2 dk okuma süresi
  Dünyada İlk Olacak: Scooter Kullanımı Hakkında Yeni Kararlar Alınıyor!
  Son Düzenleme:

  Scooterlar, bir noktadan diğer noktaya hızlı gitmek için pratik bir çözüm sunuyor. Bazı vatandaşlar, scooterları kullanarak istediği yere hemen gidiyor. Toplu taşımaya göre daha pahalı olsa da bazı insanlar, scooterları tercih ediyor. Scooterlar, oldukça avantajlı ulaşım araçları.

  Yakın zamanda scooterlar ile ilgili bazı olaylar gündeme gelmişti. Buna göre scooterların uygunsuz park edilmesi sebebiyle belediye tarafından toplatılması kararı alınmıştı. Yaşanan bu olaylar, yeni bir tartışmanın gündemini alevlendirdi. Bu olayların ardından scooterlar için yeni kısıtlamalar uygulanacağı gündeme geldi.

  Dünyada ilk! Scooter kullanımı için sensör takılacak

  Trafik sorununu çözmesiyle bilinen scooterlar, bazı insanlar tarafından yasa dışı kullanılıyor. Örneğin hız sınırı ihlali. Bazı sürücüler hız sınırını aşarak aracı kullanıyor. Bunun yanı sıra araca birden fazla kişi binen de var. Ayrıca sürülmemesi gereken yollarda sürenler de ihlale neden oluyor. Bu gibi durumların önüne geçmek için yeni kararlar alınacak.

  Scooterlar için dünyada bir ilk olacak uydu üzerinden denetleme sistemi düşünülüyor. Buna göre scooterlara sensörler eklenecek. Bu sensörler, scooterların yasalara uygun bir şekilde sürülmesine olanak tanıyacak. Sensörlerin gerçekleştireceği işlemlerden birisi hız sınırı. Eğer scooter, 50 kilometrenin üzerinde bir yolda sürülürse duracak. Önce 10 kilometre hıza düşecek olan araç, sonra 5 kilometreye inecek. Yani kademe kademe yavaşlayacak.

  Kaldırımlarda kullanımı yasak

  Henüz taslak olan kararda scooterların kaldırımlarda kullanılmasının da yasaklanacağı duyuruldu. Bunun yanı sıra bir scootera iki kişi binmenin önüne geçilmesi için sensör kullanılacak. Eğer araca aynı anda iki kişi bindiği tespit edilirse scooter, hareket etmeyecek.

  Bir diğer karar scooterların ulaşacağı maksimum hız ile ilgili. Araçlar için en yüksek hızın 25 kilometre olmaya devam edeceği açıklandı. Bunun yanı sıra yerel yönetimlerin bu sınırı düşürebileceği belirtiliyor.

  Scooter kullanımı ile ilgili çıkarılacak olan yasanın net bir tarihi bulunmuyor. Ayrıca sensörler ile uydu takibi, dünyada bir ilk olarak yer alıyor. Scooterlara eklenecek olan sensörlerin maliyetinin her biri için 150 dolar olduğu söyleniyor.

  İçeriği Puanla
  Yorumlar

  Yorumunuz minimum 10 karakter olmalıdır.

  İlgili İçerikler:

  iQOO Yeni Kablosuz Kulaklığını Tanıttı: İşte Özellikleri ve Fiyatı!

  iQOO, uygun fiyatlı yeni kablosuz kulaklığı TWS 1i'yi tanıttı. Yüksek ses kalitesi, uzun pil ömrü ve Bluetooth 5.3 özellikleri ile dikkat çekiyor.

  Honor Choice, Yeni Akıllı Saatini Tanıttı: İşte Özellikleri ve Fiyatı!

  Honor, fiyat-performans odaklı yeni akıllı saati Haylou Watch Vitality Edition'ı tanıttı. 1.95 inç AMOLED ekran, 120 spor modu ve 12 gün pil ömrü ile dikkat çekiyor.

  Yeni Superman Filminin Logosu Resmen Tanıtıldı!

  James Gunn, yeni Superman filminin logosunu paylaştı. David Corenswet'in başrolde olduğu film, 11 Temmuz 2025'te vizyona girecek.

  WhatsApp'ın Sesli Mesajları Yazıya Döken Yeni Özelliği Android'e Geliyor!

  WhatsApp, sesli mesajları yazıya çevirme özelliğini Android'e getiriyor. İşitme engelliler ve gürültülü ortamlarda kullanıcılar için büyük kolaylık sağlayacak.

  Dünyada İlk Olacak: Scooter Kullanımı Hakkında Yeni Kararlar Alınıyor!

  Size daha iyi hizmet sunabilmek
  için çerezleri kullanıyoruz.

  Çerez Politikası Kabul Et